Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak informuje rosyjskie ministerstwo obrony, terroryści z tzw. “Państwa Islamskiego” ponieśli znaczne straty w wyniku prowadzonych przez Rosję nalotów na ich pozycje w Syrii. W ciągu ostatnich 24 godzin rosyjskie samoloty wojskowe przeprowadziły 88 lotów bojowych na 86 pozycji zajętych przez terrorystów w prowincjach Hama, Homs, Idlib, Latakia i Aleppo.

Jak powiedział dziennikarzom zebranym na konferencji prasowej w Moskwie rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konashenkov – “Według przechwyconych przekazów radiowych z prowincji Hama i Homs, terrorystom doskwiera dotkliwy brak amunicji do broni strzeleckiej i granatników. Niektórzy z dowódców polowych zagrozili swoim przywódcom, że w razie nieotrzymania broni w najbliższej przyszłości, będą wycofywać się wraz ze swoimi ludźmi ze strefy walk“. Konashenkov dodał także, że dzisiaj nie obserwuje się już pojazdów transportujących broń w kierunku terrorystów.

Jak podało również Ministerstwo Obrony – “Cysterna paliwa, trzy ciężarówki przewożące amunicję i dwa samochody wyposażone w duże pistolety maszynowe zostały przez nas wyeliminowane“.

Zdaniem rzecznika rosyjskiego ministerstwa przeprowadzane w Syrii naloty zmusiły “Państwo Islamskie” do “wprawienia w ruch całej sieci logistycznej dostępnej terrorystom w celu transportowania amunicji i paliwa z prowincji Rakka“.

(na podst. PressTV oprac. B.W.)

konashenkov

Za: http://xportal.pl/?p=23106


Za: http://www.wicipolskie.org/?p=13895Putin o działaniach USA ws. Syrii: Oni mają kaszę w głowie [+VIDEO]

Podczas dzisiejszego wystąpienia na forum “Rosja wzywa!” Władimir Putin skrytykował Stany Zjednoczone za niekonsekwencję w polityce wobec Syrii oraz brak woli walki z dżihadystami.

Obecnie często słyszymy, że nasi piloci bombardują nie te cele, co rzeba, nie Państwo Islamskie – mówił prezydent Rosji. Po pierwsze, poinformowaliśmy kierownictwo USA. Stany Zjednoczone nigdy tego nie robiły. My zrobiliśmy to jako pierwsi, z szacunkiem i z zamiarem nawiązania kontaktów roboczych. A oni nam mówią: A) “Nie, nie jesteśmy gotowi z wami współpracować”, B) “Bombardujecie nie te cele, co trzeba”. Powiedzieliśmy na szczeblu wojskowym, zwróciliśmy się i poprosiliśmy: “Podajcie nam te cele, które uważacie w 100% za terrorystów. “Nie, nie jesteśmy na to gotowi” – padła odpowiedź – kontynuował Putin.

Wtedy pomyśleliśmy i zapytaliśmy: “To powiedzcie nam, gdzie nie należy bombardować? I też nie ma odpowiedzi. To nie żart, ja niczego nie zmyśliłem. Tak właśnie jest, zupełnie niedawno zaproponowaliśmy: “Dajcie listę obiektów, których nie nalezy bombardować”. I też bez odpowiedzi – powiedział rosyjski prezydent, kontynuując wątek.

To jak współpracować? Macie odpowiedź? Bo ja nie mam. Wydaje mi się, że niektórzy nasi partnerzy mają kaszę w głowie. Nie rozumieją, co naprawdę ma miejsce i co chcą osiągnąć – podsumował Władimir Putin.

YouTube.com / Kresy.pl

Za:http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/putin-o-dzialaniach-usa-ws-syrii-oni-maja-kasze-w-glowe-video

Za: http://www.wicipolskie.org/?p=13888