Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Szanowni Państwo!
Przekazuje informacje o brutalnej akcji policji przeprowadzonej w dniu dzisiejszym rano przeciwko dziłaczce Ruchu "Przeciw Bezprawiu Sądów i Prokuratur" - Krystynie Górzyńskiej.
Rano o 6.20 funkcjonariusze policji weszli do domu siostry Krystyny Gorzyńskiej - w Czechowicach  przy ul. Szopena 10, z nakazem aresztowania jej brata Janusza Górzyńskiego. Janusz Górzyński jest prześladowanym, niesłusznie oskarżonym przedsiębiorcą ze Środy Wielkopolskiejm. Krystyna Górzyńska do,magała się jako swiadek aresztowania i przeszukania, zapisania w protokole czynnosci swoich uwag. W odwecie funkcjonariusze policji rzucili ja na ziemię, obezwłądnili, załozyli kajdanki a nastepnie aresztowali razem z bratem.
Krystyna Górzyńska przeszła cięzką operację wzroku, jest osoba niepełnosprawną (nie widzi na jedno oko) - nie przeszkodziło to policjantom w niezwykle brutalnym jej potraktowaniu.
Prosimy o interwencję wszystkie media. Prosimy kontkatować się z siostrą aresztowanej działaczki Ruchu "Przeciw Bezprawiu Sądów i Prokuratur" w   Czechowicach - elżbieta Górzyńska tel. 692-263-992
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Janusz Sanocki
Stowarzyszenie "Obywatele Przeciw Bezprawiu"
tel. 602-397-455

 

Aresztowanie Krystyny Górzyńskiej

Poniżej informacje otrzymane od p. Ewy Myrchy z warszawskeigo oddziału Stowarzyszeń.

 
Brutalna napaść policji na Krystynę Górzyńską i jej brata Janusza Górzyńskiego.
Dnia 17. lutego 2010 r przed świtem uzbrojona grupa policji wtargnęła do domu Państwa Górzyńskich. Wobec bezbronnych i niewinnych osób funckjonariusze zachowali się w sposób wyjątkowo brutalny, rzucili na podłogę i szarpali, wykręcali ręce, skuli w kajdany i  aresztowali. Janusz Górzyński jest prześladowanym, niesłusznie oskarżonym przedsiębiorcą ze Środy Wielkopolskiejm. Jego siostra Krystyna jest zupełnie niewinna, nie toczy się wobec niej żadne śledztwo, policja nie miała żadnych podstaw aby w nieludzki sposób  stosować wobec niej środki przymusu. Oboje przebywają w areszcie w Bielsku Białej. Sprawa oszustwa  na Januszu Górzyńskim była przedmiotem wielokrotnych wystapień i interwencji Senatora Ryszki, Rzecznika Praw Obywatelskich.
 
http://www.ryszka.com/interwencje/interwencja_07_19_1.html
http://www.senat.pl/k7/dok/sten/oswiad/ryszka/2301.htm
http://www.senat.gov.pl/k7/dok/sten/014/25.HTM
Oświadczenie złożone
przez senatora Czesława Ryszkę

Oświadczenie skierowane do ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego RP Zbigniewa Ćwiąkalskiego

Oświadczenie w sprawie odpowiedzi zastępcy prokuratora generalnego Andrzeja Pogorzelskiego z dnia 29 maja 2008 r., sygnatura BM-III-051-293(5)/08/PR; BM-I-0700-59(2)/08.

http://www.aferyprawa.com/index2.php?dzial=oropoiwzk&id=2381&p=teksty/show

Nadesłał: "Jacek"