Video - wszystkie
Masoneria - Ukryte Siły
- Szczegóły
- Kategoria: video
- Odsłony: 2979
Rok produkcji: 1941. Data premiery: 1943. Film czarno-biały. Oryginalne dialogi francuskie i polskie napisy. Tytuł oryginalny: Forces occultes.
Po zakończeniu II wojny światowej autor scenariusza filmu, Jean-Marie Riviere, został uwięziony. Producent Robert Muzard i dyrektor artystyczny Paul Riche, zostali STRACENI (+1949), z powodu zaangażowania w powstanie filmu.
Masoneria - Ukryte Siły
Forces occultes
Jest to film, pozwalający zrozumieć, jak masoneria działa. Pokazuje uniwersalny, stosowany do dziś mechanizm...
Francuski film prezentujący historię młodego ambitnego parlamentarzysty, Pierre Avenel'a, który działając z czystych pobudek wiąże się z lożą Wielkiego Wschodu Francji. Po tym jak został masonem przekonuje się, że szczytne ideały, które organizacja głosi na zewnątrz, pozostają w głębokim kontraście do faktycznych działań Loży.
Po szczegółowo ukazanym wzniosłym misterium inicjacji, następuje prozaiczna i nader gorsząca rzeczywistość. Większość wolnomularzy to dyletanci i karierowicze, którym powiązania ze strukturami państwowymi pozwalają dokonywać kolejnych nadużyć. Sam bohater w bezceremonialny sposób wykorzystywany jest do różnych niewdzięcznych przysług.
W filmie przywołane są motywy konkretnych afer, które wstrząsały Francją w latach trzydziestych, ostatecznie doprowadzając do krwawych zamieszek 6 lutego 1934 r. W tym momencie władza pozostaje nadal w rękach masonerii, która kieruje pozornymi zmianami na arenie politycznej.
Pod koniec filmu, masoneria pragnie doprowadzić do wojny z Niemcami, jako państwem, które sprzeciwia się wolnomularskim porządkom. Kiedy Avanel próbuje zerwać z wolnomularstwem, odważnie wypowiada swą krytykę na posiedzeniu loży i chce ujawnić publicznie masońskie plany, zostaje brutalnie wyeliminowany.
Za: https://www.youtube.com/watch?v=a6pJZ5T264w
RadioMaryja.pl
02 listopad 2025
Katolicki Głos w Twoim domu- Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
- Informacje Dnia: Skrót informacji z kraju i ze świata
- Polacy wychodzą na ulice – górnicy, hutnicy i rolnicy szykują się do następnych protestów
- Myśląc Ojczyzna – prof. Mieczysław Ryba
- Ofiarujmy zmarłym modlitwę i odpust
- Donald Tusk i Waldemar Żurek idą na kompletne starcie z Pałacem Prezydenckim w sprawie wymiaru sprawiedliwości
- Pamiętajmy o grobach polskich bohaterów!
- Informacje Dnia 01.11.2025 [20.00]
- Serbia: w Nowym Sadzie zgromadziło się co najmniej 140 tys. osób
- Belgia: nad bazą wojskową Kleine-Brogel zauważono nieautoryzowany dron
- WTA Finals – Iga Świątek zaczęła od wygranej z Keys Madison
- Cmentarz Zasański w Przemyślu po zmroku





