Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W środę 11 września odbyło się w Domu św. Marty w Watykanie pierwsze posiedzenie Najwyższego Komitetu dla osiągnięcia celów zawartych w Dokumencie o Braterstwie Ludzkim na rzecz pokoju światowego i wspólnego współżycia. O utworzeniu tej instytucji poinformowano 26 sierpnia. 18 lat temu w tym dniu doszło do ataków islamskich terrorystów na Nowy Jork i Waszyngton.

Datę wybrano więc nie bez przyczyny. “Dialog” ma przezwyciężyć problemy i konflikty globalne, tu na poziomie religijnym.

 Komunikat o tym pierwszym spotkaniu stwierdza, że dzień 11 września wybrano „jako znak woli budowania życia i braterstwa, w którym inni zasiali śmierć i zniszczenie”. W skład Komitetu wchodzi 7 osób. Stolicę Apostolską reprezentują w nim przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kardynał-nominat Miguel Ángel Ayuso Guixot MCCJ i sekretarz specjalny Ojca Świętego mons. Yoannis Lahzi Gaid.

“Najwyższy Komitet ds. Braterstwa Ludzkiego”, “Dokument o Braterstwie Ludzkim”, “architekci braterstwa” – czyż można jeszcze bardziej jednoznacznie i ostentacyjnie wręcz przyznać się do wyznawania naturalistycznej i synkretycznej ideologii masońskiej? – pyta retorycznie prof. Jacek Bartyzel. źróło: pch24/fb
+++++++++++++++++++++++++++
– Najwyższy Komitet ds. Braterstwa opiera się na dokumencie z Abu Zabi, w którym napisano, że "pluralizm i różnorodność religii, koloru skóry, płci, rasy i język są wyrazem mądrej woli Bożej, z jaką Bóg stworzył istoty ludzkie"

Ale dokument mówiący, że Bóg chce, żeby istniały różne religie, oznacza zaprzeczenie całej nauki chrześcijańskiej!
+++++++++++++++++++++++++++++
List do Galatów
PRAWDZIWOŚĆ GŁOSZONEJ PRZEZ ŚW. PAWŁA EWANGELII

Prawdziwa Ewangelia

6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!


++++++++++++++++++++
Przede wszystkim powinniśmy mówić "tak tak, nie nie". Należy zacząć od siebie i przybierać postawy bezkompromisowe... przestać się bać, że będziemy wytknięci palcami, obgadani czy wyśmiani. Nie działajmy tylko w tłumie, wychodźmy przed szereg, nie cofajmy się pod naporem lewackiej ideologii. Polska wiara coraz bardziej zaczyna przypominać tą zachodnią... czyli na pokaz, łatwa, szybka i przyjemna. Albo zaczniemy mówić NIE, NIE POZWALAMY, albo pozostanie nam tylko wydmuszka wiary.
- Artur Ms

Za: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/pawe%C5%82-lisicki-komentuje-szokuj%C4%85cy-dokument-watykanu/ar-AAHCgZj

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1013

https://www.ekspedyt.org/2019/09/16/czy-bog-tak-samo-jak-chrzescijanstwa-chcial-islamu-buddyzmu-hinduizmu/#comment-75930