Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"JAK TAK DALEJ PÓJDZIE TO BĘDZIEMY ZMUSZENI PŁACIĆ ODSZKODOWANIA ZA WYWOŁANIE II WOJNY ŚWIATOWEJ I ZAPŁACIĆ ZA POTWORNE ZBRODNIE, KTÓRE POPEŁNILISMY W CZASIE JEJ TRWANIA."


"Oto wskazówka dla Polaków i "lumpenkonserwatywnych" ingorantów: Polacy zamordowali miliony Żydów, zachowali wiele obozów zagłady i zgładzali prawie całą moją rodzinę i setki tysięcy innych żydowskich rodzin" - pisze na swoim blogu amerykańska dziennikarka Debbie Schlussel. 

debbieschlussel.com

W swoim wpisie zamieszczonym na blogu kilka dni po kontrowersyjnej wypowiedzi prezydenta USA Baracka Obamy twierdzi, że zwrot "polskie obozy śmierci" nie był wpadką. "To nie byli tylko naziści. To były dziesiątki tysięcy chętnych Polaków i nie tylko. Obama nie popełnił tutaj gafy. Gorliwi kaci z Polski zajęli znaczące miejsce obok katów Hitlera" - pisze.

Schlussel twierdzi też, że istnieje powód, dlaczego Polska była tak łatwo okupowana przez Niemców. "Tak, oni po prostu »wykonywali rozkazy«" - pisze dodając, że naziści z Niemiec nie zabijali Żydów samotnie. "Polska policja łatwo pomagała w tworzeniu i zarządzaniu obozami śmierci. Fakty są uparte. Ale, niestety, nie tak bardzo jak skretyniali i ślepi partyzanci" - podkreśla.

Dziennikarka wyśmiewa też ostre słowa premiera Donalda Tuska, który sprzeciwił się tytułowaniu nazistowskich obozów śmierci, polskimi. "Żartujesz? Ktoś musi przypomnieć panu Tuskowi, że jego ludzie tam byli i pomagali nazistom w masowym mordzie co najmniej połowy z sześciu milionów Żydów, którzy zginęli w Holocauście. Jesteś "poszkodowany" przez to, że ktoś nazwał nazistowskie obozy polskimi? A gdzie byli Polacy?" - zwraca się do premiera RP.

Odnosząc się do wpadki Baracka Obamy pisze też, że bardzo dobrze się stało, że prezydent USA odznaczył pośmiertnie polskiego kuriera Jana Karskiego. "Karski, w przeciwieństwie do większości swoich rodaków, którzy nienawidzili Żydów tak samo jak naziści, dumnie im się sprzeciwił i poinformował o Holocauście" - wyjaśnia. "Moja rodzina i miliony Żydów zlikwidowane w Polsce nigdy nie identyfikowały się z tym krajem, bo Polacy nie traktowali ich w ten sposób. Od wieków byli przedmiotem pogromów i skrajnego antysemityzmu w kraju, w którym żyli. (...) Byli traktowani jako "podludzie", nigdy jako Polacy. Dlatego zabawne jest teraz słyszeć, że to Polacy są poszkodowani przez słowa Obamy. To tak, jakby Polacy mieli zerowy udział w Holocauście" - zaznacza.

Dziennikarka utrzymuje też, że w rzeczywistość jest brutalna i to nie tak, że Polacy byli po prostu zmuszani do udziału w mordach. "Byli aktywnymi uczestnikami, a wielu z nich z radością i chęcią mordowało Żydów. Zwrot "polskie obozy śmierci" to nie gafa. Polska ponosi ogromną odpowiedzialność za nazistowskie ludobójstwo na Żydach. To po prostu fakt, a zaprzeczanie temu jest oszustwem" - twierdzi.

Kończąc, zaznacza też, że było kilku "prawych Polaków nie-Żydów., ale ich ilość była znikoma. - Większość była zbyt zadowolona z tego, co się dzieje. Taka była prawdziwa Polska podczas II wojny światowej. Każdy, kto twierdzi inaczej jest oszustem".

