Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Z cyklu: ”S-113, 52 stan”
 
dr J. Jaśkowski
 
PAMIĘTAJ, TYLKO TE IDEE ŻYJĄ, KTÓRE WG STARSZYCH I MĄDRZEJSZYCH ŻYĆ MAJĄ. jj
 
Sapere Ausuris
 
 [Sapere Ausuris - tym, którzy będę mieli odwagę wiedzieć.
 lub  Dla tych, którzy śmią wiedzieć.]
 
Wojny Opiumowe.
 
I wojna opiumowa znana także jako I wojna chińsko-brytyjska (1839-1842) została rozegrana między Wielką Brytanią a chińską dynastią Qing.
Na polecenie cesarza Daoguanga, jego specjalny wysłannik w Kantonie,  Lin Zexu, nakazał blokadę faktorii angielskich i zniszczył 20 000 skrzyń z zarekwirowanym opium, zmieszawszy je z wapnem, solą i wodą i w tej postaci spuściwszy do morza; niszczenie narkotyków trwało 22 dni. Rząd Wielkiej Brytanii uznał to za pretekst do wszczęcia karnej wojny (1839-42) przeciwko Chinom. Eskadra okrętów brytyjskich zaatakowała Kanton, a oddziały desantowe piechoty zajęły ten port, później także szereg innych miast przybrzeżnych, łącznie z Szanghajem. Rząd Qingów musiał skapitulować, gdyż Brytyjczycy dysponowali znacznie nowocześniejszym uzbrojeniem, któremu Chińczycy nie potrafili się przeciwstawić.
Anglicy stracili 69 zabitych i 451 rannych. Chińczycy 20 000 zabitych, rannych i zaginionych.
 
II wojna opiumowa – zbrojna interwencja kolonialna Wielkiej Brytanii i Francji w Chinach, rządzonych przez dynastię Qing. Trwała cztery lata w dwóch etapach, czasami traktowanych jako dwie odrębne wojny: 1856-1858 i 1859-1860.


Pretekstem do wojny stała się sprawa statku „Arrow”. Był to statek należący do Chińczyka, z chińską załogą, lecz pływał pod banderą brytyjską (zarejestrowany był w Hongkongu – kolonii brytyjskiej). W dniu 8 października 1856 statek został zatrzymany przez władze chińskie w Kantonie (Guangzhou) pod zarzutem przemytu opium i piractwa, a 12-osobowa załoga została aresztowana. Sprawa została następnie rozdmuchana propagandowo w Wielkiej Brytanii i posłużyła jako pretekst ekspedycji karnej.
12 grudnia 1857 sprzymierzone państwa wystosowały ultimatum do namiestnika chińskiej prowincji Guangdong, żądając ustępstw i odszkodowań za spalone faktorie. Po odrzuceniu ultimatum, rozpoczęły się działania zbrojne. 28 grudnia okręty brytyjskie i francuskie ponownie ostrzelały Kanton, a 31 grudnia miasto zostało zajęte.
Mimo podjętych rokowań z rządem chińskim, okręty sprzymierzonych 20 maja 1858 zaatakowały leżące na północy u ujścia rzeki Hai He forty Dagu, którą następnie zdobyły wysadzając desant. Po zdobyciu Tianjinu w górze rzeki Hai He, droga do Pekinu Kanałem Cesarskim stanęła otworem. Pomimo że siły sojusznicze były za słabe do opanowania stolicy, przerażony chiński rząd cesarski zgodził się na pokój. Podpisano go 13 czerwca 1858 w Tianjinie. Traktat przewidywał m.in. otwarcie dla handlu zagranicznego większości portów chińskich i legalizację handlu opium. Traktat miał być ostatecznie ratyfikowany po roku.
III Wojna Opiumowa
Pomimo podpisania traktatu pokojowego, w następnym roku doszło do dalszych działań wojennych, określanych też jako trzecia wojna opiumowa. Powodem ich stało się przegrodzenie przez Chińczyków ujścia rzeki Hai He zagrodą i wzmocnienie fortów Dagu, leżących nad jej ujściem. 20 czerwca 1859 Chińczycy odmówili przepuszczenia sojuszniczych okrętów do Tianjinu. Wobec tego, Brytyjczycy postanowili zaatakować forty z morza. 25 czerwca eskadra 10 kanonierek rozpoczęła ostrzeliwanie fortów, lecz okręty nie mogły sforsować zagród z bali i łańcuchów, a od skutecznego ognia chińskich baterii nadbrzeżnych zatonęły 3 kanonierki, dalsze odniosły uszkodzenia. Próba wysadzenia desantu załamała się i sojusznicy zmuszeni byli wycofać się ze stratami.
Niepowodzenie pod Dagu wywołało wielki oddźwięk propagandowy w Anglii i Francji. Pod hasłem pomszczenia zniewagi, wysłano do Chin 12-tysięczny ekspedycyjny korpus brytyjski i 7-tysięczny francuski. 8 czerwca 1860 rząd chiński odrzucił złożone 8 marca ultimatum sojuszników, domagających się „zadośćuczynienia”. Siły sojusznicze najpierw zajęły jako bazę wypadową wyspy Zhoushan oraz port Yantai na półwyspie Szantung.
1 sierpnia 1860 wojska brytyjskie i francuskie wylądowały na północ od ujścia Hai He, koło Beitang, po czym 21 sierpnia wojska interwencyjne zaatakowały i zdobyły od lądu forty Dagu, przy wsparciu okrętów. Następnego dnia wojska sojusznicze zajęły Tianjin, a 7 października, pokonując słaby opór Chińczyków, dotarły do Pekinu, opuszczonego przez dwór cesarski. Pałac cesarski został następnie splądrowany przez okupantów.
Tak więc to wojny opiumowe w XIX i XX wieku dały niezwykłe bogactwo Anglii i jej sojusznikom. W ogóle znawcy twierdzą, że bogactwo Anglii powstałe na handlu narkotykami i niewolnictwie przetwarza się obecnie w konsorcjum żywnościowe.
 
