Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

foto money.pl

Wydaje się że tak. Nie wiadomo co, ale pewne fakty wydają się wskazywać na zbliżający się przełom. Jakie fakty?

Pierwszy z nich trwa od dawna: Andrzej Duda pełniący obowiązki Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej (nieudolnie?) blokuje tak wyczekiwaną reformę sądownictwa, kluczową dla reformy, zdecydowanej naprawy całej Polski.

Sposób w jaki to czyni jest nieprzemyślany, żeby nie powiedzieć niedbały, żenujący. Nasuwać to może podejrzenie, że wie on o mających nastąpić wydarzeniach, które odsuną w cień to jego (tak destrukcyjne dla dla pokładanych w nim nadziei) działanie. Musiałyby więc być to fakty przełomowe.

Drugim bardzo znaczącym faktem jest niedawna wypowiedź wicepremiera Morawieckiego o tym, że „jesteśmy krajem posiadanym przez kogoś zza granicy”. Co prawda był to tylko cytat cudzej wypowiedzi, lecz wkrótce padły słowa wskazujące na utożsamianie się wicepremiera z tą opinią. Brak cytowań i komentarzy tej wypowiedzi świadczy o tym jak bardzo była ona zaskakująca. Zwłaszcza w kontekście niedawnego świętowania otwarcia w Polsce filii banku J.P. Morgan.Dla jasności – zaskakuje nie treść, bo ta jest znana, lecz jej upublicznienie. Zadeklarowanie sprzeciwu wobec tej sytuacji.

Do kogo były skierowane słowa tak ważnej postaci polskiej polityki?

Ich publiczne wypowiedzenie świadczy o ostrym lecz ukrytym kryzysie.

http://www.wyszperane.info/2017/10/26/wicepremier-morawiecki-potwierdza-polska-jest-kolonia-krajem-posiadanym-przez-kogos-z-zagranicy/

Kolejna poszlaka, to coś co stało się dziś. Odmowna decyzja Krajowej Rady Sądownictwa jest już ostatecznym zrzuceniem masek przez obóz antypolski. Jeśli jeszcze wczoraj mógł ktokolwiek mieć nadzieję na to, że motywacje prezydenta są propolskie, to jeśli jutro nie zajmie on zdecydowanego stanowiska w stosunku do KRS, to nikt trzeźwy nie będzie mógł tak o nim myśleć. I nie zmieni tego niczyja wypowiedź w stylu „jesteśmy jedną rodziną”. Nie jesteśmy.

Tak kończy się kolejna próba „wybicia się Polaków na niepodległość”?

Jacek Bezeg

Za: http://jacekbezeg.pl/2017/10/31/czy-cos-sie-zbliza/#more-3367RadioMaryja.pl

14 lipiec 2024

Katolicki Głos w Twoim domu