Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Poniżej kilka przykładów różnych materiałów o przemycie nadmiaru broni z Ukrainy (między innymi) do Polski. Dziś w pewnej rozmowie spotkałem się z teorią o możliwej planowanej prowokacji zamachu (np zestrzelenia samolotu) na terytorium Polski i „zwalenia” winy na „zielone ludziki”.

Kto mógłby takiej prowokacji dokonać? Padło stwierdzenie: akcja mogłaby być wykonana przez aktywnych członków nacjonalistycznych organizacji ukraińskich (których może być już całkiem sporo w Polsce) w myśl starej maksymy: „jeżeli idziemy na dno, to wszyscy i ciągniemy kogo się da”.
Ktoś zada pytanie: Dlaczego?

W dniu 31 marca podczas konferencji prasowej w Moskwie: Putin grozi wkroczeniem wojsk Federacji w czerwcu, celem zatrzymania aktów działań przeciw ludności cywilnej na teren nowo powstałych niezależnych republik na wschodzie. To zakończy na pewno działania wojenne i udaremni próby ze strony ochotniczych jednostek ukraińskich – odbicia tych terenów.

Może nawet doprowadzić do upadku państwa ukraińskiego. A więc, znając desperację nacjonalistów ukraińskich można przypuszczać, podejrzewać, że na podstawie swoich kalkulacji (niezbyt dobre stosunki Polski z Federacją Rosyjską), po takiej prowokacji może udać się wciągnąć nas do takiego zgubnego (bo bez szans na jakikolwiek sukces) konfliktu.
Takie pomysły mogą się pojawiać w umysłach osób, które chcą dziedziczyć nacjonalistyczno-szowinistyczny pogląd OUN i UPA na świat. Tak zwanych „banderowców”. Na zgubę pozostałej części społeczeństwa ukraińskiego próbują swoimi działaniami doprowadzić do totalnej wojny na Ukrainie w imię swej nienawiści do Rosjan i Polaków.I tutaj nie ma wątpliwości. Taka nienawiść jest kultywowana bardzo skrzętnie. Zbrodnie UPA na Polakach były spowodowane nie walką o niepodległość, ale nienawiścią do „Lachów” i umocowaniem tej nienawiści w korzystaniu z założeń ideologi integralnego nacjonalizmu (Doncow) opartego i posiadającego wiele wspólnych cech z nazizmem niemieckim (III Rzesza: – „Main Kampf” – tłumaczenie tej książki wykonane przez Doncowa było rozpowszechniane po wejściu do domeny publicznej na Ukrainie: „Main Kampf” w domenie publicznej. ).
Nie ma tutaj możliwości rozdzielenia tych przesłanek i źródeł tworzenia się tej ideologii biorącej sobie za cel (do zniszczenia) wszelki humanizm, moralność międzyludzką i koegzystencję narodów z poszanowaniem innych kultur społecznych.

Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt. I przyjrzeć się jemu dokładnie, jak i wnioskom wynikającym z fragmentarycznych przekazów podawanych przez różne media.
I w końcu nie ulegać presji i sugestiom, że wina za ostatnie wydarzenia (niszczenie polskich pomników na Ukrainie, ostrzał z granatnika konsulatu) leży tylko po jedynej bo „słusznie” (z uwagi na polityczne „wytyczne”) wytypowanej stronie.
Przyglądać się należy wielu różnym odcieniom wydarzeń i dostrzegać ich drugie dno. Manipulacje i socjo-techniki, próbujące kreować rzeczywistość na potrzeby kreatorów, nie są całkowicie zakryte. Podejrzanym jest chór głosów jednoznacznie wskazujących sprawcę, jeszcze przed rozpoznaniem sprawy przez urzędy to tego przeznaczone. Ile to razy próbowano tak manipulować sądami w mniejszych lub większych procesach, z góry sugerując winnego?

Obyśmy nie zabrnęli w ślepą uliczkę i nie dali się wciągnąć w nie nasz konflikt, który doprowadzi do zagłady państwa i narodu. Naszym celem powinno być dystansowanie się od wszelakich siłowych rozwiązań, które już w założeniu doprowadzą do następnej hekatomby ofiar – członków społeczeństwa potrzebnych nam ŻYWYCH – do rozwoju służącego pomyślności społecznej.

POLSATNEWS: Dwie Ukrainki próbowały wwieźć do Polski działko 30 mm

ONET: Udaremniono próbę przemytu działa artyleryjskiego. Na granicy w Dorohusku zatrzymano dwie Ukrainki

WPROST: Działo artyleryjskie na polskiej granicy. Ukrainki próbowały przemycić je w aucie

CHEŁM: Dorohusk: Rosjanin przewoził dwa snajperskie karabiny przez granicę – Przemyt broni z Ukrainy

TVP INFO: Ukrainki zatrzymane z działem przeciwlotniczym. Chciały wjechać do Polski

Wojna zmieniła Ukrainę w „supermarket” broni

21 granatników RPG w autobusie do Wrocławia. Ile jeszcze trzeba dowodów, by uświadomić, że polska granica jest dziurawa?

„W Polsce może powstać podziemna armia ukraińska. Przemycana jest ogromna ilość broni” (VIDEO)

Ukraiński kierowca próbował przez Korczową wwieźć do Polski 21 granatników RPG -26

Sky News o przemycie broni z Ukrainy do Europy Zachodniej

BELSAT: Ukraina potwierdza udaremnienie wwozu do Polski nielegalnego arsenału broni

Na blogach społecznościowych:
W Polsce może powstać podziemna armia ukraińska. Przemycana jest ogromna ilość …

Po co oni usiłują przemycić broń?

