Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Nie ze wszystkim zgadzam się, co powiedział Grzegorz Braun na spotkaniu ze studentami KUL, ale pomimo to uważam, że uczelnia katolicka powinna dawać prawo do wypowiedzi osobom o różnych poglądach.

W tym kontekście zachowanie rektora KUL ks. Stanisława Wilka oceniam jako żenujące. Przez miesiąc nie reagował on na wystąpienie Brauna, choć znał ją doskonale. ale, gdy tylko "Gazeta Wyborcza" pogroziła mu palcem, to momentalnie stał się lojalnym wykonawcom poleceń tzw. autorytetów moralnych. Przypominają się czasy komuny, kiedy to dyspozycyjni rektorzy uczelni na sam dźwięk telefonu z Warszawy stawali na baczność przy swoim biurku. Po usłyszeniu zaś w słuchawce polecenia w stylu "Wiecie, rozumiecie towarzyszu rektorze, trzeba zrobić porządek z elementami antysocjalistycznymi" bez wahania okazywali swoją lojalność wobec władzy, wyrzucając studentów i zakazując organizacji wykładów.
W piątek rektor KUL ma zorganizować coś w rodzaju publicznego potępienia wypowiedzi Brauna. Znów przypomina się epoka komuny, a zwłaszcza rok 1976, kiedy to "lud pracujący" na polecenia partyjnych kacyków organizował "spontaniczne" wiece, na których potępiano "warchołów" z Ursusa i Radomia oraz zapewniano partię o swej wierności.

Spodziewam więc następującego wystąpienia :

"Inteligencja pracująca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wraz z o. Ludwikiem Wiśniewski i innymi przedstawicielami postępowego kleru potępia warchoła Grzegorza Brauna oraz zapewnia Ciebie, Towarzyszu Naczelny Redaktorze, o swojej lojalności i wierności.

Zapewniamy również Ciebie , że wszystkim, którzy klaskali na wykładzie Brauna poobcina się ręce, a wszystkim, którzy słuchają Radia Maryja, obetnie się także uszy. Z kolei tym, co czytają "Gazetę Polską" wyłupie się oczy.

Towarzyszu Naczelny Redaktorze ! Przyślij nam także swego Umiłowanego Brata Stefana ze Szwecji, aby on, tak bardzo sprawny w swoim fachu, wydał szybki i bezwzględny wyrok na wszystkich warchołów"

W nagrodę Tobie i Twemu Bratu nadamy doktorat honoris causa, tak jak nadaliśmy ten doktorat Wiktorowi Juszczence, gloryfikatorowi UPA i SS "Galizien".

Za: Blog - Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski