Drukuj
Kategoria: Komentarz polityczny
Odsłony: 822
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Miała być: Dobra zmiana a jest: dobra, zmiana (powiedział PiS do PO przyp. red.)
– Drodzy Państwo, tak wygląda dudek… A właściwie – człowiek wystrychnięty na dudka przez obecnie miłościwie nam panujący w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, a właściwie w republice okrągłego stołu rządpowiedział w Komentarzu Tygodnia Witold Gadowski na temat nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, na mocy której przywrócono do pracy sędziów SN kilka miesięcy temu przymusowo emerytowanych. – Tyle się nagardłowałem, że Małgorzata Gersdorf powinna być emerytką, że powinna siedzieć cicho, że powinna się nie stawiać… Tyle się nagardłowałem, że Sąd Najwyższy powinien być oczyszczony i właśnie zaczęto ten proces. Okazuje się, że organ się odwinął i wszystko wraca do status quo ante.
Mówiąc językiem ulicy: rząd dostał takiego kopa, że leci, leci i jeszcze się nie może nawet odwrócić – podkreślił dziennikarz.

Gadowski zwrócił uwagę, że obóz rządzący, który rękoma parlamentarzystów i prezydenta Andrzeja Dudy przeniósł w „stan spoczynku” sędziów SN z prezes Małgorzatą Gersdorf w środę zrealizował „złotą myśl” Giuseppe Tomasi di Lampedusa: „Trzeba wiele zmienić, żeby wszystko zostało po staremu”. – Nie szukajmy jednak pięknych uzasadnień do pięknych sytuacji! – dodał.

 – Okazuje się, że dzisiejsza władza w Polsce może sprawować władzę pod warunkiem, że jej nie sprawuje. Okazuje się, że Małgorzata Gersdorf jest ważniejsza od premiera polskiego rządu i prezydenta razem wziętych, bo nowelizacja przewiduje, że Małgorzata Gersdorf nadal będzie pierwszym prezesem Sądu Najwyższego, tak jak uporczywie twierdziła.

I tak nie po raz pierwszy zresztą i, jak sądzę, nie po raz ostatni wystrychnięto na dudków tych, którzy wierzą w „dobrą zmianę”
– zaznaczył.

 – Wszystko wraca do normy, a rządzący kurczowo trzymają się zapisu, że w SN będzie Izba Dyscyplinarna. No tak – ona wam wymierzy dyscyplinę... – podsumował Gadowski.

 źródło: GadowskiTV TK


http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24298&Itemid=100