Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Niejaki Bartosz Kramek, Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog, napisał w oświadczeniu z dnia 31.07.2017 między innymi te oto słowa:

,,Jak wielokrotnie wskazywaliśmy, ODF jest finansowana z różnego rodzaju darowizn i grantów pochodzących od osób prywatnych, firm i instytucji, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Jak dotąd nie ma wśród nich podmiotów należących do sieci Open Society Foundations, czy innego rodzaju instytucji kontrolowanych przez amerykańskiego filantropa George’a Sorosa. Fundacja nie ukrywa jednocześnie, że współpracowała z International Renaissance Foundation, ukraińską organizacją wspierającą rozwój społeczeństwa obywatelskiego, której założycielem jest George Soros. Realizowany wspólnie (również z udziałem innych partnerów) w 2014 r. projekt dotyczył szkoleń dla ukraińskich przedsiębiorców w związku z podpisaniem przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z UE i otwarciem rynku UE dla Ukrainy. Oczywiście, Fundacja utrzymywała także kontakty, w rozmaitych okolicznościach, z osobami i organizacjami związanymi i finansowanymi przez Open Society Foundations, czy też innymi inicjatywami kojarzonymi z Georgem Sorosem. Śmiemy twierdzić także, że dotyczy to sporej części społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i innych krajach UE, jak też w Ukrainie. Działalność Georga Sorosa i jego organizacji oceniamy pozytywnie.”

Naprawdę miło jest wiedzieć, że spora część ,,społeczeństwa obywatelskiego” (czyli organizacji pozarządowych finansowanych z podejrzanych źródeł i w wielu krajach tworzących grunt pod późniejsze rewolucje i zamachy stanu) jest finansowana przez filantropa George’a Sorosa.Widzieliśmy to w Gruzji, widzieliśmy to na Ukrainie, widzieliśmy to w Kosowie i nigdy nie przyszło nam choćby przez myśl, by efekty działań tych organizacji ,,społeczeństwa obywatelskiego” oceniać inaczej, niż jednoznacznie negatywnie. Wszakże jak inaczej można oceniać działalność organizacji z ,,demokracją” i ,,tolerancją” w nazwie, które wynoszą do władzy skorumpowanych polityków i oligarchów jak Petro Poroszenko, terrorystów, handlarzy ludzkich organów i narkotyków pokroju Hashima Thaçi oraz przestępców ściganych listami gończymi, z czego jeden właśnie powinien opuszczać Polskę w obawie przed ekstradycją do Gruzji? Jest to też przyjaciel prezydenta Poroszenko, stypendysta instytucji ,,obywatelskich” i polityk wyniesiony do władzy w wyniku rewolucji sponsorowanej przez George’a Sorosa.

Wiemy, że rączka rączkę myję nie od dziś, jednakowoż zastanawia mnie to podejrzane rozdwojenie jaźni ludzi pokroju Bartosza Kramka. Czy naprawdę można działać na rzecz rozwoju demokracji oraz praw człowieka i jednocześnie wpisywać się do kategorii ,,organizacji Sorosa”, wspierających antydemokratów, watażków, terrorystów i oligarchów? Czy naprawdę Polakom potrzeba mediów publicznych, by zrozumieć takie proste rzeczy i nie dostrzec w tym całego morza fałszu i hipokryzji? Czy sami nie potrafią już dojść do wniosku, że coś jest nie tak z filantropem i działaczem demokratycznym, jeśli wspiera on antyrządowe protesty, rewolucje oraz tych polityków, o których na Wikileaks możemy czytać całymi tygodniami?

George Soros stał za spekulacyjnymi atakami na brytyjskiego funta i szwedzką koronę w 1992, a także za wojnami finansowymi wypowiedzianymi w 1997 Tajlandii i Malezji. Osoba biorąca udział w napadzie na bank i dokonująca kradzieży ubezpieczonych przez bank pieniędzy, trafia najczęściej na wiele lat do więzienia. Spekulanci walczący z całymi rządami i państwami, bogacący się na pogłębianiu biedy, różnic społecznych i bankructw tysięcy firm, są z kolei hołubieni przez niezliczoną ilość mediów, instytucji, a także komentatorów politycznych i społecznych. Osoba napadająca na bank jest określana mianem przestępcy, tymczasem spekulantów nazywa się filantropami.

