Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

"Zastanawiające jest jednak: dlaczego Prezydent i Premier milczeli o tym liście? Czyżby tak naprawdę prowadzili cichą współpracę z syjonistami?"
"We would be incredibly thankful to the Polish government if they would examine the possibility of forbidding the waving of Israeli flags at concentration camps, leaving Auschwitz a non-political, neutral area, and not giving in to pressure and threats of the state of Israel in regard to this subject."

24 lutego 2018 r


Jego Ekscelencja Pan Andrzej Duda, Prezydent Polski
Jego Ekscelencja Pan Mateusz Morawiecki, Premier RP


Z pomocą Wszechmocnego.
Niech Wszechmogący czuwa i błogosławi was nieustannym sukcesem we wszystkich waszych przedsięwzięciach.
Przez wiele długich lat, jako Żydzi - prawdziwi wyznawcy judaizmu, którzy kategorycznie odrzucają syjonizmu i państwo Izrael, zaobserwowaliśmy wielką frustrację Polaków wobec ciągłych prowokacji dokonywanych przez ruch syjonistyczny z całego świata, a w szczególności z Izraela. Dokonywane są w różnych sprawach, ale szczególnie w związku z Holokaustem europejskiego żydostwa.
Niedawno syjonistyczna pycha osiągnęła nowy poziom w okrutnych atakach na Polskę, w związku z polskim prawem zabraniającym potępienia Polski jako narodu odpowiedzialnego za nazistowskie zbrodnie wojenne.
Mamy nadzieję, że za pośrednictwem tego listu zaczną pojawiać się nowe głosy innych Żydów, oprócz syjonistów, w sprawie żydowskiego Holokaustu w Europie i wyłoni się w te sprawie dyskusja.

Wydawałoby się, że wraz z upływem lat syjoniści i ich rząd stają się coraz bardziej zażarli i chciwi wobec honorowego kraju - jakim jest Polska.
Ukryci za demagogią „antysemityzmu” i „Upamiętnienia Holokaustu”, podczas gdy w rzeczywistości to syjoniści wykorzystali te kwestie do manipulowania narzędziami, które nie mają absolutnie nic wspólnego z pamięcią o Holocauście.

Chcemy za pośrednictwem tego listu wyrazić naszą frustrację i skargę oraz wyraźnie wyjaśnić przed Waszymi Ekscelencjami, że takie zachowanie nie ma nic wspólnego z prawdziwym judaizmem w całej naszej historii.
Również dzisiaj religijni Żydzi na całym świecie sprzeciwiają się temu syjonistycznemu podejściu.
 
Ciągłe żądania syjonistów wobec przywódców z Polski i innych narodów europejskich, o "przepraszanie" państwa Izrael za Holokaust, żądania wznoszenia kolejnych posągów i miejsc pamięci, by w ten sposób "walczyć z antysemityzmem", to niemoralne i nieodpowiedzialne zachowania, całkowicie sprzeczna autentycznymi wartościami żydostwa.
Obecny atak syjonistycznych liderów z Polski i innych krajów europejskich, „przepraszam” do państwa Izrael o Holokauście, aby wybudować kolejny pomnik i kolejny pomnik, i oczywiście w ten sposób, „help bitwa antysemityzm”, jest niemoralne i nieodpowiedzialne zachowanie, całkowicie nieprzystosowane do autentycznych żydowskich wartości.

Co roku państwo Izrael wysyła do Polski delegację złożoną z nastolatków z wojskową i policyjną obstawą, którzy wykonują pompatycznych uroczystości w Warszawie i Auschwitz.
Izraelscy studenci są świadomi wielkiej tragedii, która nastąpiła, ale w skrajnie tendencyjnej interpretacji. Przesłanie, które syjoniści chcą przekazać, jest głośne i jasne: wszystko to stało się dlatego, że Żydzi nie posiadali silnego państwa.

Ważne jest, aby pamiętać, że zgodnie z żydowską religią, naród żydowski nie może mieć własnej suwerenności i na pewno nie wolno im kraść, a także zabijać i prześladować innych ludzi.

