Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Szanuję redakcję „Tygodnika Powszechnego” za szczerość pomimo tego, że linia tego pisma z nauczaniem Kościoła katolickiego ma tyle wspólnego co świnia z gwiazdami. Jednakże szanuję ich. Serio. Otóż najbliższe, rocznicowe wydanie pisma będzie nosiło tytuł „Żydownik Powszechny”. To hołd dla autorów, wspierających tekstami dialog polsko-żydowski i piętnujących antysemityzm. Chodzi m.in. o ks. Musiała, Marka Edelmana czy znanego z kłamstw na temat „polskiego antysemityzmu wyssanego z mlekiem matki” Jana Tomasza Grossa. Pomysł redakcji tego tygodnika na tytuł, to już nawet nie jest hardcore. To postpunk i marketingowy orgazm.
„Katolickie” pismo finansowane przez koncern medialny ITI już nie dba o pozory- idzie na całość. W przeddzień Niedzieli Palmowej i Świąt Wielkiej Nocy. Teraz tylko patrzeć jak niektórzy politycy będą paradowali z „Żydownikiem Powszechnym” pod pachą. To będzie niezbity dowód na to, że „antysemitami” nie są.

Uważam, że redakcja tego tygodnika powinna pozostać przy tytule „Żydownik Powszechny”. Będzie to szczere nie tylko wobec opinii publicznej, ale także w stosunku do samych siebie. Tymczasem pozwolę sobie nadal olewać sikiem prostym „autorytety moralne” z tegoż tygodnika i pozostaję przy tradycyjnym nauczaniu Kościoła katolickiego, bowiem podążam za słowami św. Pawła: „Gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, my głosimy Mesjasza ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan”.

Zamiast modernistycznej nowomowy ks. Musiała, czy ks. Bonieckiego wybieram testament św. Maksymiliana Marii Kolbe, który zachęcał do modlitwy za wiarołomnych Żydów. Nie dlatego, że tak nakazuje Tradycja Katolicka, ale dlatego, że jest świętym.

Amator

Za: http://amator.blog.onet.pl/
Źródła nie znaleziono