Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Ktoś kto twierdzi, że to Komorowskiemu można zaufać, a Kaczyńskiemu nie, nie ma pojęcia o sytuacji politycznej ostatnich 20lat. Najpierw PC przegrywa, jako jedyna partia będąca za lustracją i w sektorach dotyczących bezpieczeństwa państwa za dekomunizacją, z frontem tzw. „podtrzymywaczy lewej nogi” sterowanym przez oficerów SB, mających haki na różnych TW, jak Wachowski na TW Bolka i usadowionych w mediach jak Subotić. Front ten jednoczył się tak w obawie przed kompromitacją, jak w obawie przed dominacją PC, gdyby polityka uzdrawiania państwa zwyciężyła. Przede wszystkim łączył się wokół wspólnych interesów robionych wokół dzikiej prywatyzacji(według hasła prywat. Za 1zł), (PC jako jedyne protestuje), zamiast poprzez inwestycje branżowe, bądź z licytacji. Zyskiwali oczywiście oficerowie SB z Krauzem na czele. (wycofał się z procesu przeciwko mówiącemu o tym otwarcie Mikkemu). W efekcie nastąpił krach, 3,5mln bezrobocie, ogromna pauperyzacja i wzrost przestępczości. Kiedy sięgnęliśmy dna i musiał nastąpić wzrost gospodarczy w związku z tym, bo taniej siły roboczej było na pęczki, a rynki zachodu stały otworem, w latach 93-97 SLD mogło robić przekręty w glorii chwały, jak przy prywatyzacji BŚK, czy przy prywatyzacji mniejszych obiektów przez baronów takich jak Pęczak, co wyszło dopiero po jego kompromitacji z firankami.

Potem był AWS i hasło Kaczyńskiego TKM (wszedł z listy ROP). Rządy AWS to kolejny krach gospodarczy i propaganda kosztownych reform (likwidacja szkół i województw rzeczywiście musiała doprowadzić do krachu finansów i wzrostu bezrobocia o 1.5mln). Lech Kaczyński wchodzi do tego rządu, bo jego upadek oznacza rządy SLD, a Ministerstwo Sprawiedliwości otwiera drogę do utworzenia PiS. Potem znowu SLD i afera Rywina i nie tylko. Następnie pierwsze porządne rządy w Polsce w każdej dziedzinie i kiedy pseudo-niezależni eksperci używają socjotechnicznego hasła, że ludzie popierający Kaczyńskiego nie pamiętają IV RP z Lepperem, to robi mi się niedobrze. Samoobrona weszła do rządu po odrzuceniu przez PO uchwały o samorozwiązaniu sejmu!! Czy w interesie Polski był nic nie mogący rząd mniejszościowy, czy większościowy z Lepperem jako ministrem rolnictwa, gdzie polityka wobec wsi i tak była kreowana i kontrolowana przez PiS? Procedura zatrzymania w godzinach rannych jest po to, żeby była pewność zastania w domu, filmowanie też należy do procedur, bo musi być dowód działania zgodnego z prawem. Zatrzymanie a nie doręczenie wezwania, w sprawie gdzie chodzi o miliony jest koniecznością, żeby nie doszło do ustalania zeznań. B. Blida popełniła samobójstwo i wniosek z tego taki, że jeżeli zatrzymuje się osobę z poza środowiska rdzennie przestępczego należy zachować szczególną ostrożność, nagrania z zatrzymań nie powinny wyciekać do mediów, ale czy to powód, żeby wybierać Polskę Rywina, Chlebowskiego, Drzewieckiego? CBA niczego nie robiło bez zgody prokuratury i ataki na IV RP aresztowań o 6 rano są tym śmieszniejsze, że PO radykalnie poszerza kompetencje CBA, oczywiście po tym jak Tusk bezczelnie usunął Kamińskiego w efekcie afery hazardowej, wcześniej wymuszając postawienie mu zarzutów, co przyznał jeden z prokuratorów, musząc potem się z tego wycofać, bo groziłoby mu więzienie za ulegnięcie naciskom.