Jako jeden z trzydziestu najbogatszych ludzi na świecie, George Soros hojnie finansował kampanię wyborczą amerykańskich Demokratów w 2004, kampanię wyborczą Hillary Clinton w 2016, w tym samym okresie przeznaczył około 33 milionów dolarów na działalność Black Lives Matter, organizacje działające na rzecz legalizacji narkotyków, a o wiele wcześniej na terenie Polski stworzył między innymi Fundację im. Stefana Batorego oraz sfinansował działalność Collegium Invisibile.

Kim byli studenci bądź tutorzy Collegium Invisibile? Mamy tu między innymi: Marka Safjana, Ryszarda Legutko, Andrzeja Olechowskiego, Hannę Gronkiewicz-Waltz, Piotra Glińskiego, Bronisława Geremka, Tadeusza Gadacza, Andrzeja Koźmińskiego, Katarzynę Chałasińską-Macukow, Łukasza Warzechę i Leszka Balcerowicza.

Mam nadzieję, że nikt nie jest zdziwiony. Tym bardziej, że teraz pora na członków Rady Fundacji im. Stefana Batorego: Jan Krzysztof Bielecki, Agnieszka Holland, Andrzej Olechowski, Bogdan Borusiewicz, Olga Krzyżanowska, Helena Łuczywo, Andrzej Rapaczyński i Henryk Woźniakowski. Wcześniej w tym zaszczytnym gronie miał też swoje miejsce (a jakże!) Bronisław Geremek.

George Soros został nagrodzony polskim Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi w 2012 przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Order Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej nosi z dumą także Jan Tomasz Gross, więc chyba znowu nie ma się czemu dziwić.

Elitarne grono. Wybitne osobistości. Tolerancyjni i otwarci demokraci. Tak sobie myślę, że im więcej komuś przypisuje się dziś tytułów, im więcej orderów widzimy na jego piersi i w im większej ilości fundacji pozarządowych ta osoba zasiada, tym większą mamy pewność, że wszystkie te tytuły należy rozumieć opacznie.

Od kiedy wiemy już, że niektóre organizacje pozarządowe (NGO) pomagają przemytnikom ludzi na Morzu Śródziemnym, powinniśmy przyjąć całkiem inną taktykę. Proponowałbym na dobry początek umieszczenie w sali przesłuchań kontrwywiadu każdego, kto kiedykolwiek otrzymał choćby grosz od George’a Sorosa. Później można transmitować na żywo w telewizji publicznej wyniki pracy prokuratury, która udowodni powiązania tutejszych ludzi Sorosa z jego innymi fundacjami odpowiedzialnymi między innymi za organizację rewolucji róż w Gruzji; a to już co najmniej jawny sabotaż wymierzony w ład konstytucyjny Rzeczpospolitej. Jego poglądy na liberalizację narkotyków można potraktować jako pewien rodzaj afirmacji.

Mogę zagwarantować swoim czytelnikom, że jeśli tylko będę mieć ku temu okazję, to złożę Sejmowi projekt ustawy o odpowiedzialności urzędniczej, a także projekt ustawy antyspekulacyjnej. Biorąc pod uwagę działalność organizacji i ludzi George’a Sorosa w Gruzji czy w Kosowie, złożę także projekt ustawy identycznej do tej, która od dawna obowiązuje w Stanach Zjednoczonych i Rosji, czyli ustawy zmuszającej do rejestracji wszystkich tego rodzaju organizacji jako zagranicznej agentury. Mamy też specjalne paragrafy na tych, którzy przyjmują pieniądze zdobyte w akcie przestępstwa, a tak można potraktować działania George’a Sorosa skutkujące poważnymi konsekwencjami na terenie Wielkiej Brytanii, Szwecji, Malezji, Tajlandii, Albanii, Serbii, Gruzji czy Ukrainy.

Gdyby agenci ABW działali wyłącznie na rzecz Polski, a nie robili za chłopców na posyłki obcych agencji, to każda działalność George’a Sorosa na terenie Polski byłaby już od dawna zdelegalizowana.

