Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Janusz Korwin-Mikke o Edelmanie

Marek Edelman - szczery d***krata
Zmarł śp.Marek Edelman. Uwielbiany przez Lewicę (był członkiem KOR – ROAD – UD – UW – PD) – choć, jak wieści niosły, nie zawsze się z nią zgadzał. Faceta w życiu nie słyszałem, nie widziałem na oczy, nawet na zdjęciu, nie przeczytałem ani słóweczka Jego tekstów - nie miałem zatem pojęcia, w co wierzył i co mówił. Więc zajrzałem do „Wikicytatów” (gdzie ujrzałem Jego konterfekt). Na drugim miejscu figuruje tam cytat:

„My, bundowcy, byliśmy jedyną organizacją polityczną mającą pieniądze. Nowojorska organizacja robotnicza, do której należał szef amerykańskich związków zawodowych Dubiński, od samego początku przysyłała pieniądze. Natomiast syjoniści nie mieli ani grosza. Ich towarzysze z Palestyny porzucili ich.

Żeby wystarać się o broń, urządzaliśmy „eksy”, czyli ekspropriacje. Chodziło się do bogatych Żydów, do przemytników czy do żydowskich policjantów, terroryzowało się ich i zabierało forsę. Kasę Judenratu ograbiliśmy na setki tysięcy złotych, obrabowaliśmy też przedsiębiorstwo aprowizacyjne. Posunęliśmy się nawet do porwania. Lichtenbaum, przewodniczący Judenratu po Czerniakowie, odmówił pieniędzy. Uwięziliśmy więc jego syna. Trzymaliśmy go przez 12 godzin. Do Lichtenbauma napisaliśmy, że trzymamy chłopca z nogami zanurzonymi w cebrzyku z lodowatą wodą, tak że na pewno nabawi się choroby. Przyszli z pieniędzmi. Innym razem żydowski policjant, zresztą skurwysyn, nie chciał dać nam pieniędzy. Przyszliśmy do niego około czwartej, gdy termin ultimatum upływał. – Nie chcesz dać? – spytaliśmy i zastrzeliliśmy go.

Po tym zdarzeniu wszyscy płacili. W sumie pieniędzy nam nie brakowało. To my byliśmy prawdziwą władzą w getcie. To my decydowaliśmy, jak mają żyć ludzie, którzy pozostali w getcie. Nazywali nas „partią”. Gdy partia coś kazała, było to wykonywane”.

Od razu widać, że szczery d***krata – duchowy kolega śp.Józefa Piłsudskiego. Hmmm – może by dla uczczenia Jego pamięci założyć „partię” im.Marka Edelmana – i zacząć zbierać pieniądze na walkę z Unią Europejską?

Za: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/


Komentarz
Zadziwiająca szczerość.
Okazuje się Edelman publicznie przyznał się do morderstwa policjanta co nie chciał zapłacić pieniędzy.


darek795

Za: http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=14715