 


I komentarze, gdzie drugi wprost zakłada że „zielone ludziki” mogą być odbiorcami broni.
Pytanie CZYJE te ludziki są…
Podkreślam chodzi mi o nacjonalistów ukraińskich (nie o naród ukraiński), jak to często próbują włożyć w nasze usta (osób ostrzegających przed szowinistami-nacjonalistami na Ukrainie, a nie przed NARODEM ukraińskim tak samo negatywnie doświadczanym przez tą szaloną grupę), różni politycy i inni pseudo obrońcy Ukrainy i Ukraińców nie próbujący nawet dostrzec zagrożeń spowodowanych wzrostem skrajnych poglądów nacjonalistycznych.

wpis – Przemyt broni z Ukrainy do Polski

Do Polski z Ukrainy jedzie transport nielegalnej broni (14)

Nacjonalizm na dzisiejszej Ukrainie poważnym zagrożeniem dla Polski


Krótki przyczynek o narracji – jak to jest? Narracja pro; rosyjska, banderowska?

 Pewna konkluzja w jednym z komentarzy (od dobrego kolegi):

„…Wyprodukowano raptem 1000 sztuk tego działa, jest drogie i potrzebuje ogromnej ilości amunicji w dość nietypowym kalibrze 30 mm. Do tego samo działko na niewiele się przyda, bo do jego działania potrzebny jest system kierowania ogniem.
takie działanie może mieć na celu testowanie straży granicznej, lecz szanse przemytu raczej zerowe a więc bardziej prawdopodobnie badanie reakcji mediów na wydarzenie. No wiesz – takie zagranie w stylu wojny hybrydowej…”

Tags: militaria, Polityka, Polska, Ukraina

 

Za: http://bezprzesady.com/aktualnosci/bron-do-zestrzelenia-samolotu-w-polsce-prowokacja-przemyt-broni

Źródła nie znaleziono
Klub Współczesnych Narodowców

"Myśli nowoczesnego Polaka"
"Kościół, Naród i Państwo"

„Mamy sytuację dzisiejszą. Herezja i apostazja jest faktem. Nie widzi tego chyba tylko ten, kto nie ma pojęcia o tym, co to jest i jaką jest wiara katolicka”.


"Eksperci od bezpieczeństwa przewidują, że jeszcze kilka tysięcy obywateli Unii europejskiej padnie ofiarami przemocy i terroru ze strony migrantów, zanim fala, która powoli się podnosi we wszystkich krajach Unii europejskiej, zmyje tych wszystkich cynicznych polityków, którzy wciąż stoją murem za szaloną kanclerzycą Merkel."
- monsieurb


Chrześcijaństwo cierpi prześladowania !
Chrześcijanie stanowią około 30% mieszkańców Ziemi. Spośród około 1,8 mld wyznawców tej religii około 200 milionów jest prześladowanych, a corocznie ginie za wiarę blisko 90 tysięcy.. (w roku 2012 przyp.red.)

"Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować."
- Ewangelia wg św. Łukasza


Komentarze należą do osób które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść. Odpowiedzialność za zawartość zewnętrznych połączeń z siecią www spoczywa na osobach lub instytucjach, które oddały je do publicznej elektronicznej dyspozycji.


„Jedna jest Polska jak Bóg jeden w niebie,
Wszystkie me siły jej składam w ofierze
Na całe życie, które wziąłem z Ciebie
Cały do Ciebie, Ojczyzno, należę...”.
- Jan Lechoń


Nie mam swoich dzieci, ale walczę o Polskę dla Twoich!


„Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”  – George Orwell

"Neoliberalny kapitalizm to gwóźdź do trumny narodu – ludzie wycieńczeni walką o przetrwanie, związanie końca z końcem, stracą z pola widzenia dobro innych Polaków – i całego narodu. To droga do zniewolenia i klęski."
- „Polska Myśl Narodowa”


„Solon twierdzi, że kiedy państwo jest podzielone na dwa przeciwne obozy, to obywatel, nie chcący należeć do żadnego, winien być karany jako zdrajca narodu. Mogło to być prawdą za czasów Solona, kiedy nieomylny zakon z Nieba nie był jeszcze dany. Dziś jednak, kiedy kraj dzieli się na dwa stronnictwa, z których każde stoi pod fałszywym sztandarem, obowiązkiem prawego obywatela, który poznał prawdę absolutną, jest zatknąć trzecią chorągiew i nawoływać obydwa obozy, by się pod nią zjednoczyły, a zaniechawszy bezpłodnych waśni, wspólnie zabrały się do zbudowania narodowego gmachu na niezłomnym fundamencie wiekuistej Prawdy”.
- Zygmunt Krasiński (z „Pamiętników” Zygmunta Szczęsnego Felińskiego s. 275)


(...) „Nie jest możliwe, by ci, którzy naruszyli doktrynę Kościoła w odniesieniu do rozwodów, homoseksualizmu i aborcji, mogli być powitani w Kościele bez głębokiego nawrócenia. To nie jest nauka akademicka. To słowo Boże” – przypomniał duchowny. – Nie możemy być jak partie polityczne i zmieniać nasz program jedynie w celu uzyskania dobrej opinii i głosów wyborców. Nie jesteśmy kandydatami na prezydenta – ks. kard. Gerhard Ludwig Müller


Rabin Icek Kaduri ujawnił imię Mesjasza - Jezus

Odsłon artykułów:
43470055