Delegacje i wszelkie wyjazdy do Polski są, ukierunkowane są tak, by tą drogą legitymizować syjonistyczne państwo Izrael i jego działania, a także ukryć fakt, że państwo Izrael pragnie ukryć prawdę o Holokauście - fakty, które zostały udowodnione i opublikowane na szeroką skalę: zmowa ruchu syjonistycznego z nazistami i ich utrudnianie ratowania Żydów, gdyż ingerowało to w ich nacjonalistyczny projekt (1).
Nie wspominając już o tym, że syjoniści mają długą listę wywoływania kłopotów dla Żydów w krajach na całym świecie, aby skłonić ich do ucieczki ze względów bezpieczeństwa (2).
Jest oczywiste, że doświadczamy edukacyjnej dyktatury państwa Izrael, a nie pamięci dla niewinnych ofiar.
Wszystkie ich zachowania są sprzeczne nakazami prawdziwego judaizmu, który każe nam szukać pokoju i dobrobytu wszystkich narodów i zachowywać się wobec nich z honorem.
To obejmuje Polskę, niech Bóg będzie czuwać nad Nią, która w naszej historii była domem dla narodu żydowskiego już od tysiąca lat.
Syjoniści, kierując się własnym podejściem, ignorują tę podstawową religijną żydowską zasadę.

Szczególnie kłopotliwe jest to, że tak zwani religijni „Rabini”, którzy są współpracują z państwem syjonistycznym dołączyli do tej farsy w sprawach roszczeń finansowych od narodów europejskich, zapominając autentyczną drogę judaizmu, drogę pokoju po prostu .

Pytanie: Czy zdarzyło się kiedykolwiek w naszej znanej historii ,by ci zacni i skromni Żydzi zażądali od jakiegokolwiek rządu stworzenia posągów upamiętniających bolesne epizody w naszej historii?
Czy kiedykolwiek w historii domagali się, aby królowie i liderzy przemaszerowali na parady i dołączali do głośnych i obraźliwych ceremonii?
Czy otworzyli muzea i żądali przeprosin?
Nigdy tak nie było, jak w przypadku autentycznych Żydów wobec Polski lub w jakiegokolwiek innego kraju.

Syjonistyczny pokaz siły militarnej poprzez przelot izraelskich samolotów wojskowych nad Auschwitz, a także inne polityczne ceremonie, które z natury nie są żydowskie, wykonywane przez Izraelczyków, dowodzą, że wcale nie są oni zainteresowani prawdziwym upamiętnieniem ofiar, lecz aroganckim pokazem siły państwa.

Nie jest tajemnicą, że Państwo Izrael systematycznie wykorzystywało i nadal wykorzystuje zniszczenie europejskiego żydostwa, oraz antysemityzm, dla swoich samolubnych potrzeb politycznych, aby legitymizować ich syjonistyczne państwo i inne przedsięwzięcia. Zamierzają "udowodnić", że tylko silna żydowska siła militarna może zapobiec Holokaustowi i rozwiązać problem antysemityzmu. Chcą także udowodnić, że istnienie państwa żydowskiego jest właściwym "zwrotem" narodu żydowskiego za ich cierpienia w Holocauście.

Nie trzeba być naukowcem od rakiet, aby uświadomić sobie, że wszystko to jest tylko jednym wielkim fałszem. W rzeczywistości państwo Izrael nie tylko eskaluje międzynarodowy antysemityzm, ale nigdy nie przyniosło pokoju ani bezpieczeństwa Żydom żyjącym w Ziemi Świętej lub w diasporze.

Syjoniści to ci, którzy stworzyli konflikt żydowsko-arabski, tworząc "żydowską ojczyznę" w Palestynie. Rozpalili ogień nienawiści w krajach arabskich wobec Żydów. Brali udział w zbrodniach przeciwko ludności arabskiej w Palestynie nawet w czasach brytyjskiego mandatu, a zwłaszcza w roku 1948 i później.
Krótko mówiąc, ruch syjonistyczny zniszczył pokojowe stosunki, które istniały w Palestynie i we wszystkich państwach arabskich między Żydami i ich sąsiadami (3).
Wszystko to w imię stworzenia bezpiecznego schronienia dla narodu żydowskiego, podczas gdy Żydzi żyli bezpiecznie i pokojowo obok Arabów od setek lat.

