Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
"Zdaje sobie sprawę że w konflikcie giną niewinne osoby. W takich konfliktach niestety zaciera się kto jest tu naprawdę ten dobry a ten zły. Dlatego tak bardzo chciałbym pokazać jakie siły spowodowały ten narastający konflikt i komu faktycznie na tym zależy."
 
 
Euromajdan i opozycja to manipulacja w celu obalenie obecnej władzy!

Abyś to zrozumiał, o co tu tak naprawdę chodzi – a to proste – O WPŁYWY (geopolityczne, gospodarcze oraz militarne rzecz jasne) trzeba zacząć w skrócie wszystko od początku. Zapraszam

 

KONFLIKT

Dlaczego powstały zamieszki w Kijowie? 

2Euromajdan1 stycznia 2014 – Ukraiński rząd oficjalnie wstrzymał przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Przypomnę że jedynym warunkiem przystąpienia Ukrainy miało być złagodzenie kary Juli Tymoszenko i umożliwienie jej leczenia za granicą (m.in w Niemczech). Rada Najwyższa Ukrainy mówi- spadajcie. (nie dziwię się, ponieważ przecież Julia została skazana za działania na szkodę państwa, a UE chce ją wspierać, więc postępowanie Ukrainy jest jak najbardziej logiczne).  Co to oznaczało? Opozycja nazwała to zdradą!

Euromajdan. Źródło: http://pawelkowal.pl/

Na Majdanie w Kijowie wyszły rzesze ludzi protestując przeciw decyzji rządu. Ludzie Ci chcą do Europy, integracji z Zachodem, dosyć mając korupcji i tyranii. Ludzie Ci uważają, że dzięki integracji z Unią skończy się owa korupcja -szczególnie na szczeblu państwowym, bieda, poprawią się stosunki socjalne, przyjdzie wsparcie finansowe, które najogólniej mówiąc postawi państwo na równi z krajami członkowskimi. (de fakto ta sama mrzonka co w Polsce, ale to już inny temat). Reprezentantami tej gromady naiwnych, ale uważam mających dobre serce demonstrantów są  Kliczko-Jaceniuk-Tiahnybok. Opozycję to nazywam „miękką”. Dlaczego? Ponieważ gdy Ci próbują zapobiec konfliktowi i starają  się mediacją zażegnać wojnie domowej, a przynajmniej zaostrzenia konfliktu.

Tutaj można jeszcze zaliczyć partię polityczną Swoboda, choć osobiście  uważam, że jest to już koń trojański owej „Łagodnej Opozycji”


Swoboda. Jedna z najbardziej radykalnych partii nacjonalistycznych bardzo długo była pariasem ukraińskiej polityki. Założone w 1991 r. ugrupowanie nosiło pierwotnie nazwę Partia Socjal-Narodowa, a jego symbole do złudzenia przypominały symbole hitlerowskiej NSDAP

W programie partii czytamy, że podstawą ładu społecznego w kraju ma być „naród ukraiński jako kategoria naturalna/biologiczna oraz wyjątkowa wartość”. Swoboda wzywa etnicznych Ukraińców do samoorganizowania się w celu „samoobrony”. Nawiązuje do działań i programu ukraińskiego nacjonalizmu w czasach II wojny światowej (m.in. gloryfikacja ukraińskiej dywizji SS Hałyczyna). Partia jest antykomunistyczna i nastawiona wrogo do Rosji” (tvn24)

Liderem jest  Ołeh Tiahnybok. Reprezentuje on idee Stefana Bandery, oraz co niedawno na wiecu we Lwowie wspomniano,  żądają odzyskania od Polski Chełmszczyzny, Podlasia i części Podkarpacia razem z Przemyślem. (a my ich popieramy???  Gdzie tu logika?)

