Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Byłem dziś w nocy pod Pałacem Prezydenckim. Takiego "bydła" w życiu na własne oczy nie widziałem. Porównywanie tych tzw. obrońców krzyża do tłumy nazwanego ich przeciwnikami to kłamstwo i manipulacja. Pijane prostaki demonstrują swoją "odwagę" wobec modlących się kobiecin, zaczepiają je, wyzywają, są brutalni, aroganccy. Policja nie reaguje ) także na przypadki picia piwa z puszki na ulicy co jest przecież karalne mandatem) i - jestem pewien - jest to celowa strategia. Chodzi o to, że w końcu coś złego tam się stanie (w centrum miasta!!!). To wszystko na granicy linczu. Po stronie tzw. przeciwników krzyża zachowanie agresywne i wulgarne jest ewidentną prowokacją. Bandziory demonstrują wobec tych ludzi nie tylko agresję, ale też to, że głosowali na Komorowskiego i Platformę. Taki typowy zbydlęcony tłum. Gdy się tych ludzi słucha nie sposób uniknąć wrażenia, że to samo, taki sam poziom agresji i pogardy, tylko może tez rzucania "kurwami", można pooglądać w tv gdy mówią Niesiołowski, Palikot, Kutz. Bez przyzwolenia na zbydlęcenie w tv, lansowania takich postaw, tego typu ludzi jak tych których widziałem pod pałacem by nie było. Teraz jest inaczej - bycie chamem jest po prostu czymś w dobrym tonie.
Ta sytuacja to przede wszystkim ogromny wstyd dla biskupów, księży i w ogóle Kościoła w Polsce. Z jednej strony ogłasza się ks. Popiełuszkę błogosławionym, buduje ołtarzyki dla JPII i gada o kremówkach a z drugiej nie potrafi wziąć w obronę ludzi którzy nie zgadzają się na usunięcie tego krzyża z miejsca w którym stanął przecież nie przez przypadek. Oportunizm na całej linii.
W każdym razie w nocy na własne oczy widziałem to, co się dzieje pod Pałacem i przypominam sobie tłum z "Pasji", (krzyczący "uwolnij Barabasza", plujący i złorzeczący Jezusowi. Krew się (jeszcze) nie leje, ale w sumie nie ma różnicy. Diabeł daje tam do wiwatu.

Za: http://www.facebook.com