Robert Grünholz

 

Za: https://rgrunholz.wordpress.com/2017/08/08/gdzie-soros-a-gdzie-batory/Zobacz jeszcze:

Obce służby specjalne działają poprzez fundacje


1. Precz z Satrapą!
(Warto przeczytać)
... kiedy będzie prawdziwy koniec satrapy Łukaszenki? No i samej Białorusi, rzecz jasna. Jak w Mińsku otworzy swój oddział Fundacja Batorego a ten co będzie na tronie po satrapie (bo przecież wiecznie żyć ...
Utworzone: 21 grudnia 2010
2. Józef Bizoń: PiS w Fundacji Batorego George'a Sorosa
(Warto przeczytać)
... będą pilnować, aby przy urnie wyborczej nie spotkały się z sobą dwie wielkie grupy społeczeństwa - całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi Polakami. Fundacja Batorego nie tylko organizuje debaty ...
Utworzone: 31 marca 2010
3. Tak! Jestem tchórzem i nieporządnym Polakiem
(Komentarz polityczny)
... lodziarzami, czy Kaczyński ze swoimi łobuzami. Możecie sobie mnie nazywać tchórzem, a ja i tak was mam głęboko w tyle razem z waszą mediokracją, Fundacją Batorego i POPiS-em, który chodzi na waszym sznureczku. ...
Utworzone: 2 lipca 2010
4. ZBRODNIA BEZ KARY
(Warto przeczytać)
... y hienom zagranicznym, Fundacja Batorego trudziła się nad zmienianiem polskiego systemu edukacji w zbiorowego apologeta wolnego rynku „otwarcia na zachód”- na MFW, Unię Europejską. Tzw. rada, czy raczej  ...
Utworzone: 13 kwietnia 2009
5. Jak wygląda rzeczywista władza w Polsce
(Warto przeczytać)
... nie mowi konkretnego, to znaczy ze chodzi o szerzenie wplywow zydowskich. Przykladem jest tu np: Fundacja Batorego. 3. Media Tak zwana mainstreamowa prasa, radio, i telewizja sa calkowicie w rekach ...
Utworzone: 17 października 2011
6. Mason na Wawelu i Afery PiS cz.1i 2
(Warto przeczytać)
Zastanawiasz się, kto i za ile sprzedał Polskę?! Nazwiska, Sprzeniewierzenia, Fakty, daty, wyznania … Długo zastanawiałem się nad napisaniem tego tekst, z uwagi na narastającą w polskiej polityce agresję ...
Utworzone: 30 lipca 2015
7. PRZEŻYJESZ SZOK: 100 LAT AGRESJI ŻYDOWSKIEJ NA POLSKĘ
(Warto przeczytać)
... przejmie kontrolę nad polskimi przedsiębiorstwami, tym lepiej. Fundacja Batorego, założona przez Sorosa, likwidatora polskiej suwerenności ekonomicznej, przekonywała Polaków aby oddać swą suwerenność na ...
Utworzone: 8 września 2015
8. Andrzej Szubert - Wybory tytularnego nadzorcy polskiego baraku Unii
(Państwo)
... Sorosa, zwanej fundacją Batorego [W nazwie tej żydowskiej fundacji, przywołującej na pamięć wspaniałego polskiego króla węgierskiego pochodzenia, dopatrujemy się nie tylko próby zawłaszczenia jego wizerunku ...
Utworzone: 20 maja 2010
9. Krzysztof Baliński: IDIOCI DYPLOMATYCZNI
(Komentarz polityczny)
... – dwóch niegłupich doradców. Ekspertyzami wspomaga go Fundacja Batorego i jej szef Aleksander Smolar. I to on wydaje się być współautorem wywiadu Sikorskiego. Z kolei pani Anna Applebaum to bardzo ...
Utworzone: 13 stycznia 2015
10. Łukaszenko dał Kremlowi pstyczka w nos
(Komentarz polityczny)
... BELAZ (21 proc. produkcji światowej superciężkich wozów). Mało tego! Łukaszenko wywalił na zbitą twarz z Białorusi fundację Sorosa „Społeczeństwa Otwartego” znaną w Polsce jako „Fundacja Batorego”. Łukaszenko ...
Utworzone: 22 grudnia 2010
11. W stronę konfrontacji
(Komentarz polityczny)
... najbardziej wpływowego w Polsce cadyka, pana Smolara kierującego Fundacją Batorego, z tej znakomitej koordynacji nie zdają sobie oczywiście sprawy, potwierdzając w ten sposób spostrzeżenie Jana Kochanowskiego, ...
Utworzone: 15 listopada 2010
12. Coś niebywałego! Soros otworzył w Polsce organizację „Refugees Welcome Polska”! Pomaga ściągać uchodźców!
