Warto przeczytać
Perwersje wprowadzania w błąd
- Szczegóły
- Kategoria: Warto przeczytać
- Odsłony: 5057
www.pogonowski.com
Perwersje wprowadzania przeciwnika w błąd są zakorzenione głęboko w rozwoju człowieka. Wiadomo nawet, że małpy też umieją kłamać. Niedawno czytałem opis tresowania małp tak, żeby umiały gestami określać imiona ich opiekunów. W czasie zmiany dyżurów Suzy i Anny, małpa rozbiła miskę i wskazując na czerepy dała znać Annie, że Suzy jest winna rozbicia tej miski.
Naturalnie fortele własnych wodzów mają duży prestiż i traktuje się je jako geniusz dowodzenia. Rosjanie mają na fortele swoje własne słowo „obman” pokrewne słowu polskiemu „manić.” „Obman” został wielokrotnie bardzo skutecznie zastosowany w czasie odwrotu Niemców z Rosji. Na przykład w czasie kiedy Niemcy spodziewali się uderzenia sowieckiego w regionie Kijowa wówczas wojska marszałka K. Rokossowskiego uderzyły z regionu Smoleńska i jakoby mogły dotrzeć do Berlina w 1944 roku. Wojska te zatrzymały się nad Wisłą na rozkaz Stalina.
Stalin chciał dać Niemcom okazję do złamania oporu polskich patriotów w Powstaniu Warszawskim. Stalin podobnie jak Hitler chciał zniszczyć Armię Krajową. Niektórzy stratedzy pisali, że Rokossowski mógł dojść do Berlina przed końcem 1944 roku. Niestety Polacy walczący o wolność i nie[podległość w Warszawie nie wiedzieli, że już w 1943 roku w Teheranie premier brytyjski W. Churchill i prezydent USA, F. D. Roosevelt, dokonali zdrady Polski i wcielili Polskę do sowieckiej strefy wpływów w granicach między Odrą i Bugiem. Alianci polscy chcieli cofnąc granicę polski na wschód do Nysy Kłodzkiej, ale Stalin narzucił im granice na Nysie Łużyckiej, żeby Polaków jak najbardziej uzależnić od Moskwy.
Ostatnio Uniwersytet w Oksfordzie wydał książkę ku chwale forteli brytyjskich w czasie obydwu wojen światowych napisaną przez Nikolas’a Rankin’a pod tytułem „Perwersje zwodzenia: geniusz wyprowadzania w pole,” („The Perversion of Ruse: A Genius for Deception,”). Na przykład w 1943 roku, po pogrzebie w Londynie, wywiad brytyjski odkopał zwłoki człowieka nazwiskiem Glyndwr Michel i ubrał go w mundur oficera angielskiego William’a Martin’a, żeby załadować go na łódź podwodną i zawieść go do brzegów Hiszpanii wraz z teczką fałszywych dokumentów planów dokonania inwazji Grecji a nie Włoch.
Wówczas chodziło o zmylenie Niemców, w czasie planowania inwazji na Sycylię przez aliantów. Fortel ten był nazywany „Operation Mincemeat” („Siekane Mięso”) i faktycznie udał się Brytyjczykom. Hitler niepotrzebnie posłał generała Rummel’a do dowodzenia obroną Grecji. Dzięki temu fortelowi podbój Sycylii trwał 38 dni, zamiast przez okres 90 dni, na co alianci byli przygotowani. Zwodzenie wroga Brytyjczycy nazywają improwizacją i przesadnie przypisują sobie wyjątkowe umiejętności w tym kierunku.
Naturalnie w czasie wielu wojen i podbojów kolonialnych, fortele i oszustwa były częścią taktyki budowy i obrony imperium brytyjskiego, którym Brytyjczycy zawsze lubią się chwalić i przy okazji przywłaszczać sobie czyny dokonane przez innych. Wiele książek napisanych przez Anglików fałszywie twierdzi, że ich „Projekt Ultra,” był oparty na jakoby angielskim rozszyfrowaniu systemu szyfrów niemieckich „Enigma.”
Jak wiadomo jest to notoryczne kłamstwo i nie ulega wątpliwości, że 25go lipca, 1939 roku Polacy przekazali Anglikom i Francuzom polskie rozwiązanie Enigmy. Historyk i szef biura szyfrów wojskowych w USA, Dawid A. Hatch napisał w 1999 roku: „Rozwiązanie kodów Enigmy przez Polskę, było jednym z kamieni węgielnych zwycięstwa aliantów nad Niemcami.”
Anglicy w dużej mierze wychowani na Starym Testamencie od czasów Henryka VIII, od dawna przypisują sobie zasługi innych. Na przykład w XVI wieku Mikołaj Kopernik zwalczał oszustwa monetarne Hohenzollernów w czasie, kiedy fałszowali oni polskie monety i zarabiali na tym procederze. Wówczas oni byli znani jako „pasożyty międzynarodowe.”
Kopernik opublikował program stabilizacji waluty polskiej i wprowadził po raz pierwszy monetę „złotego polskiego.” Mottem książki Kopernika było prawo ekonomiczne napisane przez niego po raz pierwszy w historii ekonomii, że „zły pieniądz wypędza dobry pieniądz z obiegu,” w jego książce pod tytułem „Monetae Cudende Ratio,” opublikowanej w 1526 roku. Było to w tym samym roku, w którym Mikołaj Kopernik przeprowadzał gruntowną reformę monetarną w Polsce.
Wówczas Thomas Gresham był dzieckiem. Mimo tego Anglicy fałszywie nazwali prawo ekonomiczne po raz pierwszy w historii sformułowane na piśmie i opublikowane przez Kopernika, jako niby „prawo Gresham’a.” Jest to jedna z perwersji trików używanych przez Brytyjczyków.
RadioMaryja.pl
16 listopad 2024
Katolicki Głos w Twoim domu- Ingres ks. bp. Wojciecha Osiala do katedry łowickiej
- Serwis informacyjny, godz. 14.00
- Ingres ks. bp. Wojciecha Osiala do katedry Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Łowiczu
- Poświęcenie kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej w Łapach
- Serwis informacyjny, godz. 13.00
- Parlament Europejski przed zatwierdzeniem składu nowej Komisji Europejskiej
- W. Królikowski z „Solidarności”: Problemem od lat jest brak pomysłu na Pocztę Polską
- Nie ignorujmy objawów cukrzycy
- Polscy producenci wołowiny przeciwni umowie o wolnym handlu między UE i Mercosurem
- Homilia ks. bp. Jonasa Ivanauskasa wygłoszona podczas poświęcenia kaplicy MB Ostrobramskiej w Łapach
- Serwis informacyjny, godz. 12.00
- Ostatnie pożegnanie zamordowanego ks. Lecha Lachowicza