Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Tak się wypierają, tak się wybielają, tak się zapierają, tak się wysilają… i

powiedzieli, że kolaboracja, a właściwie mała niewinna kolaboracyjka, to przecież nic takiego; można i tak. Dla mnie kolaboracji zdradzieckiego żyda Rumkowskiego, z łódzkiego getta, nijak się nie zdrobni.

Wysłał 240 000 osób do pieca, żeby trochę dłużej pożyć… ohyda nie do wypowiedzenia, a dla nich to tylko usprawiedliwiona kolaboracja, bo życie swoje wyjątkowe biedaczek ratował… wyjątkowo haniebne i gówno warte jak widać.

A czym jest szmalcownictwo? to po prostu wojenna bandyterka, pospolity bandytyzm kryminalistów czasu wojny, których Państwo Podziemne traktowało jak bandytów, czyli kulką w łeb.

Kolaboracja, to coś dużo poważniejszego – to zinstytucjonalizowana współpraca; nawet jeśli instytucjonalizuje współpracę jednej osoby (a tak  nie było). Szmalcownictwo zaś, to przestępczy wybryk instytucjonalnie ścigany. Jest różnica w jakości? no ja myślę.

A czym praktycznie była ta niewinna kolaboracja, czyli współpraca? no współpraca, jak współpraca – kolaboranci stawali się współpracownikami niemieckich dzieł. Ich sztandarowym dziełem społecznym na terenach okupowanej Polski była eksterminacja obywateli polskich – Polaków i później Żydów. Niewinni współpracownicy więc, z miejsca stają się najbardziej winni.

A kim jest szmalcownik? jest wolnym strzelcem wyjętym spod prawa, którego każdy może i powinien zabić. Kolaborant posiada ochronę swego protektora, dla którego współpracuje.

Można więc jedynie rozważać, co jest bardziej ohydne i odczłowieczone, lecz nie jest to żadnym usprawiedliwieniem, a oskarżeniem.

Żydzi oficjalnie więc przyznali się do zinstytucjonalizowanego udziału w ludobójstwie polskiej ludności – przyznali się do kolaboracji.

Ich niezrozumienie tego co powiedzieli nie umniejsza win ich przodków – zawsze mogli umrzeć za swoich braci, tak jak godzi się przyzwoitym ludziom. Zamiast tego, z tchórzostwa i obłudy, woleli żyć kosztem śmierci innych

– krew ich ofiar spada na ich głowy i na ich dzieci aż do ostatniego pokolenia, które nie odżegna się od zbrodni swoich przodków.

-------------

na zdjęciu wujcio Rumkowski z jednym ze swoich pierwszych transportów do pieca krematoryjnego, czyli racją niższą, którą wybronił rację wyższą, czyli swój zdradziecki, tchórzliwy, kolaborujący tyłek;

Źródło foto: 

https://www.goo...

Źródło foto: www.google.pl, zdjęcia wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl Art. 29. Prawo cytatu Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

 

Za: http://kontrowersje.net/o_czym_ta_rozmowa_kolaboracja_to_jeszcze_co_gorszego_ni_szmalcownictwo