Rząd natomiast ma inną wizję polepszenia swojej sytuacji. Uważa, że swoje relacje powinien rozwijać ze wschodnim sąsiad – Federacją Rosyjską a nie z Zachodem.  Czemu? Świetnie obrazuje to  np. Oleg Cariew, Narodowy deputat Partii Regionów:

Mieliśmy trzech prezydentów, pierwszy oddał trzeci w świecie potencjał broni jądrowej bezpłatnie, drugi sprzedał za kopiejki -wszystko co było w budowie, trzeci robił wszystko to co mu kazał Zachód i tylko W. F. Janukowicz powiedział – NIE.  I co otrzymał w odpowiedzi – szabasz na euromajdanie – tam tańcują i skaczą jak im Zachód zagra. Drodzy przyjaciele pora zakończyć ten bardak! My rozumiemy, że sytuacja polityczna jest trudna i trzeba przyjmować różne rozwiązania. Ale nam nie podoba się kiedy w stolicy naszej ojczyzny budują barykady, biją milicjantów, kiedy zajmują budynki administracji publicznej – uważamy, że pora położyć temu kres. Dobrze mówię? [Urra !!] Mamy dużo problemów: jest korupcja, są urzędnicy nadużywający władzy – ale dziś musimy się zjednoczyć bo inaczej utracimy własny kraj. A to nasz kraj – prawda? [Urra!] Dzisiaj Rosja proponuje nam normalne partnerskie stosunki i umowy. (źródło – tłumaczenie @aximia z prawda2)

O jakich umowach z Rosją jest w takim razie mowa?

17.12.2013 – Prezydent Janukowicz podpisał z Putinem 14 strategicznych umów między innymi 1dotyczących następujących spraw: (źródło @ aximia)

1. Zwolnienie z podatków i akcyzy niektórych towarów i usług; chodzi o dostawę surowców, części, akcesoriów, usług i technologii koniecznych do wspólnej produkcji wyrobów gotowych, jest to krok w kierunku wzmocnienia i wspierania ukraińskich producentów; chodzi o firmy przemysłu ciężkiego, które ucierpiałyby najbardziej (jeśli nie zniknęły całkowicie) w przypadku podpisania umowy o stowarzyszeniu z UE. Wieloletnie miejsca pracy są gwarantowane. !
2. Wspólna budowa infrastruktury transportowej przez cieśninę kerczeńską
3. Plan działań mający na celu zlikwidowanie ograniczeń w handlu między Rosją i Ukrainą, ma on zapewnić swobodny obrót towarami ukraińskimi nie tylko na rynku rosyjskim ale na obszarze całej Unii Celnej (Białoruś, Kazachstan)
4. Przywrócenie na terenie Ukrainy seryjnej produkcji samolotów AN 124 i D 18 wraz z silnikami, ich obsługą, nadzorem technicznym etc
5. Wsparcie rosyjskie przy budowie 3 i 4 bloku elektrowni atomowej Chmielnicki
6. Obniżka cen gazu ( o tym to nawet nasi napisali) z 400 dolarów na 268 za 1 tysiąc metrów sześciennych gazu
7. Kredycik dla Ukrainy na – 15 milardów dolarów
8. Modernizacja ukraińskiej armii
9. Ułatwienie obywatelom obu państw przekraczania granicy rosyjsko – ukraińskiej
10. Współpraca w zakresie rozwoju nowoczesnej technologii w tym technologii kosmicznej

Dlaczego w takim razie media światowe o tym nie wspominali? Dlaczego swoje oko kamer ustawili na Majdan, pokazując rzekomo bunt społeczeństwa ukraińskiego, któremu jest tak źle i nie dobrze z powodu sprawowania obecnej władzy? Nie mówiąc już o tym, że Prezydent Janukowycz stał się satrapą owego narodu (a przecież wybrany w demokratycznych wyborach) któremu przypisano wszystko to, co najgorsze, nazywając dodatkowo zdrajcę narodu? Powyższe umowy wcale na takowe mi nie wyglądają. A jak już jesteśmy o wyrażaniu głosu narodu, który rzekomo jest przeciwny obecnemu rządowi, to jak wytłumaczyć np owe relacje? W gazecie Metro z 20.02.2014 roku z wywiadzie  z Anitą Karwowską (” po nocnych walkach na Majdanie„) czytamy na str. 2:

„Kijów niezaangażowany w Majdan żyje normalnie. Nawet w niedalekim sąsiedztwie placu rano otworzyły się kawiarnie, restauracje i sklepy. Niedawno wyszłam na ulicę po zakupy, po coś do jedzenia. Nie było żadnych problemów. „

Moment,moment? Zryw społeczeństwa przeciw władzy, a kilka ulic od owego zgiełku demonstrantów można spokojnie sobie w kawiarni wypić kawkę? To jakaś kpina?