W roku 1948, zaraz po utworzeniu państwa Izrael, jego ojcowie założyciele, dzięki oszustwu i zastraszaniu, odnieśli sprowadzili ponad milion Żydów z krajów arabskich do nowego państwa. Wiele z tych nieszczęśliwych osób było uwięzionych w zamkniętych obozach i pilnie strzeżonych przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.
Ich własność została im odebrana i nie wolno im było kontaktować się ze światem zewnętrznym.
Ich dzieci zostały siłą zabrane by uczyć świeckiej edukacji syjonistycznej, a następnie wcieleni do ich armii.
Tak było mimo faktu, że byli to całkowicie religijnymi Żydzi.
Wiele z tych dzieci zostało porwanych przez ruch syjonistyczny i haniebnie sprzedanych dla zysku (4).
Jeśli ktokolwiek ośmielił się zaprotestować, został uwięziony, znalazł się bez żadnych praw ani źródła utrzymania, a w wielu przypadkach został zamordowany.
Dzięki tym przestępczym czynom i podobnym taktykom terrorystycznym państwo Izrael stłumiło głos opozycji i fałszywie przedstawiło się jako przedstawiciel judaizmu i światowego żydostwa.
W rzeczywistości jest oczywiste, że państwo Izrael nie może w żadnej formie reprezentować światowe żydostwo w żadnym wypadku, a żydowską społeczność w szczególności.

Fałszywie nazywają siebie "Izraelem", "żydowskim państwem", podczas gdy w rzeczywistości to państwo w 100% świeckie.
Imię Izrael zawsze było synonimem utrzymywania żydowskiej religii.
Teraz jest to pusty termin reprezentujący tylko nacjonalizm i sekularyzm. Nazwa została zawłaszczona przez ruch syjonistyczny, aby przekształcić judaizm z religii i podległości w Wszechmogącego w materializm i cele polityczne.

Większość ofiar Auschwitz nie była syjonistami. Wielu z nich było ultraortodoksyjnymi Żydami, którzy stanowczo sprzeciwiali się syjonizmowi. Dlatego też jest zrozumiałe, że państwo Izrael nie ma prawa używać wspomnień tych nieszczęsnych ofiar i argumentować, że reprezentuje je i mówi w ich imieniu.
I oczywiście syjoniści nie mają prawa używać krwi ofiar do politycznych celów, takich jak legitymizacja istnienia ich państwa.

Bardzo ważne jest dla nas przekazanie za pośrednictwem tego listu przesłania, że żydowski holokaust nie jest w żaden sposób własnością żadnej jednostki politycznej, a szczególnie nie stanowi własności państwa Izrael.
Państwo Izrael nie ma monopolu na pamięć swoich ofiar.

W związku z tym, organizowanie przez państwo Izrael corocznych obchodów pamięci w obozie koncentracyjnym Auschwitz w dniu nazwanym "Dniem Pamięci o Holokauście i Ruchu Oporu", jest wyjątkowo niepokojące.
Powiewanie izraelskich flag w obozie koncentracyjnym Auschwitz to brutalny cios dla uczuć setek tysięcy ultraortodoksyjnych Żydów na całym świecie, których głosy nie są słyszane.

Bylibyśmy niezwykle wdzięczni polskiemu rządowi, gdyby zbadał możliwość zakazu machania izraelskimi flagami w obozach koncentracyjnych, pozostawiając Auschwitz neutralnym, nie politycznym obszarem, a nie poddając się presji i groźbom państwa Izrael w odniesieniu do tego tematu.

Odnosząc się do naszego stanowiska w sprawie nowej ustawy zabraniającej winić Polskę za nazistowskie zbrodnie wojenne, co bardzo wznieciło gniew Izraela, wyrażamy nasze formalne stanowisko, całkowicie oparte na naszej świętej Torze, że syjoniści nie mają prawa do wpływu na decyzje polskiego rządu, a naród żydowski nie ma żądań wobec polskiego rządu ani innych narodów świata.

