Drukuj
Kategoria: Państwo
Odsłony: 2017
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Przy każdej dyskusji o obecności Polski w Unii Europejskiej budzą się duże emocje. Szczególnie bezpardonowo atakowane są poglądy zalecające ostrożność wobec bezkrytycznego wtapiania naszego państwa w struktury UE i rozpraszania naszej tożsamości narodowej, wzywające do obrony wiary i obyczajów. Atakowane są poglądy broniące interesów polskich i ludzie je głoszący.

Agresywna homogenizacja kultur narodów Europy, wyszydzanie prawd wiary i Kościoła katolickiego, promocja śmierci, wynaturzeń seksualnych i zachowań sprzecznych z naturalnym porządkiem – to rzeczywiste dowody działań zła zinstytucjonalizowanego.
       Żeby mieć świadomość tego, w czym bierzemy udział, warto porządkować poglądy i argumenty w sprawie przyszłości naszego Narodu i naszego Państwa.
       Prof. Maciej Giertych ogłosił list, w którym ujmuje zręby problemów przed którymi stajemy my, Polacy przełomu XX i XXI wieku, odpowiedzialni za to, co zostawimy po sobie następnym pokoleniom Rodaków. Zastanówmy się nad tym:

Po pięciu latach posłowania do Parlamentu Europejskiego pragnę podzielić się następującymi refleksjami:
1) Wbrew intencjom „ojców założycieli” Schumana, Adenauera i De Gasperiego (katolików) Unia Europejska nie rozwija się na fundamencie chrześcijaństwa, ale w sposób laicki czy wręcz anty-chrześcijański.
2) Dominuje poprawność polityczna obejmująca obronę „orientacji seksualnych”, „zdrowia reprodukcyjnego” (czytaj aborcji i antykoncepcji) oraz wszystkich wyznań z wyjątkiem katolickiego.
3) Dąży się do jednolitego państwa federalnego, z rządem centralnym w Brukseli i podległymi mu regionami o dużej samodzielności, natomiast rządy państw członkowskich mają tracić swoje kompetencje na rzecz Brukseli i regionów.
4) Tendencje wymienione w § 2 i 3 utrwala prawnie Traktat Lizboński.
5) W Polsce Traktat Lizboński jest popierany przez wszystkie siły w Sejmie (PO, PIS, SLD, PSL), gdyż wszystkie one zagłosowały za jego ratyfikacją.
6) Tylko katolicka Irlandia zdobyła się na zablokowanie Traktatu Lizbońskiego. Twórca tego sukcesu, Declan Ganley, próbuje teraz zorganizować siły przeciwne temu traktatowi na skalę europejską poprzez założenie ugrupowania „Libertas”.
7) W Parlamencie Europejskim tylko wielo-państwowe bloki z liczną grupą europosłów są w stanie wpływać na bieg spraw.
8) Ugrupowania przeciwne Traktatowi Lizbońskiemu startują do Parlamentu Europejskiego z listy „Libertas”.
       Łączę wyrazy poważania, zatroskany o przyszłe oblicze Polski i Europy,
                         Prof. dr hab. Maciej Giertych
                   Poseł do Parlamentu Europejskiego

Mirosław Orzechowski

Za: http://miroslaw-orzechowski.blog.onet.pl/