Od demonstrantów po przewrót państwowy

Dochodzimy do następnego momentu w tej maskaradzie, a mianowicie, przejście ze spokojnych ale rozżalonych demonstrantów do rewolty i agresywnych ataków zarówno na milicję.

youtube logo  Ukraińska opozycja. Od demonstrantów po skrajną rebelię [19.02.2014] 

youtube logo Brodem nie przejdziesz przez ogień! PL [dodano 27.03.2014]

   A więc kto tworzy tą faktyczną opozycję? Prawy sektor i zrzeszone w nich inne ugrupowania nacjonalistyczno – neofaszystowskie! TO ICH CELEM JEST PRAWDZIWE OBALENIE DOTYCHCZASOWEJ WŁADZY I OBJĘCIE WŁASNEGO PRZYWÓDZTWA! To własnie przed tymi nacjonalistami Putin wysłał wojska, ups pomyłka – „Samoobronę” na Krym w celu obrony „swoich”, ale po kolei… O kim w takim razie mówimy?

Prawy Sektor – koalicja skrajnie prawicowych, nacjonalistycznych organizacji w której skład wchodzi: SNA, Tryzub, Biały Młot, UNA-UNSO, neonazistowskie skrzydło Swobody, czyli C14. To oni przejęli „władzę”na Majdanie, i to oni kierowali działaniami demonstrantów. To oni chcieli, tzn chcą obalić rząd Janukowicza. (zapowiedzieli, iż zbyt daleko idący kompromis z Janukowyczem uznają za zdradę ideałów Majdanu i zaczną działać samodzielnie) . To radykalni nacjonaliści. Ich symbolem są czarno-czerwone flagi. Nazywani banderowcami z ich rozpoznawalnym okrzykiem „Sława Ukrainie! Bohaterom sława!” – który powtarzał cały Majdan.

youtube logo  Prawy Sektor – główny gracz skrajnej prawicy wśród opozycji. [26.02.2014] 

youtube logo  Lider Dmytro Jarosz

prawysektor

Dmytro Jarosz

Poglądy Prawego Sektora to:

– Sprzeciw wobec mieszania się Rosji w ukraińskie sprawy

– sprzeciw wobec wejścia do Unii Celnej,

– za obaleniem obecnego systemu politycznego.

–  przeciwko integracji z UE, którą uważają za ciemiężyciela narodów europejskich.

Chrzest bojowy bojówki Prawego Sektora przeszły 1 grudnia na ul. Bankowej. Potem to oni zniszczyli pomnik Lenina na pl. Besarabskim. Prawdziwą bitwę „sektorianie” stoczyli jednak 19 stycznia na ul. Hruszewskiego. I to głównie dzięki nim udało się przetrwać kryzysową dla Majdanu noc z 18 na 19 lutego. (tvn24) (…) W czasie krwawych walk w ostatnich dniach potwierdziły się też wcześniejsze pogłoski, że mają nawet kilkaset sztuk broni palnej.

Socjalno-Narodowege Zgromadzenie (SNA) – zwane Patrioci Ukrainy. Jej liderami są Andrij Bileckij i Ołeh Odnorożenko, główny ideolog, doktor historii, były szef Swobody w Charkowie. Znakiem rozpoznawczym są na ramieniu żółte opaski z wilczym hakiem, symbolem nazistów. TO ONI SPROWOKOWALI POWSTANIE CAŁEJ EURODOLAROWEJ REWOLTY!