Najwyższy czas stworzyć miejsca pamięci dla Żydów i innych, którzy ucierpieli, bądź zmarli z powodu działań ruchu syjonistycznego i bezpośrednio przez nich zostali zamordowani.

Najwyższy czas, aby świat usłyszał nieprzerwane wołanie religijnych Żydów w Ziemi Świętej, a także naród palestyński, który stale cierpi pod rządami Izraela.

Modlimy się za dzień, w którym Wszechmogący objawi swoją chwałę na całym świecie, a cała ludzkość będzie Mu służyć w pokoju i harmonii. Amen.

Pochylmy przed sobą głowy w szacunku.


Neturei Karta International – Jews United Against Zionism

Rabbi Moshe Beck – New York
[Holocaust survivor]

Rabbi Meir Hirsh – Jerusalem

Rabbi Alter Hachhouser – London

For more information on the authentic Jewish opposition to Zionism, you may visit the Neturei Karta website at www.nkusa.org
.

For video recordings of a press conference that took place in Berlin regarding a Holocaust memorial ceremony held at Auschwitz, including more information on the topic, visit
http://www.nkusa.org/activities/press/20140127.cfm
.


1) See 51 Documents: Zionist Collaboration with the Nazis, by Lenni Brenner. The Holocaust Victims Accuse: Documents and Testimony on Jewish War Criminals, 1977, by Moshe Shonfeld. The unheeded cry, by Abraham Fuchs. Perfidy, by Ben Hecht. The Tragic Irony by Neturei Karta and many more.
2) See Ben-Gurion's Scandals: How the Haganah and the Mossad Eliminated Jews, by Naeim Giladi
3) Interview With Rabbi Baruch Kaplan, http://www.nkusa.org/historical_documen…/KaplanInterview.cfm
4) Genocide in the Holy Land, 1980, by Moshe Shonfeld.
 
 
Zdjęcie: Delegacja antysyjonistycznych rabinów Jerozolimy, dostarczających list do polskiego konsulatu w Jerozolimie. 27 lutego 2018 r
9 marzec 2018

Artur Łoboda 

Czekałem dwa tygodnie z nadzieją, że ktoś to przetłumaczy.
To myślenie w jidysz zamienione na język angielski, więc - jeżeli ktoś chciałby tekst poprawić - to bardzo proszę.
W zasadzie cały tekst powinien być pisany wielkimi - pogrubionymi literami.
Ja pozwoliłem sobie podkreślić najważniejszy w mojej opinii akapit.

Zastanawiające jest jednak: dlaczego Prezydent i Premier milczeli o tym liście?
Czyżby tak naprawdę prowadzili cichą współpracę z syjonistami?

2018-03-09
Artur Łoboda


  

Za: http://zaprasza.net/a.php?article_id=34641

An Open Letter by Jewish Rabbis Regarding the New Polish Law Forbidding the Condemning of Poland for Nazi War Crimes

Photos: Delegation of anti-Zionist Rabbis of Jerusalem delivering letter to the Polish consulate in Jerusalem. February 27, 2018

February 24, 2018
To:
His Excellency Mr. Andrzej Duda, President of Poland

His Excellency Mr. Mateusz Morawiecki, Prime Minister of Poland

With the help of the Almighty.

May the Almighty watch over and bless you with continual success in all your endeavors.

For many long years we, Jews true to Judaism, who categorically reject Zionism and the State of Israel, have observed with great frustration the continuing provocations by the world Zionist movement in general and that of the state of Israel in particular, towards Poland and the Polish people in various issues and especially in regard to the Holocaust of European Jewry. Recently the Zionist hubris has reached new heights in their vicious attacks against Poland, in regard to the Polish law forbidding the condemning of Poland as a nation with responsibility for Nazi war crimes. We hope that via this letter new voices of other Jews, besides that of the Zionists, will begin to be heard regarding the Jewish Holocaust in Europe, and a new dialogue will emerge.

It would appear that as the years pass, the Zionists and their government become more and more fierce and demanding towards the honorable country of Poland. They stand behind the mantras of "anti-Semitism" and "Commemorating the Holocaust" while in actuality they have transformed these issues into manipulating tools that have absolutely nothing to do with remembering the Holocaust.

