Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Liberalne media ostro atakują prezydenta Lecha Kaczyńskiego za ogłoszenie kolejnej już żałoby narodowej. Fakt, głowa państwa ogłasza żałobę nader często. Według mnie to, czy żałoba jest ogłoszona czy nie jest kompletnie bez znaczenia. Rodziny i tak przeżywają swoje tragedie a każdy normalny człowiek o zdrowych odruchach solidaryzuje się w bólu. Ważniejszym jest to, czy tragedia otworzy oczy decydentom. Jeżeli tak, to sprawdzi się przysłowie, że mądry Polak po szkodzie. Aby tylko nie sprawdziły się słowa “Nowe przysłowie sobie Polak kupi, że przed szkodą i po szkodzie głupi”.

Gdy słyszę o tym, że posłano górników do pracy wiedząc, iż stężenie metanu może zagrażać ich życiu to zastanawiam się w jakim państwie żyję. I dochodzę do wniosku, że liberalizm to jeden z najbardziej nieludzkich totalitaryzmów. Tak, jest to system w którym dla kilku ton węgla ryzykuje się życiem bardzo wielu ludzi! Nie ma chyba drugiego takiego systemu w którym kapitał znacznie góruje nad człowiekiem.

Jeżeli doniesienia coraz większej liczby świadków się sprawdzą, a wiele na to wskazuje, że są prawdziwe, to naród musi wymóc na władzach państwa konkretne zmiany.

Obawiam się, że bardzo wielu czeka na to, co w Polsce zdarza się nader często. Gdy sprawa jest świeża to padają obietnice, zapewnienia i groźby pod kątem tych co zawinili. Potem sprawa się rozmywa i jest nadal jak było. Jestem prawie pewien, że ci, którzy zdecydowali o posłaniu pracowników w niebezpieczne miejsce pracy nadal będą piastowali swoje stanowiska i nikomu włos z głowy nie spadnie. Za jakiś czas nikt, oprócz najbliższych tych którzy zginęli, nie będzie pamiętał o tragedii. Media zajmą się kolejnym wygłupem Janusza Palikota, lub Stefana Niesiołowskiego, premier zajmie się grą w piłkę, partie polityczne walką o publiczne media. I znowu nastanie liberalny błogi spokój. Aż do następnej tragedii.

Krzysztof Kocur