To miała być wielka pokojowa demonstracja potępiająca brutalność władz. Po tym, jak Berkut rozbił proeuropejskich demonstrantów w nocy z 29 na 30 listopada, dzień później, w niedzielę 1 grudnia, na ulicach Kijowa zgromadziło się kilkaset tysięcy, a według opozycji nawet milion, ludzi. Pokojowy protest przyćmiły jednak wydarzenia na ul. Bankowej. Kordon milicji strzegący dojścia do siedziby administracji prezydenckiej zaatakowało ok. 200  zamaskowanych, uzbrojonych w kije młodych mężczyzn. W mundurowych poleciały koktajle Mołotowa i kamienie, na kordon ruszył buldożer. Kontratakował Berkut, a dalszym walkom kres położyła dopiero interwencja liderów opozycji. Niezależne media mówiły o prowokacji „tituszków” przekupionych przez władze. Jednak atakującymi byli skrajni nacjonaliści i pseudokibice. Część z nich miała na ramieniu żółte opaski z wilczym hakiem, symbolem nazistów. To członkowie skrajnie nacjonalistycznego Socjalno-Narodowego Zgromadzenia (SNA)„. (tvn24)

Organizacja Tryzub im. Stepana Bandery – Początkowo paramilitarne skrzydło Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów, euromajdan-31-01-4potem się usamodzielniła. Patrz: Tryzub na Majdanie Przywódcami, a zarazem czołowymi postaciami Prawego Sektora są od 2005 r. Dmytro Jarosz i Andrij Stemplickyj.

DLATEGO W INTERNECIE OPOZYCJĘ TĄ WŁAŚCIWĄ CZĘSTO NAZYWA SIĘ BANDEROWCAMI co dla Polaków powinno być szczególnie rozpoznawalne. Dlaczego? Szybkie przypomnienie z kart historii:

„Zbrodnie UPA (Ukraińska Powstańcza Armia, formacja zbrojna stworzona przez frakcję banderowską Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów) – Rzeź wołyńska – masowa zbrodnia – ludobójstwo – dokonana przez nacjonalistów ukraińskich, wobec mniejszości polskiej byłego województwa wołyńskiego II RP podczas okupacji terenów II RP przez III Rzeszę w okresie od lutego 1943 do lutego 1944. Ofiarami mordów, których kulminacja nastąpiła w lecie 1943 roku byli Polacy, w mniejszej skali Rosjanie, Ukraińcy, Żydzi, Ormianie, Czesi i przedstawiciele innych narodowości zamieszkujących Wołyń. Nie jest znana dokładna liczba ofiar, historycy szacują, że zginęło do 50 – 60 tys. Polaków. W niedzielę 11 lipca 1943 r. nastąpiło apogeum ludobójstwa na Kresach (znane później jako Krwawa Niedziela); tego dnia oddziały UPA zaatakowały ponad 100 miejscowości zamieszkałych przez Polaków, większość z nich zginęła w kościołach podczas odprawiania mszy.(…)  Zbrodnie ukraińskich nacjonalistów – banderowców dokonane na Polakach były tak okrutne, nieludzkie, bestialskie, zapewne niepowtarzalne w swoim zwyrodnialstwie. Wydają się one okrutniejsze nawet od ludobójstwa hitlerowskiego, czy sowieckiego na Polakach, choć oczywiście trudno te zbrodnie porównywać. Zbrodnie nacjonalizmu ukraińskiego  w swym założeniu objęły wszystkich Polaków, których udało się dosięgnąć, od nienarodzonych dzieci i niemowląt, po starców, bez różnicy płci.(…) Współtworzona przez Banderę frakcja OUN-B ponosi odpowiedzialność za zorganizowane ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.”

Oczywiście współcześni banderowcy, a przypominam że de fakto wszystkie najważniejsze ugrupowania nacjonalistyczne na Majdanie uważają Stefana Banderę za swojego bohatera i głoszone jego idee, uważają że owy pogrom Polaków nie miał miejsca- a przynajmniej nie był na masową skalę. Aby tą kwestię od razu wyjaśnić czytamy:

„Rozporządzenie specjalne.