We wish to express via this letter our frustration and grievance and to explicitly clarify before Your Excellencies, that this has never been the way of authentic Judaism throughout our entire history. Today as well, authentic religious Jews worldwide oppose this Zionist approach.

The ongoing demand of Zionist leaders from Poland and other European nations, to "apologize" to the state of Israel for the Holocaust, to erect another statue and another memorial, and of course in this manner, “help battle anti-Semitism”, is immoral and irresponsible behavior, totally non-aligned with authentic Jewish values.

Every year the state of Israel dispatches to Poland a delegation composed of teenagers with military and police figures, who perform pompous national ceremonies in Warsaw and Auschwitz. The Israeli students are made aware of the great tragedy that transpired, but in an extremely biased way. The message the Zionists wish to convey is loud and clear: all of this happened because the Jews did not have a strong State of their own.

It is important to note that according to the Jewish religion, the Jewish people are forbidden to have their own sovereignty and certainly are forbidden to steal from, or kill and oppress, another people.

The agenda of these delegations and their trips to Poland are to, via their biased demonstrations, legitimize the Zionist State of Israel and its actions, as well as cover up the facts that the state of Israel wishes to hide regarding the Holocaust - facts that have been proven and published widely: the collusion of the Zionist movement with the Nazis, and their impeding the saving of Jews when it interfered with their nationalistic project(1). This is not to mention that the Zionists have a long history of stirring up trouble for Jews in countries around the world in order to induce them to flee to their state for safety(2). It is clear that we are witnessing an educational dictatorship of the state of Israel, rather than a trip to remember innocent victims.

All their behavior is counter to the way of authentic Judaism which commands us to seek the peace and welfare of all nations and to behave towards them with honor. This includes Poland, may G-d watch over Her, which in our history provided a home for the Jewish people, as far back as a thousand years. The Zionists, with their self-righteous approach, are ignoring this basic religious Jewish principle.

Especially embarrassing is the fact that so-called religious "Rabbis" who are aligned with the Zionist state join in this charade and in lawsuits demanding money from European nations, while forgetting the authentic way of Judaism, all the ways of which are peace and just.

Question: Did it ever happen throughout our exilic history that the quiet and modest Jews requested from any government to make statues commemorating painful episodes in our history? Or did they ever in history demand that kings and leaders march in parades and join in loud, insulting ceremonies? Did they open museums and demand to hear apologies? This was never the way of authentic Jews in Poland or in any other country.

The Zionist demonstrations of military strength through Air Force exhibitions in the skies over Auschwitz, as well as other political ceremonies which are inherently not Jewish, that are performed by Israelis, prove that they are not at all interested in real commemoration, only arrogant behavior to demonstrate their national strength.

It is not a secret that State of Israel systematically used and continues to use the destruction of European Jewry, as well as anti-Semitism, for their selfish political needs, to legitimize their Zionist state and other endeavors. They intend to "prove" that only strong Jewish military power can prevent a Holocaust and resolve the problem of anti-Semitism. They also wish to prove that the existence of the Jewish state is the proper "reimbursement" to the Jewish people for their suffering in the Holocaust.

One does not have to be a rocket scientist to realize that all this is just one big falsehood. In reality, the state of Israel does not only escalate international anti-Semitism, but has never brought peace or security to Jews living in the Holy Land or in the Diaspora.

The Zionists are those who created a Jewish – Arab conflict through creating "a Jewish homeland" in Palestine. They lit the fire of hatred in the Arab countries towards Jews. They took part in crimes against the Arab populace in Palestine even during the days of the British mandate and especially in the year 1948 and afterward. In short, the Zionist movement destroyed the peaceful relationship that existed in Palestine and in all Arab states between Jews and their neighbors(3). All this in the name of creating a safe haven for the Jewish people, when in fact the Jews had lived safely and peacefully alongside Arabs for hundreds of years.