IV Wojna Opiumowa
Pretekstem do wywołania IV wojny Opiumowej było wydarzenie zwane 9/11 z 2001 roku. Propaganda amerykańska bardzo szybko oskarżyła Talibów o branie udziału w tym wydarzeniu. 
Handel preparatami zaliczonymi do narkotyków jest niedozwolony nie dlatego, że jest szkodliwy, ale dlatego, że musi być monopol
Wracając do Afganistanu. Po wycofaniu się Sowietów z tego kraju władzę rzekomo przejęli Talibowie. Nikt dokładnie nie wie co to znaczy, ponieważ takiego plemienia nie ma, ale wszyscy się posługują tym pojęciem podobnie jak Al Kaidą, wytworem wydziału dezinformacji wywiadu, w myśl zasady: stwórz wroga i podaj sposób jego likwidacji. 
Talibowie zrobili jeden błąd, według handlarzy narkotyków. W istotny sposób ograniczyli produkcję opium.
Po wejściu do Afganistanu Armii Amerykańskiej produkcja opium wzrosła ze 180 ton, do ponad 4000 ton. Całość służy do zaspokajania potrzeb Europy i Bliskiego Wschodu.
Dlaczego Korea Północna z jednej strony jest tak szkalowana, a z drugiej nic się nie robi, aby temu zapobiec? To proste! Korea jest wielką plantacją narkotyków, sprzedawanych na całą Azję. Sam musisz się Szanowny Czytelniku domyśleć, kto może za tym stać. Kto posiada do dyspozycji środki przenoszące te tysiące kilogramów. Czasami warto oglądać filmy rosyjskie o Afganistanie, czy Czeczenii, by zrozumieć, co jest powodem tych walk. 
 