Rozkazuję wam przeprowadzenie czystki swojego rejonu z elementu polskiego, oraz agentów ukraińsko-bolszewickich. Czystkę należy przeprowadzić w stanicach słabo zaludnionych przez Polaków. W tym celu stworzyć przy rejonie bojówkę złożoną z naszych członków, której zadaniem byłaby likwidacja wyżej wymienionych. Większe stanice będą oczyszczone z tego elementu przez oddziały wojskowe nawet w biały dzień(…) Mamy w tych sprawach określone pełnomocnictwa od Niemców. Nie trzeba przestrzegać konspiracji (…). Nikogo nie oszczędzać, nawet w przypadku małżeństw mieszanych wyciągać z domów Lachów, ale Ukraińców i dzieci w tych domach nie likwidować. (…).Wydobyć broń. Śmierć Polakom. Chwała bohaterom!

                                    Postój 6 kwietnia 1944. Orest Karat”

Powyższe cytaty jak i cały tekst patrz:  NA MAJDANIE DRAGIJE BRATY LACHY TOLKO WYREZATY

Oleg_TychanobokWłasnie dlatego Ks. Isakowicz-Zaleski uważa, że wspieranie przez J. Kaczyńskiego szefa nazistowskiej partii jest rzeczą naganną….

- Mam pretensje do kilku polskich polityków, którzy pojechali na Majdan. Wspieranie szefa nazistowskiej partii jest rzeczą naganną. Polscy politycy powinni wiedzieć, co mają mówić i z kim się pokazywać, a z kim nie – stwierdził ks. Isakowicz-Zaleski. Jego zdaniem niemieccy politycy unikali fotografowania się z Tiahnybokiem. – Tak doświadczony polityk nie może nie wiedzieć. Od tego jest jego sztab, żeby mu powiedziano, czym jest banderowski, faszystowski, czerwono-czarny sztandar. To jest kontrowersyjne i zostanie Kaczyńskiemu wypomniane w kampanii wyborczej przez jego oponentów – ocenił Isakowicz-Zaleski. tokfm.pl

Biały Młot to stosunkowo nowa grupa, a UNA-UNSO – to paramilitarna banderowska organizacja która działa od początku lat 90.

A więc to owa właściwa opozycja chciała definitywnie OBALIĆ DOTYCHCZASOWĄ PROROSYJSKĄ WŁADZĘ!

Ugrupowanie to było świetnie przygotowane  – o czym świadczy poniższy tekst:

„Centrum Kijowa przypomina miasto frontowe. Jest to strefa, która znajduje się całkowicie poza jurysdykcją państwową, o czym przypominają uliczne punkty kontrolne obsadzone przez opozycję. Pomiędzy wzgórzami usypanymi z worków wypełnionych piaskiem, swoją służbę pełnią wartownicy sterujący ruchem. Wzgórza zwieńczone są czerwono-czarnymi sztandarami ukraińskiego nacjonalizmu i zostały wzniesione na wszystkich rogatkach przejętego obszaru miasta. Tymczasem państwowe formacje mundurowe są obecnie całkowicie niewidoczne – najwyraźniej zostały celowo wycofane ze strefy rewolucyjnej, co jednak na pierwszy rzut oka wygląda na ich pełną kapitulację. (xportal.pl).

- posiadali sztaby zarządzające bojówkami na terenie Majdanu, posiadali bojówki, umundurowanie, uzbrojone, KTÓRE PRZYCZYNIŁY SIĘ DO TEGO, ŻE MAJDAN NIE ZOSTAŁ ROZPĘDZONY:

Gdyby byliby to tylko zwykli demonstranci, Berkut rozprawiał się z nimi tak:

youtube logo  Atak opozycji i kontra Milicji Dlatego dziwię, się że ktoś może być tak naiwny, twierdząc, że to demonstranci przetrwali ataki dzięki odwadze i walce o wolność. Bzdura, choć nie wiem jak prawe byłyby te czyny i idee.