In the year 1948 immediately following the creation of the state of Israel, her founding fathers, through trickery and fear-tactics, were successful in importing over a million Jews from Arab countries to their new state. Many of these unfortunate individuals were incarcerated in closed camps and guarded meticulously twenty-four hours a day. Their property was taken away from them, and they were not allowed to contact the outside world. Their children were forcefully taken away to secular Zionist education and then into their Army. This was the case even though they were entirely religious Jews. Many of these children were kidnapped by the Zionist movement and scandalously sold for profit(4). If anybody dared to protest, they were imprisoned, found themselves without any rights or any source of livelihood and in many cases, they were murdered. Through these criminal acts and similar terror tactics, the State of Israel stifled the voice of opposition and falsely presented itself as the representative of Judaism and World Jewry. In truth it is self-evident that the state of Israel can in no way, shape or form represent world Jewry in general and the Jewish religion in particular. They falsely call themselves "Israel", a “Jewish State”, while in actuality this state is 100% proudly secular. The name Israel always was synonymous with the keeping of the Jewish religion. Now it is an empty term representing only nationalism and secularism. The name has been hijacked by the Zionist movement, in order to transform Judaism from religion and subservience to the Almighty, into base materialism and political goals.

The majority of the victims of Auschwitz were not Zionists. Many of them were ultra-Orthodox Jews who strongly opposed Zionism. Therefore it is self-understood that the state of Israel has no right to adopt the memories of those unfortunate victims and to argue that she represents them and speaks in their name. And of course, the Zionists have no right to use their blood for political means such as to legitimize the existence of their state.

It is critical to us to convey through this letter the message that the Jewish Holocaust is in no way the property of any political entity and especially not of the state of Israel. The state of Israel has no monopoly on the memory of its victims.

This being so, for the state of Israel to stage national remembrance ceremonies every year in the Auschwitz concentration camp on the date that the State of Israel decided to call as the "Day of Remembrance of the Holocaust and Resistance" is extremely disturbing. The waving of Israeli flags in the Auschwitz concentration camp is a vicious blow to the feelings of hundreds of thousands of ultra-Orthodox Jews throughout the entire world whose voices are not heard.

We would be incredibly thankful to the Polish government if they would examine the possibility of forbidding the waving of Israeli flags at concentration camps, leaving Auschwitz a non-political, neutral area, and not giving in to pressure and threats of the state of Israel in regard to this subject.

Regarding our stand about the new law forbidding blaming Poland as a nation for Nazi war crimes, which has greatly excited the anger of the state of Israel, we express our formal stand, totally based on our holy Torah, that the Zionists have no right to mingle in the decisions of the Polish government and the Jewish people have no demands of the Polish government or other nations of the world.

It would be high time to designate memorials for Jews and others who have suffered and died because of and directly through the Zionist movement.

It would be high time for the world to hear the continuous cries of the religious Jews in the Holy Land, as well as the Palestinian people, who are constantly suffering under the State of Israel.

We pray for the day when the Almighty will reveal His glory throughout the world and all humanity will serve Him in peace and harmony. Amen.

We bow our heads before you in respect.

Neturei Karta International – Jews United Against Zionism

Rabbi Moshe Beck – New York
[Holocaust survivor]

Rabbi Meir Hirsh – Jerusalem

Rabbi Alter Hachhouser – London

For more information on the authentic Jewish opposition to Zionism, you may visit the Neturei Karta website at www.nkusa.org.

For video recordings of a press conference that took place in Berlin regarding a Holocaust memorial ceremony held at Auschwitz, including more information on the topic, visit http://www.nkusa.org/activities/press/20140127.cfm.

1) See 51 Documents: Zionist Collaboration with the Nazis, by Lenni Brenner. The Holocaust Victims Accuse: Documents and Testimony on Jewish War Criminals, 1977, by Moshe Shonfeld. The unheeded cry, by Abraham Fuchs. Perfidy, by Ben Hecht. The Tragic Irony by Neturei Karta and many more.
2) See Ben-Gurion's Scandals: How the Haganah and the Mossad Eliminated Jews, by Naeim Giladi
3) Interview With Rabbi Baruch Kaplan, http://www.nkusa.org/historical_documents/KaplanInterview.cfm
4) Genocide in the Holy Land, 1980, by Moshe Shonfeld.

February 27 at 9:56pm · Public