Nie zwracając uwagi na to, co znaczy pojęcie TALIB, grupa ta w bardzo krótkim okresie czasu doprowadziła do istotnego ograniczenia upraw opium. Produkcja opium pod rządami Talibów spadła z 3300 ton do 180 ton. No nie, takiego spadku  dochodów żaden wywiad nie mógł znieść. Powstała więc błyskawicznie kolejna koalicja do najazdu. Już w rok po najeździe powierzchnia upraw zaczęła wzrastać. W 2003 roku doszła do 80 000 hektarów, a produkcja wynosiła 3 600 000 kg. Dane te podaje Wiedeńskie Biuro ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości UNODC.  W maju 2012 roku powierzchnia upraw opium w Afganistanie wzrosła do 154 000 hektarów, co stanowi wzrost w stosunku do roku 2011 aż o 18%, a produkcja opium wynosiła już 3 700 000 kg.
Z 10 kg opium można wyprodukować jeden kilogram heroiny. Czyli przykładowo z 4 620 000 kg opium zebranych wg UNODC na świecie, wyprodukowano 462 000 kg heroiny.
Policzmy, o jakich pieniądzach mówimy. Według tej samej agencji jeden gram heroiny kosztuje w hurcie 172 dolary. Czyli z 462 000 000 g heroiny otrzymujemy 81 184 000 000  dolarów tj. słownie ponad osiemdziesiąt miliardów dolarów, dolarów zysku.  Oczywiście cały czas mówimy o hurcie. Ponad 60% zbiorów opium jest z Afganistanu. Ten towar zalewa głównie Europę i Afrykę. Ameryka jest zaopatrywana z Ameryki Łacińskiej.
I tutaj muszę przypomnieć, co znaczy pojęcie City of London, czy Corona Temple.
       City of London jest to samodzielne państwo, posiadające własny, herb, hymn, parlament, znajdujące się w centrum miasta Londyn. Jest eksterytorialne. Jego jedyną istotną cechą jest fakt, że na tej mili kwadratowej znajduje się siedziba 97% całego kapitału światowego.
W związku z faktem pobytu armii amerykańskiej w Afganistanie od ponad 15 lat, i praktycznym zablokowaniu dróg transportu, beż zgody armii nic się na większą skalę nie dzieje. 
I mamy odpowiedź, na czyje zlecenie działa Pentagon. Podobnie jak to było z podbiciem Iraku, czy Libii.
Tak wiec źli Talibowie mogli zwalczyć produkcję opium, a dobrzy alianci nie dają rady. Działania Talibów spowodowały przejściowe braki heroiny na rynku europejskim w 2001 roku. Ale jak widać, jednym z ukrytych celów wojny było przywrócenie handlu narkotykami, podobnie jak w czasie słynnych wojen opiumowych w Chinach.
I nic tutaj nie pomoże mianowanie „swoich” na stanowiskach premiera. Karzaj został współpracownikiem CIA już w 1980 roku, kiedy to Amerykanie finansowali opór Afganistanu przeciw sowieckiej inwazji. Przyznał to w 1995 roku były dyrektor CIA w operacji afgańskiej Charles Cogan: musieliśmy poświecić walkę z narkotykami dla walki z sowietami.
Dochody ze sponsorowanego przez CIA afgańskiego handlu narkotykami są naprawdę spore. UNDCP - Wiedeń 1998, Dokument Techniczny nr 4 podaje, że wynoszą od 400 do 500 miliardów dolarów rocznie
Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacuje globalne pranie pieniędzy w dziale narkotyki od 590 do 1.5 biliona dolarów rocznie, tj. od 2 - 5 % światowego PKB.
Handel narkotykami stanowi jedną z największych operacji finansowych na świecie, po ropie, lekarstwach i broni.
Istnieją potężne interesy biznesowe i finansowe stojące za narkotykami. Z tego punktu widzenia geopolityczna i militarna kontrola szlaków narkotykowych jest tak samo ważna, jak kontrola szlaków ropy, czy gazu. Generalnie przecież tzw. służby specjalne są po to, aby zapewnić ciągłość produkcji w danym kraju [z wyjątkiem Polski i innych kondominiów].
Z tego powodu CIA chroni te szlaki, jako ważne dla struktur państwowych. Wyprane pieniądze zasilają budżety legalne. 
Na rynku nowojorskim w latach 1990-tych., cena jednego kilograma heroiny o czystości 75%  wynosiła od 85 000 do aż 190 000 dolarów.
W obrocie półhurtowym posługuje się jednostkami SEA, tj. 700-gramowymi porcjami o czystości 85 - 90 %. Taka jedna jednostka kosztuje od 115 000 do 165 000 dolarów.
Hurtowa cena w Londynie wynosiła w tym czasie od 50 000 do 80 000 funtów.
Oczywiście cena detaliczna u tzw. pchacza jest znacznie wyższa.
 
Pranie pieniędzy odbywa się głównie w rajach bankowych: w Szwajcarii, Luksemburgu, Kajmanach i 50 innych miejscach na świecie. Oczywiście te małe banki są całkowicie pod kontrolą światowych potentatów.
Ostatnio HSBC, jeden z największych banków na świecie, dogadał się z Departamentem Sprawiedliwości USA, że nikt z banku nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za pranie brudnych pieniędzy i żadnego śledztwa nie będzie, za sumę 2 miliardów dolarów. Jak widać, jest to promil zysków.
Jak poinformowało CDC w roku 2015, handel heroiną wzrósł od czasu wejścia do Afganistanu o 63%.
W samym Long Island tylko w jednym sezonie 2012/2013 zamarły 242 osoby. Spożywanie heroiny dotyka wszystkich dzielnic, bogatych i biednych.
Produkcja opium w Afganistanie, dzięki ochronie Pentagonu, stanowi 90% światowej produkcji. Czyli powstał ośrodek monopolistyczny. W sumie obecnie Afganistan produkuje 5 644 000 kg opium rocznie. Ilość ziemi zajętej przez produkcję opium wzrosła od 2006 roku o 63%, a w takich prowincjach jak Helmand, czy Oruzgai, o 132 %.
Obecnie pod uprawę opium zajętych jest już 224 000 hektarów. Dla porównania, taki Meksyk uprawia opium na obszarze tylko 10 500 ha.
Dodatkowym problemem jest produkcja leków na bazie opium. Heroina z Afganistanu jest legalnym lekiem pod nazwą OxyContin, czy Percocet, podawana  masowo w celu łagodzenia bólu po złamaniach, oparzeniach, wypadkach drogowych itd. Nadużywanie tych leków doprowadza do uzależnienia od heroiny.
Ron Paul, kandydat na prezydenta potwierdził, że za całym handlem stoi CIA. Jako przykład podał  tzw. aferę Iran-contras.
Dowodem, kto tu rządzi jest przedłużenie pobytu wojsk amerykańskich, podpisane przez prezydenta Obamę, aż do 2017 roku. Jak wynika z dotychczasowych wypowiedzi kandydatów w nowych wyborach, tj. H.Clinton, która na pewno przedłuży pobyt Pentagonu w Afganistanie i D. Trump, który także na razie nie widzi powodu wycofywania wojsk, uprawy opium są niezagrożone. 
 
