Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Mamy prawdziwego Włodarza Polski
( no, powiedzmy że to prawda)

W sobotę w samo południe w Warszawie rozpoczęła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

„Polska jest jedna”.

Zapowiedzi konwencji PIS:
– darmowe leki dla kobiet w ciąży
– obniżka CIT z 15% na 9%
– 300 zł dla każdego dziecka na wyprawkę szkolną
– emerytura dla kobiet które wychowały co najmniej 4 dzieci a nie pracowały zawodowo.

Dzisiejsza zapowiedź programu PO:
– odsunąć PIS od władzy.

 W TVN-ach burza mózgów.
Jak wytłumaczyć lemingom, że KonwencjaPiS była nieudana, słaba i nudna.
A w dodatku Prezes miał przekrzywiony krawat…

Uczcie się totalna opozycjo! Tak wygląda konwencją poważnej partii! A wy, choćbyście wysłali do boju tysiąc oszustów i dokleili milion fake newsów – nie przykryjecie tym swojego nieuctwa i nieudacznictwa! Bo co wy potraficie poza wrzeszczeniem o walce z PiS-em? NIC!

Polska Jest Jedna

W sobotę w samo południe w Warszawie rozpoczęła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. „To spotkanie ma szczególne cechy. Coś dzisiaj zaczynamy. Zaczynamy wielką drogę po Polsce i wielką rozmowę z Polakami” – powiedział prezes PiS. „Musimy robić wszystko, by nic nie można było nam zarzucić. Musimy być partią czystych rąk. Nie będzie żadnego zmiłowania dla tych, którzy będą sobie te ręce brudzić” – podkreślił Kaczyński. Z kolei premier premier zapowiedział „Piątkę Morawieckiego”, a Beata Szydło szereg obietnic socjalnych.

Kaczyński: Musimy być partią czystych rąk. Nie będzie żadnego zmiłowania
„To spotkanie ma pewne szczególne cechy. Coś dzisiaj zaczynamy. Zaczynamy wielką drogę po Polsce i wielką rozmowę z Polakami. (…) Trwa ‚dobra zmiana’, ale ją trzeba nieustannie podtrzymywać, także poparcie dla niej. Trzeba nieustannie pracować, tym bardziej, że zdarzyły nam się potknięcia. Oczywiście nie bierzcie pod uwagę sondaży” – zaczął prezes PiS.
„Chcemy dotrzeć do 600-700 punktów. Chcemy dotrzeć do wszystkich województw, powiatów. Do wielu miast i wsi” – zapowiedział.
Prezes PiS zaznaczył, że bohaterami konwencji nie będzie on, ale kolejni mówcy.
„Polacy powinni wiedzieć, że my ciągle myślimy i o nich pamiętamy. Ciągle chcemy zapewniać Polakom nową pomoc, coś co ich wzmocni. Coś, co będzie dowodem, że władza robi, co do niej należy. Dba o obywateli” – mówił.

„Jedziemy, żeby słuchać tego, co nam powiedzą, ci którzy przybędą na spotkania” – stwierdził.
„Pozwolę sobie, by przypomnieć to, co mówiłem wielokrotnie. Otóż nie działamy dla siebie. Działamy dla Polaków. Do polityki nie idzie się dla polityki” – podkreślił.

„My musimy być w polityce ludźmi bez skazy. To jest trudne, bo człowiek jest z natury grzeszny. Ale musimy robić wszystko, by nic nie można było nam zarzucić. Musimy być partią czystych rąk. Nie będzie żadnego zmiłowania dla tych, którzy będą sobie te ręce brudzić. (…) Musimy w ocenach różnych ludzi, przywódców naszej partii, brać pod uwagę zasługi i błędy” – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.


Wystąpienie premiera Morawieckiego

Polska musi być bardziej sprawiedliwa, to jest część naszego programu” – podkreślił Morawiecki. „Wcześniej rządzili ci, którzy mieli kamień zamiast serca dla polskich przedsiębiorców. Ich program nazywa się „antyPiS”, a nasz program nazywa się „Polska” – dodał.
„W 2019 roku ma być w budowie 100 tys. mieszkań z programu Mieszkanie plus” – zapowiedział premier.

„Za chwilę ruszymy w Polskę, by słuchać ludzi. By wiedzieć czego od nas oczekują. Możemy to zrobić tylko działając zgodnie i pracując razem w ramach Zjednoczonej Prawicy” – rozpoczął swoje wystąpienie premier Mateusz Morawiecki.

„Naszą pierwszą propozycją jest niższy ZUS” – powiedział szef rządu.

„Dla nas wieś, rolnicy są kluczowym priorytetem. Chcemy poszerzyć zakres ustawy o handlu detalicznym, by rolnicy mogli sprzedawać bezpośrednio swoje płody, by wyższe marże były dla nich” – zaznaczył Morawiecki. „Minister Jurgiel zaprezentuje wkrótce kompleksowy program dla rolników” – dodał.
„Pokazaliśmy, że można zupełnie inaczej prowadzić politykę społeczną i gospodarczną. Nasz obóz polityczny jest po to, żeby dawać społeczeństwu coraz więcej bezpieczeństwa w różnych wymiarach” – mówił.

„Budujemy Polskę równych szans, równych możliwości, dla każdego. Zrobimy wszystko, by prawo było równe dla każdego, Polska ma być krajem takich samych możliwości i równych szans dla wszystkich” – zaznaczył.

„Polska nie może być ‚Polską nie da się’. Musimy dalej kontynuować nasz program. Mamy jeszcze wiele do zrobienia” – mówił.
Premier zapowiedzial projekt „Wyprawka”. „Chcemy, żeby każde dziecko otrzymywało wyprawkę w wysokości 300 złotych”– mówi o nowym projekcie Morawiecki. „byłaby przyznawana na początek roku szkolnego dzieciom” –

Obniżymy podatek CIT z 15 proc. do 9 proc –

„Dostępność plus”, skierowany dla seniorów. „Zagwarantujemy na ten program 23 miliardy złotych po to, żeby poprawić warunki życia seniorom, osobom słabszym, osobom niepełnosprawnym”
Zaproponujemy minimalną emeryturę dla pań, które urodziły przynajmniej czwórkę dzieci –

Chcemy powołać specjalny fundusz. Przeznaczamy półtora miliarda złotych na drogi gminne i powiatowe. Także będzie fundusz o wysokości 5 miliardów złotych na najbliższe 18 miesięcy, także na drogi gminne i powiatowe

Chcę Polski najlepeszej z możliwych, takiej nie dostanie się za darmo. Ją można tylko okupić ciężką pracą, jednością, dyscypliną” – powiedział. „Polska jest jedna. Wierzę w jej zwycięstwo. Zwyciężymy!” – zakończył swoje wystąpienie premier Mateusz Morawiecki.
PAP

Interia.

wPolityce

DoRzeczyj

Za: https://wiernipolsce.wordpress.com/2018/04/17/piec-punktow-od-morawieckiego/