Wiadomości
Stołek dla Tuska przehandlowano. Ceną – ograniczenie praw socjalnych Polaków w Wielkiej Brytanii
- Szczegóły
- Kategoria: Wiadomości
- Odsłony: 6940
O sprawie napisał „Daily Telegraph”. „Polski premier, to sprawa zasadnicza, zapowiedział, że poprze plany Camerona wprowadzenia nowych ograniczeń do zabezpieczeń socjalnych wypłacanych imigrantom z innych krajów UE”. Według jednego ze współpracowników brytyjskiego premiera: „To była konstruktywna rozmowa i on (Tusk – red.) uznał zasadność brytyjskich obaw dotyczących swobody przemieszczania się osób".
Informacje te potwierdza „Guardian”. „Tusk, który rozmawiał przez telefon z Cameronem w ubiegłym tygodniu, podkreślił poparcie dla dwóch kluczowych postulatów premiera w nadchodzących negocjacjach z UE: nadużywania przywilejów socjalnych oraz ograniczenia prawa do przemieszczania się osób, choć Cameron przyznał, że to ostatnie będzie dotyczyło przyszłych krajów członkowskich Unii" – czytamy w brytyjskim dzienniku.
Jaki plan ma David Cameron?
Chodzi o reformę unijnej dyrektywy z 2004 r., tak aby można było skrócić do sześciu miesięcy okres wypłaty imigrantom zasiłków dla bezrobotnych, wydłużyć do trzech miesięcy pobyt potrzebny do rozpoczęcia wypłaty świadczeń, a także ograniczyć dodatkowe przywileje, np. dopłaty do mieszkań socjalnych czy subwencje dla dzieci. Takie podejście popierają w Radzie UE Niemcy, Holendrzy i Szwedzi - przypomina „Rzeczpospolita”. To podejście demagogiczne – zasiłki pobiera tylko ok. 1 proc. imigrantów.
Dla Camerona „ocieplenie Unii” Brytyjczykom to sprawa priorytetowa. W 2017 r. ma odbyć się referendum w sprawie pozostania kraju w Unii. 47,1 proc. Brytyjczyków chce wyjścia kraju z Unii, a tylko 39,4 proc. pozostania w niej.
2014-9-3 pch24
Źródło: „Rzeczpospolita” kra
Za: http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=13649&Itemid=138438434240
RadioMaryja.pl
05 luty 2025
Katolicki Głos w Twoim domu- USA: zidentyfikowano prawie wszystkie ofiary zderzenia samolotu ze śmigłowcem
- Hiszpański rząd podjął decyzję o skróceniu tygodnia pracy do 37,5 godziny
- D. Trump zapowiedział chęć długoterminowego przejęcia kontroli nad Strefą Gazy
- Serwis informacyjny, godz. 02.00
- Serwis informacyjny: Skrót informacji z kraju i ze świata
- Premier D. Tusk zapowiedział, że po wyborach prezydenckich dojdzie do rekonstrukcji rządu
- Polski Punkt Widzenia: pos. Michał Woś (04.02.2025)
- W Polsce powstaje 49 Centrów Integracji Cudzoziemców, jednak premier przekonuje, że nasza ojczyzna nie będzie objęta przymusową relokacją migrantów
- Myśląc Ojczyzna – prof. Piotr Jaroszyński
- M. Wąsik: Pakt migracyjny przyjęty ostatecznie przez D. Tuska jest szaleństwem dla Polski. Nasz kraj musi wypowiedzieć ten pakt
- USA: grupa studencka pozwała uniwersytet za dyskryminowanie białych i azjatyckich kandydatów
- Od lipca dodatek mieszkaniowy dla służb mundurowych od 900 do 1800 zł