Debbie Schlussel publikuje w największych amerykańskich gazetach takich jak "New York Post", "Wall Street Journal" i "Washington Times". Słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. W przeszłości nazwała Pakistańczyków obraźliwym zwrotem "Pakis", a o ofiarach Andersa Breivika na wyspie Utoya w Norwegii miała powiedzieć, że to "zwolennicy Hamasu, którzy nienawidzą Żydów".

(GK)

ŹRÓDŁO: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kontrowersyjne-slowa-amerykanskiej-dziennikarki-po,1,5153283,wiadomosc.html

 

Mój komentarz:

 

CZEMU SIĘ WSZYSCY DZIWIĄ?

To są pierwsze owoce polityki, głoszącej, że nie warto mówić o przeszłości, nie ma co wspominać, nie warto rozdrapywać ran, trzeba zapomnieć o przeszłości, LICZY SIĘ TYLKO PRZYSZŁOŚĆ.. WIĘC SIEDŹMY CICHO I NIC NIE MÓWMY!!
Nie nawołujmy do nienawiści, bo przecież upominanie się o prawdę to wywoływanie nienawiści, dążenie do rozpętania wojny. tak piszą i mówią nasze niby polskie media. Wtóruje im wszelakie lewactwo.
A WIĘC DALEJ TAK RÓBMY!!!!

Zlikwidujmy wszystko co związane z historią!
Nie nauczajmy jej najlepiej wcale. Polikwidujmy Instytuty Pamięci Narodowej, wszystkie historyczne ośrodki naukowe. Pozwalniajmy nauczycieli, profesorów... Za zaoszczędzone pieniądze można będzie wybudować tysiące przedszkoli, schronisk dla zwierząt, a mnóstwo kolesi zaś się obłowi.
 
DO CZEGO TO DOPROWADZI?
Powiem wam.. Propaganda wymyśliła wiele lat temu taki specjalny nieistniejący naród o nazwie NAZIŚCI, który to naród wywołał II wojnę światową. Wszystko po to, by po jakimś czasie przestano mówić NIEMCY..
TO SIĘ JUŻ DZIŚ DZIEJE..

Nie przeczytasz , że cokolwiek zrobili Niemcy. Wszystko to wina tych NAZISTÓW.. Za kilkadziesiąt lat kto powie, że to Niemcy byli winni wojnie ZAPEWNE STANIE PRZED SĄDEM ZA GŁOSZENIE KŁAMSTW.
Identycznie jak dziś w stosunku do Żydów.. Jak cokolwiek powiesz pod adresem Żydów od razu jesteś antysemita i masz problemy..
Myślałem, że to dopiero kiedyś w przyszłości przyjdzie, ale jak widać z artykułu to ma miejsce już dziś.
JAK TAK DALEJ PÓJDZIE TO BĘDZIEMY ZMUSZENI PŁACIĆ ODSZKODOWANIA ZA WYWOŁANIE II WOJNY ŚWIATOWEJ I ZAPŁACIĆ ZA POTWORNE ZBRODNIE, KTÓRE POPEŁNILISMY W CZASIE JEJ TRWANIA.
Termin POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE POJAWIAJĄCY SIĘ W PRASIE TO NIE SĄ PRZEJĘZYCZENIA REDAKTORÓW.
Używając tego terminu CELOWO wywołuje się skojarzenia typu POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE = NAZISTOWSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE.
Z TEGO PROSTA DROGA DO SKOJARZENIA NAZIŚCI TO POLACY.

 
Więc skoro dziennikarka wie, że Żydów mordowali NAZIŚCI, WIĘC DLA NIEJ OZNACZA TO : ŻYDÓW MORDOWALI POLACY.
 
DO TEGO WSZYSTKIEGO MY POLACY DĄŻYMY W LINII PROSTEJ..
 
„ALBO POLACY BĘDĄ MĄDRZY, ALBO ICH NIE BĘDZIE..”
 
WYPATRUJĘ CHOĆ ŚLADOWYCH ILOŚCI TEJ MĄDROŚCI, NIESTETY BEZSKUTECZNIE..

 
przesłał i skomentował

 

Artur Kozos

 

 

 

 "Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania uzyskanych informacji. Wolność wypowiedzi gwarantuje zakaz cenzury środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy. Każde demokratyczne państwo gwarantuje swoim obywatelom wolność słowa."

Napisz do nas