Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Ciekawe kto kazał Polsce zajmować się sprawami Białorusi - może organizatorzy białoruskiego majdanu?
Nie powiodła się zaplanowana przez środowiska prozachodnie i demoliberalne na 25 marca próba destabilizacji państwa białoruskiego poprzez wywołanie „kolorowej rewolucji” metodami znanymi z ukraińskiego „Euromajdanu”.
Podczas próby sformowania protestów w Mińsku skutecznie interweniował OMON, zatrzymując nawet kilkuset przedstawicieli prozachodniej opozycji, w tym przedstawicieli radia „Swoboda” i telewizji „Biełsat”.
Zamiast „największych protestów od lat”, przeciwnikom niezależności Białorusi udało się na krótko sformować kilkusetosobową kolumnę, szybko spacyfikowaną przez milicję.
„Kilkadziesiąt wypełnionych ludźmi więźniarek widziałem na własne oczy; myślę, że można mówić bez przesady o zatrzymaniu co najmniej kilkuset osób” – powiedział PAP Waler Kalinouski, dziennikarz Radia Swaboda, jeden z reporterów tej stacji, którzy prowadzili relację z sobotniej akcji protestu.
Przed kilkoma dniami prezydent Łukaszenka poinformował o akcji służb wymierzonej w prowokatorów chcących użyć broni palnej w trakcie prostestów, szkolonych m.in. na Ukrainie.
(Na podst. inf. własnych)
Za: http://xportal.pl/?p=28843

Za: http://www.wicipolskie.org/?p=23287