Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Środowiska ukraińskich szowinistów podjęły zmasowaną kontrakcję na utrącenie naszej inicjatywy dotyczącej nazwania w Elblągu ronda u zbiegu ulic Niepodległości i Legionów imieniem OBROŃCÓW BIRCZY. W związku z tym wystosowały pismo do wojewody Warmińsko - Mazurskiego oraz do IPN w Warszawie o zablokowanie uchwały Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 czerwca 2018 roku o nadaniu tejże nawy na cześć bohaterskich obrońców Birczy jednemu z rond na elbląskim osiedlu Nad Jarem. W związku z tym zwracam się do wszystkich, komu droga jest prawda o dokonanym przez ukraińców masowym ludobójstwie Polaków zamieszkujących Polskie Kresy, by wysyłali listy do wojewody Warmińsko - Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, by nie uległ presji środowisk ukraińskich szowinistów i nie zawetował uchwały elbląskich radnych dotyczących tej sprawy.

 
Poniżej podaję adres mailowy do Pana wojewody, a w linkach znajdziecie Państwo numery telefonów do sekretariatu wojewody Pana Artura Chojeckiego i szefowej biura prawnego wojewody, Pani Elżbiety Sobańskiej, pod które proszę telefonować z protestami przeciwko próbie utrącenia naszej inicjatywy oddającej hołd bohaterskim obrońcom Birczy przed bandami OUN-UPA, dzięki czemu uratowanych zostało od straszliwej śmierci ponad tysiac bezbronnych mieszkańców Birczy i okolic tego miasteczka, którzy znaleźli w nim schronienie przed okrutną śmiercią z rąk banderowskich bestii.


Z poważaniem

Jacek Boki

Elblag

tel. 531 800 748


Naciski na wojewodę ws. Ronda Obrońców Birczy w Elblągu


https://kresy.pl/wydarzenia/naciski-na-wojewode-ws-ronda-obroncow-birczy-w-elblagu/


Będzie rondo Obrońców Birczy? Są naciski na wojewodę, aby zawetował uchwałę RM w Elblągu

http://moto.elblag.net/artykuly/bedzie-rondo-obroncow-birczy-sa-naciski-na-wojewod,36855.htm

Birczę atakowali esesmani i inni nazistowscy kolaboranci


http://suozun.org/aktualnosci/i_bircze-atakowali-esesmani-i-inni-nazistowscy-kolaboranci/

Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski

tel.(89) 523 22 60, (89) 527 47 31

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


http://www.uw.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=304&lang=pl

Biuro Wojewody

http://www.uw.olsztyn.pl/index.php?option=com_contact&view=category&id=74&Itemid=166&lang=pl

 

Źródła nie znaleziono