Państwo
Hanna Gronkiewicz-Waltz o Eucharystii i bezkompromisowości
- Szczegóły
- Kategoria: Państwo
- Odsłony: 2749
W 2005 r. temu na osobiste zaproszenie biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca uczestniczała w III Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Po jej wystąpieniu można było przeczytać na oficjalnej stronie internetowej diecezji tarnowskiej:
Dla Hanny Gronkiewicz-Waltz Eucharystia była ważną częścią życia już od najmłodszych lat. Występując na tarnowskim Forum wspominała o dziecięcych przeżyciach związanych z Pierwszą Komunią św. Podkreśliła jednocześnie, że umacniającą rolę Eucharystii odkryła w Odnowie w Duchu Świętym. - Pomocne stały się rekolekcje, zwłaszcza eucharystyczne, świadectwa dzielenia się wiarą, zdobycie umiejętności mówienia o Bogu - wyliczała prelegentka. Jej zdaniem, Eucharystia zobowiązuje do dawania świadectwa przez osoby, które w niej uczestniczą. Skłania też do dziękczynienia i wielbienia Boga, życia wdzięcznością, która z kolei dużo rzeczy buduje i podtrzymuje. Jeszcze ciekawiej pani prezydent wypowiedziała się rok temu u ojców dominikanów w ramach "Aeropagu na Freta" w Warszawie.
Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała, że jako katoliczka i polityk stale staje wobec wyborów sumienia. Przypomniała, że głosowała za ochroną życia ludzkiego, ale gdyby miała teraz głosować w sprawie dnia wolnego w święto Trzech Króli, byłaby przeciwko ze względu na kryzys finansowy. Uważa też, że w polityce nie zawsze bezkompromisowość jest najlepsza. Ważna jest roztropność i troska o dobro wspólne oraz uwaga nie tylko na to o co, ale i z kim się walczy. Wyznała, ze wiara pomaga jej w pracy, bo uczy ją pokory i zaufania do wiedzy innych.
Szczególnie ciekawe jest to zdanie: "w polityce nie zawsze bezkompromisowość jest najlepsza".
A jak to się ma do nasłania osiłków z "gaz-rurkami"? Może charyzmatyczka Hanna opowie o tym na kolejnym sympozjum katolickim, na którym znów będzie najważniejszą gwiazdą.
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Za: http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=1996
RadioMaryja.pl
06 czerwiec 2026
Katolicki Głos w Twoim domu- Policja: od początku roku utonęło 65 osób
- Leon XIV już w Hiszpanii: Dzielmy entuzjazm i radość wiary
- Konferencja programowa PiS w Świętych Nowakach
- Informacje Dnia, godz. 11.00
- W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbywa się uroczystość beatyfikacyjna 9 męczenników salezjańskich
- Władimir Putin nie widzi sensu spotkania z Wołodymyrem Zełenskim – rosyjski prezydent stwierdził, że rozmowy w formie bezpośredniego spotkania nie przyniosłyby obecnie oczekiwanych rezultatów
- Armenia: w niedzielę wybory, które mogą zdecydować o losach kraju
- Porady lekarskie: Negatywny wpływ tworzyw sztucznych na zdrowie i środowisko
- Kosowo: kolejne przedterminowe wybory pogłębiają kryzys polityczny w państwie
- Informacje Dnia, godz. 10.00
- Informacje Dnia 06.06.2026 [10.00]
- Hiszpania: dorośli odeszli od wiary, młodzi powracają





