Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 28.11.2015 delegacja OWP wzięła udział w pikiecie pod Ambasadą Republiki Turcji. Celem akcji było zaprotestowanie przeciwko wspieraniu przez to państwo tzw. Państwa Islamskiego!

Oświadczenie w imieniu OWP przeczytała koleżanka Monika Kowalska.

Przedstawiamy treść oświadczenia:

W związku z ostatnimi wydarzeniami na Bliskim Wschodzie Obóz Wielkiej Polski potępia decyzję prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana w sprawie prowokacyjnego zestrzelenia samolotu bombowego Su-24 Rosyjskich Sił Powietrznych. Nawet naruszenie przestrzeni powietrznej (a takie tam de facto nie zaistniało) nie usprawiedliwia natychmiastowego użycia "argumentu ostatecznego". Działania Rosji stabilizują sytuację w Regionie, przychodzą z pomocą Narodowi i Państwu Syryjskiemu oraz powstrzymują niszczące każdy kraj rozprzestrzenianie się tzw. demokracji amerykańskiej. Sprzeciwiamy się prześladowaniu ludności kurdyjskiej, której połowa z 35 do 40 mln mieszka na terenie Turcji. Łamane są ich podstawowe prawa m.in. możliwości zdobywania wykształcenia i wyższych stanowisk w państwie tureckim. Pozostali Kurdowie zamieszkują północną Syrię, Irak i Iran.


Zasoby naturalne znajdujące się na terenie Kurdystanu są łakomym kąskiem dla tych państw oraz wielkich światowych graczy. Natomiast długofalowe i zorganizowane działania Kurdów pozwalają im mieć nadzieję na utworzenie własnego państwa. Turcja, niestety, bierze również haniebny udział we wspieraniu terrorystycznego tzw. Państwa Islamskiego, które swój bandytyzm eksportuje także na grunt europejski. Syn prezydenta Erdogana jest podejrzewany o współpracę z mafią a w intrenecie krążą zdjęcia na których widać go w towarzystwie liderów ISIS. Jest głównym handlowcem ropą z Państwem Islamskim, właścicielem kilku firm morskich które posiadają specjalne nabrzeża w portach Bejrut i Ceyhan, transportujące przeszmuglowaną przez ISIS ropę produkowaną w przejętych irackich polach naftowych. Natomiast córka Erdogana zarządza tajnym obozem szpitalnym w Turcji tuż przy granicy syryjskiej, gdzie codziennie tureckie ciężarówki wojskowe dostarczają wielu rannych dżihadystów ISIS na łatanie.

A stamtąd po rekonwalescencji z pomocą rządu Tureckiego wracają siać dalej terror. Thierry Meyssan - francuski publicysta i działacz społeczny ujawnił powiązania premiera Erdogana z Alkaidą - oraz ze Ankara czynnie wspiera terroryzm w Syrii – stanowi to część strategii NATO. To tłumaczy również fałsz opinii na temat ugrupowań zbrojnych, które walczą przeciwko legalnemu rządowi syryjskiemu i Syryjczykom. 29 czerwca 2014 proklamowano na ziemiach okupowanych powstanie kalifatu pod nazwą Państwo Islamskie. Wielu bojówkarzy rekrutuje się spośród muzułmanów mieszkających na stałe w krajach europejskich, Stanach Zjednoczonych i Australii. To zaangażowanie państwa tureckiego, członka NATO, we wspieranie terroryzmu doprowadza do walki z dzielnym narodem Kurdyjskim oraz z legalnie wybranym rządem w Syrii prezydenta Baszara al-Assada, który broni swój naród w tym chrześcijan syryjskich oraz stoi na straży niepodległości Państwa Syryjskiego. Syria pod rządami prezydenta Asssada czy też Węgry Viktora Orbana są przykładem, że tylko zdecydowane i zorganizowane działania przy poparciu narodu mogą powstrzymać finansowany przez światowych oligarchów i skorumpowane rządy, terroryzm.

Obóz Wielkiej Polski mówi stanowcze NIE terroryzmowi, jego wspieraniu przez rządy, w tym przez Turcję prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana !

 

W imieniu Obozu Wielkiej Polski - Roland Dubowski oraz Jacek Mędrzycki.

Za: http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=898&Itemid=1