przywitanie z dr ZapałowskimZ maila od dr Zapałowskiego:

„Dwa ważne teksty…Mój nowy wywiad:

… Czy można powiedzieć, że kult Bandery odradza się wśród Ukraińców?

– Kult Bandery się nie tylko odradza, ale on jest już obecny w życiu mieszkańców zachodniej Ukrainy od mniej więcej dwudziestu kilku lat. Po upadku Związku Sowieckiego diaspora ukraińska w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych na nowo podjęła w tym kraju wojnę, którą przegrała ponad siedemdziesiąt lat temu. W tę walkę włożono olbrzymi wysiłek organizacyjny, ale też finansowy. Dla tych ośrodków i ideologów nacjonalizmu ukraińskiego nie miało żadnego znaczenia to, że poprzez takie działanie doprowadzą do wewnętrznego konfliktu na Ukrainie. Liczył się tylko cel, a celem tym było stworzenie Ukrainy dla Ukraińców….”


żądanie Prawdy o bandytach z OUN-UPA

Źródło i cały wywiad:
Pozwoliliśmy Ukraińcom wejść nam na głowę

Proszę wejść na Facebook na stronę Naszego Słowa. Poza umiłowaniem Związku Ukraińców w Polsce (to ich organ) do V rosyjskiej kolumny (kto to finansuje czyż czasem nie sąsiedzi?) drukują artykuł o „polskich obozach koncentracyjnych!!! Co na to rząd i IPN?

krwawi-komendanci-polskich-obozow-koncentracyjnych

www.facebook.com/nasze.slowo

Swego czasu kilka lat wstecz (dokładnie 22 września 2013 roku) dałem znać Pawłowi Kukizowi o skandalicznym wykorzystaniu zwrotu „Polskie Obozy Koncentracyjne” – przez niemiecką dziennikarkę. Kontaktowałem się też od razu pisząc listy protestacyjne z ambasadą niemiecką w Polsce i polską w Niemczech.
Zwrot został usunięty, dziennikarka przeprosiła.

Czy tak samo postąpi Ukraina i ci, którzy dokonali tej manipulacji?

Zwrot ten nie powinien pojawiać się w żadnym przypadku. Szczególnie dotyczy to okresu II WŚ, jednak i po kiedy Polska była okupowana przez komunistów sowieckich – i nie posiadała niepodległości (nie uznaję rządów komunistów za PRL, to było przedłużenie ramienia Moskwy, a każda osoba która wtedy rządziła, rządziła w imię ZSRR, można by rzec byli to najemnicy), wszystko co się działo, działo się pod wpływem i kontrolą komunistów i Sowietów.
Rząd i odpowiednie rządowe organizacje powinny ostro zareagować.

Poniżej mój protest przeciw używaniu przez niemiecką dziennikarkę tego określenia:


„…Opis pod tytułem „In Gedenken an Marcel Reich-Ranicki” umieszczony na niemieckiej stronie internetowej www.finanznachrichten.de a napisany przez Ninę Gmeiner zawiera cytowane wyżej obraźliwe dla narodu polskiego określenie „polskie obozy koncentracyjne” …”
[…]
Fragment mojego listu protestacyjnego:
„…Protestuję przeciw tak zamieszczonej informacji i domagam się jej sprostowania a także wyciągnięcia wobec tej pani odpowiednich konsekwencji.

kontakt do autorki umieszczony pod materiałem:
Nina Gmeiner …..

ps
Staram się pisać na stronie internetowej o takich ludziach jak Josef Stroder, który przynosi Niemcom chlubę, a zbrodnie niemieckie dokonywane w obozach koncentracyjnych potępia na kartach swojej książki biograficznej.
Sugeruję że Pani Gmeiner powinna OBOWIĄZKOWO zapoznać się ze wspomnieniami tego wspaniałego człowieka. Może czegoś się nauczy.

Josef Stroder w swojej książce; „Oskarżony o Przyjaźń z Polakami”. Niemiec – przyjacielem.

Z należytym szacunkiem

Piotr Szelągowski”

Całość na: Znów Polskie obozy koncentracyjne – tym razem słowa padają na niemieckiej stronie internetowej.


Za: http://bezprzesady.com/aktualnosci/polskie-obozy-koncentracyjne-znow