W okresie okupacji hitlerowskiej w latach 1943-1945 obowiązywało prawo pozwalające na dokonywanie aborcji w nieograniczonym zakresie przez Polki – aborcja była legalna "na żądanie”. Była to część nazistowskiego planu eksterminacyjnego.
Komuniści dopisali się do tego planu. Zbrodnicza, wzorowana na sowieckiej, ustawa z dnia 27 kwietnia 1956 r. dopuszczała przerywanie ciąży również
ze względu na trudne warunki życiowe kobiety ciężarnej.
Była to więc forma aborcji "na życzenie".
W okresie obowiązywania tej ustawy, do roku 1993 zabito w Polsce prawie 40 milionów nienarodzonych dzieci."
- sigma
Ratuj życie dzieci nienarodzonych!
Jak podkreśla Jacek Sapa z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, zbieranie podpisów przebiega sprawnie, a odzew jest bardzo duży. – Każdego dnia przychodzi kilkadziesiąt listów, które są odpowiedzią na nasz insert do „Gościa Niedzielnego” – mówi zastępca pełnomocnika Komitetu.
Autorzy projektu ustawy zostali niedawno przyjęci przez papieża Benedykta XVI. Jacek Sapa z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej poinformował Ojca Świętego o akcji zbierania podpisów pod projektem obywatelskim ustawy, której celem jest ochrona życia każdego poczętego dziecka. Benedykt XVI z radością przyjął informację i udzielił błogosławieństwa osobom zaangażowanym w projekt.
Inicjatorzy akcji liczą na to, że wszyscy ludzie sumienia włączą się w projekt. „Warunkiem skuteczności przedsięwzięcia jest masowe poparcie dla projektu. Aby to osiągnąć niezbędna jest mobilizacja ludzi sumienia. Kilkadziesiąt środowisk z całej Polski już zadeklarowało swój udział w kampanii” – pisze na stronie internetowej akcji Mariusz Dzierżawski, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.
Akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy zmieniającym ustawę dopuszczającą aborcję w niektórych przypadkach objęła teren ponad 30 diecezji. Aby Sejm RP został zmuszony do zajęcia się nim, najpóźniej 20 kwietnia w Sejmie powinien zostać złożony projekt wraz z listą co najmniej 100 000 podpisów osób go popierających.
Akcję Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, wsparło Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi. Pełnomocnikiem Komitetu na Małopolskę jest Piotr Kucharski – kontakt email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W Radomiu koordynatorem akcji jest Krzysztof Stanios – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pełna lista koordynatorów regionalnych i inne szczegółowe informacje, w tym: tekst projektu ustawy oraz karty do zbierania podpisów znaleźć można na stronie internetowej Inicjatywy.
Źródło: PiotrSkarga.pl, stopaborcji.pl, Gość Niedzielny