Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nacjonalistyczne Międzymorze, koncepcja skonsolidowania państw słowiańskich, Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Serbii, Białorusi, Bułgarii, Macedonii, Czarnogóry - w unię gospodarczą otwartą na kierunek eurazjatycki, szczególnie Rosję. Nie wyklucza to też innych państw np. Węgier by zasilili szeregi unii gospodarczej proponowanej w formie słowiańskiej.


Unie swobodnego przepływu towarów i kapitału na równych prawach. Naszym zadaniem jest przekonać nie przekonanych że jedyną alternatywą dla dominacji UE, USA jest zachowanie równowagi w naszej części Europy by  narodowy interes stał się sukcesem gospodarczym a nie koleją fasadą pod czyjeś dyktando i zysk.

Przeciwstawiając się Unii Europejskiej i Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu, następstwem  jest także opuszczenie struktur NATO i budowy narodowego sektora gospodarczo – militarnego oraz budowy nowoczesnych i adekwatnych do zagrożeń Sił Zbrojnych. Stawiając oprócz zawodowej armii na obrona terytorialną, formacja obronną z dostosowanym uzbrojeniem do terenu działań, także trzeba budować : Siły specjalne, specjalnego przeznaczenia  operujące na tyłach wroga lub mogące spełniać rolę samodzielnych oddziałów partyzanckich. Siły Szybkiego Reagowania, mobilne oddziały zdolne do szybkiego przemieszczania się i dużej sile ognia. Siły morskie, formacja obronna składająca się z kutrów rakietowych, głębinowych oraz naziemnych rakiet ziemia-woda. Siły Obrony powietrznej – formacja składająca się z lotnictwa przechwytującego, wsparcia oraz zestawów rakietowych ziemia – powietrze.

 

Kwestią następną jest rozwiązanie kwestii Ukrainy,  ludobójstwa Polaków  na terenie II RP, Wołyń, Podole, Małopolska Wschodnia oraz Lwów. Sprawa ta wymaga od Ukrainy oficjalnego przyznania się do ludobójstwa i odejścia od polityki propagowania przez władze ukraińskie zbrodniarzy ludobójstwa Polaków na narodowych bohaterów. Przywróciło by to szanse powrotu Ukrainy na łono państw słowiańskich w koncepcji międzymorza.
Przechodząc do spraw bieżących Polski, ochrona dzieci od chwili ciąży, poczęcia do lat pełnoletniości, jest obowiązkiem rodziców i państwa polskiego.

Państwa polskiego, narzucając wręcz większy obowiązek ochrony tego życia, gdyż stanowi to o naszej egzystencji i zachowania polskości. A za tym idzie także dostępność do nowoczesnych form leczenia i rehabilitacji, szpitali i placówek specjalistycznych.

Opierając to wszystko na chrześcijańskich korzeniach etyczno-moralnych musi skutkować następnym pokoleniem Polaków oddanych Ojczyźnie. Czy obecny KK sprosta lub nie to zależy od nas samych, akceptujących lub nie akceptujących liberalizmu w Kościele katolickim. Czy też będziemy szukać i stawiać na kapłanów o charakterze nacjonalistycznym?

Można powiedzieć też nie ma takiego Kościoła katolickiego na dzień dzisiejszy. Ale to nasza miłość do Boga może przenosić się na innych. Bóg w nas jest miłosierny i sprawiedliwy a zarazem potrafi oddać tym którzy szydzą z naszej wiary. Nawet jeżeli będzie miało to charakter militarny.

Bo jeżeli Bóg jest z nami, to kto przeciwko nam ?

Janusz Mucha

 

Za: http://owp.com.pl/index.php/artykuly/689-wielka-polska-w-moim-odczuciu