Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 Program „Mercedes +” :
zwolnili zagraniczny koncern z podatków.

https://www.facebook.com

Pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedesa

Koncern Daimler wybuduje w dolnośląskim Jaworze fabrykę silników samochodowych. Minimalna wartość inwestycji przekroczy 2 mld zł. Decyzja niemieckiego koncernu motoryzacyjnego została ogłoszona na wspólnej konferencji prasowej premier Beaty Szydło, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego oraz Markusa Schaefera, członka zarządu  Mercedes-Benz Cars.

"To jest wypełnienie naszego zobowiązania do realizacji programu gospodarczego, Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w którym istotną rolę ma odbudowa przemysłu, reindustrializacja oraz tworzenie nowych, poważnych inwestycji gospodarczych, tworzenie w Polsce nowych miejsc pracy w oparciu o zakłady produkujące najnowocześniejszy sprzęt"- mówiła premier Beata Szydło.

"Silnik Mercedesa „made in Poland” - trudno sobie wyobrazić lepszy przykład na rozwój zaawansowanych technologii w kontekście Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. To na pewno będzie perła współpracy polsko-niemieckiej" – podkreślił wicepremier Mateusz Morawiecki


"Jak dodał, Niemcy są dla Polski kluczowym partnerem gospodarczym i jednym z głównych partnerów inwestycyjnych. - Taka marka, jak Mercedes potwierdza atrakcyjność inwestycyjną Polski" - mówił Morawiecki.

 

 

Polski głos bez cenzury :

Katarzyna Pawelska (na FB)

  • Nasi „patrioci” w myckach, to znaczy w garniturach, z nowego lepszego rządu, nie chcą wcale być gorsi od swoich poprzedników w dziedzinie gospodarki i spiesząc w wyścigu przechwał wzorem poprzedników z obozu zdrady i zaprzaństwa postanowili pochwalić się kolejnym przełomowym dla polskiej gospodarki sukcesem.

Otóż za zabrane polskim pracodawcom i polskim pracownikom pieniądze, a dokładniej nie byle jakie pieniądze, bo niemal 100 milionów złotych, sfinansowali budowę niemieckiej ...fabryki i zwolnili zagraniczny koncern z podatków.

Polscy pracownicy i polscy pracodawcy mogą jedynie marzyć o takich ulgach podatkowych, ale czego nie robi się dla niem... znaczy dla polskiej gospodarki, szczególnie, jeśli dokonał tego obóz patriotów z nowego lepszego rządu i to w dodatku pod nowym patronatem, nowym, bo już nie berlińskim, a waszyngtońskim.

 

Nie pozostało nic innego, jak tylko płakać i płacić na rzecz niemieckiego molocha.Za: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18989&Itemid=100