(Wiadomości)
...  PiS cz.1i 2 (Warto przeczytać) ... w jarmułce. - Kontakty Kaczyńskich i większości polskojęzycznych polityków (tzw: "pełniących obowiązki Polaka") z George Sorosem i Fundacją Batorego. Andrzej Szu ...
Utworzone: 19 kwietnia 2016
13. AGENCJA LIKWIDACYJNA - Krzysztof Baliński
(Komentarz polityczny)
... zajmuje się fundacja Batorego i jej szef Aleksander Smolar. W programowych dokumentach pisze bez ogródek o konieczności zdetronizowania Łukaszenki. Tenże Smolar stwierdził kiedyś: „polska polityka zagraniczna ...
Utworzone: 30 listopada 2015
14. Soros daje 150 mln na walkę o demokrację w Polsce! Drugi Majdan w Warszawie coraz bardziej realny.
(Wiadomości)
... Obszaru Gospodarczego. Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego. O dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie liberalno-lewackie organizacje pozarządowe walczące z nacjonalizmem, patriotyzmem, rasizmem, ksenofobią ...
Utworzone: 14 marca 2016
15. Krzysztof Baliński - DYM, HUK, RŻNIĘCIE GŁUPA i UCHODŹCÓW KUPA
(Komentarz polityczny)
...  ciemnej karnacji). Projekt wspiera Fundacja Batorego w ramach programu finansowanego z funduszy europejskich, czyli pieniądzy przeznaczonych na polską gospodarkę. I nic nie słyszeliśmy, aby rząd Szydło  ...
Utworzone: 22 stycznia 2016
16. Wywiad z Marianem Miszalskim autorem książki „Żydowskie lobby polityczne w Polsce”
(Warto przeczytać)
... dla lobby żydowskiego w Polsce? Zaplecze? Raczej wzajemnie się wspierają, na miarę możliwości. „Agora” – Fundację Batorego, Fundacja Batorego – „Agorę”, i tak, z wzajemnością, wszystkie pozostałe, które ...
Utworzone: 1 sierpnia 2015
17. Hakerzy opublikowali niepełną listę polityków na usługach George'a Sorosa
(Wiadomości)
Po wykradnięciu przez hakerów tysięcy stron z dokumentacją organizacji pozarządowych należących do znanego żydowskiego spekulanta, Georga Sorosa, jasne było, że tylko kwestią czasu będzie to, kiedy dowiemy ...
Utworzone: 4 września 2016
18. Fundacja Sorosa niepożądana w Rosji
(Wiadomości)
...  Fundacja Sorosa działająca poprzez szeroko rozbudowaną sieć innych fundacji i organizacji (jak Fundacja Batorego w Polsce) ma wpływ na prawodawstwo w różnych krajach, edukacje oraz może liczyć na poparcie ...
Utworzone: 1 grudnia 2015
19. Krzysztof Baliński: ANTYRZĄDOWE ZA PIENIĄDZE RZĄDOWE
(Komentarz polityczny)
...  podsłuchaną kłótnię i białoruski majdan zdechł. Notabene pracami studyjnymi (za pieniądze MSZ) nad przyszłością Białorusi zajmuje się Fundacja Batorego, a wśród dyplomatycznego narybku roi się od stażystó ...
Utworzone: 20 grudnia 2016
20. BEZ STRACHU
(Warto przeczytać)
... to prawie jak nacjonalizm i na to pieniędzy pan nie dostanie". Jest taka fundacja, która sponsoruje produkcję filmu. To Fundacja Batorego. Ale głos decydujący komu i na jaki film przyznać fundusze - ...
Utworzone: 21 czerwca 2017
21. [Czy rzeczywiście] Dudą kierują ludzie z fundacji Georga Sorosa !??
(Komentarz polityczny)
... wiem czy wczesnym rankiem, ale dnia następnego 24 lipca 2017r., Pan Andrzej Duda, chyba nie jako Prezydent, tylko „Wysoki Komisarz Sorosa na Polskę”, [Fundacja Batorego założona została jeszcze za komuny ...
Utworzone: 3 sierpnia 2017
22. Robert Grünholz: Gdzie Soros, a gdzie Batory?
(Komentarz polityczny)


23. Oświadczenie Ruchu Narodowego w sprawie debaty ukraińskich szowinistów w Warszawie
(Myśl Narodowa)
... Ukrainy. Organizatorzy, wśród których znajduje się inicjatywa EuroMajdan Warszawa oraz Fundacja Otwarty Dialog, przewidują uczestnictwo reprezentantów czterech kandydatów na najwyższy urząd w państwie ...
Utworzone: 10 maja 2014