Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wybory do Parlamentu Europejskiego

W maju mamy wybory do Parlamentu Europejskiego. Będą one próbą generalną przed wyborami parlamentarnymi jesienią. Wygląda na to, że będą dwa duże bloki wyborcze, PiS i KE (Koalicja Europejska) obejmująca całą opozycję od prawicy po lewicę. Nie ma innego wyboru. To tak jak w roku 1914. Trzeba się było zdecydować, czy jest się po stronie państw centralnych, czyli Prus, czy po stronie ententy, a więc z konieczności i po stronie Rosji.

Obóz narodowy stanął po stronie ententy. Teraz Liga Polskich Rodzin popiera KE (popiera także pozostanie w UE, co jest zmianą w naszym programie). Powodem są beznadziejne rządy PiS. Rząd ten, a właściwie jednoosobowo Jarosław Kaczyński, jak za czasów sanacyjnych Józef Piłsudski, prowadzi Polskę metodą cywilizacji turańskiej ku dyktaturze. Opanowali już cała władzę wykonawczą i ustawodawczą, a dążą do opanowania władzy sądowniczej.


Upolitycznili prokuraturę. Opanowali już Trybunał Konstytucyjny i Krajową Radę Sądownictwa. Środowiska sądownicze dzielnie się bronią, ale drugiej kadencji PiS-u nie przetrzymają. Ponadto rząd PiS próbuje zignorować wielkie afery: KNF (Komisja Nadzoru Finansowego), czyli proponowane oszczędzenie przed przejęciem prywatnego banku za łapówkę; Srebrna, czyli odmowa zapłaty austriackiemu biznesmanowi za wykonane prace przy planowanych wieżowcach; NBP, czyli sprawa wysokich pensji w Narodowym Banku Polskim dla niekompetentnych faworytek prezesa itd.

Dodajmy, że PiS prowadzi idiotyczną politykę zagraniczną, która skłóciła nas ze wszystkimi, z Unią Europejską, z Rosją, z Iranem, z USA (jesteśmy tam chłopcem do posyłek) i z światowymi środowiskami żydowskimi (o czym poniżej). Trzeba koniecznie pokazać PiS-owi, że wybory przegra.


OPOKA W KRAJU 99(120) Kórnik kwiecień 2019
Wydawnictwo seryjne, ukazujące się w nieregularnych odstępach czasu
pod redakcją Macieja Giertycha
Adres: os. Białoboka 4, 62-035 Kórnik
Źródła nie znaleziono