Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
„Dziś 69. rocznica tragedii narodu żydowskiego” –  donosi dzisiaj PAP. Jako, że jest to polska, a nie np. rosyjska czy żydowska agencja prasowa, warto by przypomniała  bardzo ważną prawdę o Auschwitz.

Mówiąc precyzyjnie, w swojej depeszy PAP o tej prawdzie nawet wspomina, ale w sposób niejako zaszyfrowany. Proszę porównać dwie informacje:

1) Tego dnia w 1942 roku do obozu dotarł z Bytomia transport Żydów aresztowanych przez Gestapo.

2) Obóz Auschwitz powstał w 1940 roku.

Co działo się przez te dwa lata? Czy tyle trwała budowa? Czy może jednak coś działo się w tym obozie przez ten czas? Odpowiedź znamy między innymi z raportu rtm. Pileckiego, ale jakoś nie może się ona przebić do polskiego społeczeństwa – nie mówiąc już o światowej opinii publicznej. Pamiętajmy, że nikt nie zadba o naszą pamięć i o nasze interesy. To musimy zrobić my sami. Rosjanie, Żydzi, czy ostatnio nawet Niemcy, nagłaśniają przede wszystkim swoje ofiary. Bierzmy z nich przykład! Niech przynajmniej polskie media często przypominają, że Auschwitz Niemcy zbudowali z myślą o eksterminacji Polaków - pierwsi Żydzi przyjechali tam dopiero dwa lata później …


Paweł Chojecki

Za: http://pawelch.salon24.pl/278602,auschwitz-dla-polakow