I najciekawsze na końcu.
Już nawet produkowane w Polsce filmy jednoznacznie wskazują, że za całym tym interesem stoją służby specjalne, dla których jest to niekontrolowany dochód. Zastanów się więc Szanowny Czytelniku, dlaczego PT Posłowie przez ostatnie ćwierć wieku nie zajmują się tym problemem, a  tylko handlem szczepionkami, co rusz wprowadzając ustawy zwiększające przymus szczepień.
Dlaczego Rząd Warszawski [G.Braun] bez względu jaką opcję reprezentuje, w wyprowadzaniu pieniędzy z koszyka przymusowych ubezpieczeń jest stabilny. Jedyne, co robią instytucje podległe temu rządowi, to zwiększanie przymusu.
Do jakiego stopnia ogłupienia doszli urzędnicy tego Rządu, najlepiej świadczy ostatnie rozporządzenie Ministra Zdrowia z 16 czerwca 2016, w którym p. minister Radziwiłł podniósł granicę przymusowych szczepień do 19. roku życia.
Czyli tak:
Od 18. roku życia człowiek jest w świetle obowiązującego prawa i Konstytucji samodzielny i dorosły. Do woja może iść i być wysłanym do Afganistanu w obronie pól narkotykowych. Ale w przypadku szczepień, jak nie wykona ich, to rodzice są karani na wniosek sanepidów przez wojewodów mandatami 1000-złotowymi, czyli w sumie muszą z kasy rodziny wyłuskać 2000 złotych, tj. 50% średniej płacy w Polsce. I to jest właśnie ten nowy podatek, wprowadzony poza Sejmem.
 
I co jeszcze ciekawego?
Ano po raz kolejny okazało sie, że nie było żadnego ataku 9/11/2001 na Pentagon. Po tym rzekomym nalocie niezidentyfikowanego obiektu latającego zniknęły z kasy Pentagonu prawie 3 miliardy dolarów, a 35 ludzi mających jakieś powiązania z tematem zmarło. Ot, taki przypadek.
 
Czy to nie jest ciekawsze, na przykład to, komu pani Kopacz stawiała lody?
 
A tak na marginesie, moim zdaniem temat stawiania lodów jest odwracaniem uwagi od podziału Ukrainy. Zobaczymy, czy jeszcze w tym roku Lwów powróci do Polski? No, najdalej w pierwszym półroczu 2017 r.
 
„Żaden kraj nie może upaść bez pomocy wewnętrznych trolli” -jj
 
Sapere Ausuris - tym, którzy będę mieli odwagę wiedzieć.
 lub  Dla tych, którzy śmią wiedzieć.]
 
 
Dane o wojnach opiumowych z Wikipedii.
www.veteranstoday z 10 czerwca 2016.www.veteransdoday z 07 czerwca 2016 
 
www.huppi.com/kangaroo/CIAtimeline/www.batr.org/forbiden/012616/www.tftppull.freethoughtlle.netdna-cdn.com/ z 11 stycznia 2016 r.
www.wanttoknow/info/massmedia#levinewww.GlobalResearch.cawww.carlbernstein.com/magazine_cia_and_media.phpwww.vaccineimpact.com/2016/ z 20 stycznia 2016 12:14
Operacja Northwoods
 https://www.polishclub.org/tag/narkotyki/http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=13545&Itemid=100http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/02/dr-jerzy-jaskowski-korupcja-i-oszustwa-w-medycynie-akademickiej-to-kamien-wegielny-tej-medycyny-a-nie-marginalne-wynaturzenie/http://trybeus.blogspot.com/2016/02/dr-jerzy-jaskowskiseks-w-wielkim.htmlhttp://educodomi.blog.pl/category/dr-jaskowskiego-historia-i-polityka/http://educodomi.blog.pl/category/dr-jaskowskiego-historia-i-polityka/ 
 
Gd.14.07.2016 r.
 
kontakt : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Za: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18405&Itemid=119