Sprawa jest o tyle jasna, że zarzutów nie postawiono prokuratorom, którzy każde działanie Kamińskiego parafowali. Rządy PiS to obniżka podatków, krótko mówiąc najlepszy okres dla polskiej gospodarki, reformy sądownictwa i po raz pierwszy podmiotowa, odważna polityka zagraniczna, ukierunkowana na realizację polskich interesów czyli: Jesteśmy liderem Europy Środkowowschodniej walcząc na forum UE i NATO o interesy takich krajów jak Ukraina, Gruzja, Azerbejdżan, broniąc je przed imperializmem rosyjskim, realizowanym poprzez Gazprom mający na celu przejęcie firm energetycznych w tych krajach co zapewni trwałe wpływy Rosji . Stąd hasło Gruzja do NATO, stąd taka a nie inna reakcja na wojnę w Gruzji, stąd projekt Gazoportu, który będzie gwarantem, że Polska nie stanie się obiektem energetycznego szantażu, który miał miejsce na Białorusi i sektor energetyczny Białorusi został Gazpromowi sprzedany, podobny proces ma miejsce na Ukrainie, a Gruzję przed szantażem uchronił mający Gaz Azerbejdżan. Wobec budowy gazociągu płn reakcja była pilną koniecznością i na szczęście PiS te dwa lata porządził, bo wpływy Rosji nie są chyba aż takie, żeby PO się skompromitowała wycofując się z budowy Gazoportu. W każdym razie wcześniej nie robiono nic. Za PiS-u Orlen na Litwie i morzu norweskim inwestował. PO pewnie nie zrobiło by nic sprzedało by koncern jakiejś firmie-nce uzależnionej przez Gazprom za parę lat i 6mld rocznie płynęłoby do Moskwy, nie mówiąc o możliwościach kształtowania cen paliwa. Sprzedając banki nie zważano na to, że każdy liczący się kraj ma 30% udziałów w sektorze bankowym i zostawili 1% i co z tego, że jest ich dużo, skoro każdy wywodzi się z państwa, któremu na rękę jest dominacja nad polskim biznesem na polskim rynku i wszystkie są ze sobą powiązane, ale to nieważne, działają SKOKI dzięki Kaczyńskim.

Czy gdyby Polak chciał wziąć kredyt na budowę fabryki samochodów i miał najgenialniejszy biznes plan, dostałby go w którymkolwiek zachodnim banku? Trzeba mieć tu furtkę, ale powiedzmy, że dobremu rządowi wystarczy ten szczątkowy PKO BP, żeby zareagować na brak kredytów hamujący rozwój polskiego kapitału. W każdym razie z utratą Orlenu byłoby gorzej, bylibyśmy śmieszną kolonijką i dziwne jest to, że gdy Kaczyński mówi o konieczności kontroli państwa nad sektorem strategicznym, o tym, że ok. sto przedsiębiorstw sprywatyzowanych być nie może Komorowski tego nie potwierdza i milczy. O postawie wobec polityki zagranicznej PO-SLD, świadczy atmosfera jaką partie te wytwarzały w czasie negocjacji traktatu lizbońskiego, organizowanie konferencji prasowych i nawoływanie do bezwarunkowego podpisywania przez SLD, co nie dziwi, bo wywodzi się z tradycji międzynarodówki, ale pozycję negocjacyjną osłabiała też PO nie licząc frakcji Rokity, której już tam nie ma, i cała chmara pseudo - euroentuzjastów z GW na czele, oburzonych na to, że Polska ośmiela się mieć jakieś odrębne zdanie i to, że proporcje euro- parlamentarzystów w stosunku do niemieckich zmienią się z 53 na 56 do 38 na 80, nie miało dla nich znaczenia, bo Prodi straszył Europą dwóch prędkości.

Gdybyśmy mieli scenę polityczną podobną do przedwojennej - nie obarczoną tą negatywną selekcją lat komunizmu(wyznacznikiem dla bycia dobrym PO-wcem jest czucie się bardziej Europejczykiem, niż Polakiem) – wynegocjowanie pierwiastka byłoby  betką, bo zachód wiedziałby, że w Polsce inaczej zgody nie będzie, a tak wiedział, że jak Kaczyński nie podpisze będzie w Polsce na straconej pozycji, wskutek dominacji propagandy euroentuzjastów. Teraz głos jednego Niemca(od 2017) jest znacznie ważniejszy niż jednego Polaka, bo 80 Niemców ma znacznie większe wpływy od 38Polaków i każdy wie, że obok podziałów partyjnych, grupy narodowe, formują się tam bardzo szybko jak trzeba. Jednak bezwarunkowego podpisywania nie było, jak chciało SLD i wiadomo jacy Polacy z GW. Wyśmianie w debacie „niebywałej indolencji” jeżeli chodzi o brak starań o członkostwo w G20 tylko dopełnia obrazu. Postawienie sprawy embarga na polskie mięso, jako powód do veta nowego porozumienia UE-Rosja, wzbudziło szacunek dyplomacji całego świata, tylko oczywiście nie „polskiej” GW. Koniec zarysu, można bo można by ze sto stron napisać o wyższości PiS nad PO. O wyższości PO nad PiS może jedynie Palikot coś wybełkotać do spółki z Niesiołowskim, a Tusk z Komorowskim mogą już tylko kulturalnie lać wodę.  

- Brutus

Za: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/3480429,409542401,1,200,200,85186848,409547987,4857846,0,forum.html