Jak już przy tym jesteśmy, w głównym mediach słyszy się, że to Berkutowcy-  oddziały specjalnego przeznaczanie podległe MSW Ukrainy są agresywne, bezwzględne i to one pacyfikują demonstrantów.  Abstrahując od haniebnego kłamstwa wielokrotnie cytowanego przez media siły porządkowe, do którym zaliczamy Berkut BYŁY CAŁKOWICIE PASYWNE W KONFRONTACJI co do działań demonstrantów a potem coraz bardziej agresywnego tłumu i bojówek Opozycji.  Na ten temat wypowiada się m.in Chuck Joyner, ex- agent CIA i FBI W RT:

Euro hipokryzja

Filmy, które widziałem były bardzo niepokojące i policjanci, w moim mniemaniu wykazali niezwykłą powściągliwość. w STANACH ZJEDNOCZONYCH, W TEJ SYTUACJI UŻYLIBY Z PEWNOŚCIĄ PRAWA DO UŻYCIA BRONI W CELU ZABICIA ANIE ZRANIENIA” (chodzi tu o prawo „deadly force” przyp. autora)

A to próbka tego co opozycja poczyna robi z Berkutowcami!

youtube logo  Podpalenie funkcjonariuszy Berkuta 20 stycznia 2014

youtube logo  Banderowcy z euromajdanu wyłupili oko i odrąbali rękę milicjantowi Berkuta

-  wyszkolenie. Wspomniałem wcześniej o przygotowaniu bojówek Opozycji. I to nie byle jakim przygotowaniu!

Po pierwsze byli szkoleni przez komórki NATO w 2006 roku

„Ukraińska młodzież nacjonalistyczna przechodzi szkoleniowy kurs dywersyjno-terrorystyczny pod kierownictwem instruktorów NATO na terytorium bazy wojskowej w Estonii latem 2006 roku. To nie są turyści ani żaden zespół folklorystyczny. To są przyszli dywersanci.(…) Oprócz Ukraińców szkolenie wojskowe przechodzili młodzi ludzie z innych krajów (Litwa, Estonia) (źródło)

Po drugie byli dowodzeni przez służby obcych państw m.in przez oficerów armii izraelskiej m.in CAHAL. 

Z potwierdzonych i kompetentnych źródeł wiadomo, że na Ukrainie przybyła duża grupa oficerów bezpieczeństwa państwa Izrael, czyli siły specjalne Sayeret Matkal” – poinformował o tym bytły szef izraelskiej tajnej służby Jakub Kedmi w udzielonym wywiadzie dla Iton TV.

Patrz: wywiad z izraelskim oficerem CAHAL (izraelskie siły militarne) który czynnie dowodził sektorem na Majdanie.

Aktualizacja: Oficerów izraelskich sił do zadań specjalnych wezwał na Majdan główny rabin Kijowa – Moshe Reuven Asman.

22-23 stycznia główny rabin Ukrainy przebywał w Izraelu, gdzie wziął udział w ćwiczeniach „batalionu wojsk do zadań specjalnych”. (…) Na spotkaniu rabina z dowództwem jednostki oficjalnie powiedziano, że gmina żydowska Kijowa bierze na siebie „patronat” nad tym batalionem, z którym rabin spędził dwa dni. (…) Ponadto w imieniu społeczności synagogi Brodskiego w Kijowie wezwał on wojskowych, z którymi razem mieszkał pod namiotem i brał udział w strzelaniu, żeby przyjechali do ukraińskiej stolicy z „rewizytą”. W ten sposób sprowadzając do Kijowa komandosów izraelskich sił do zadań specjalnych, rabin Asman „wzmocnił więzi pomiędzy żydami ukraińskiej diaspory a Izraelem”. (Źródło: http://communitarian.ru/novosti/sng-i-s … _22022014/Data publikacji: 22.02.2014 Przekład: RX).

Jeżeli dorzucimy do tego informacje Walientiny Liuli ze Stowarzyszenia Spraw Międzynarodowych, która stwierdza iż  „Członkowie „prawego sektora” to ukraińscy żydzi, którzy mieszkali w Izraelu, otrzymali obywatelstwo, przeszli szkolenie wojskowe w armii izraelskiej (Cahal), a następnie wrócili na Ukrainę -  robi się naprawdę ciekawie…

Po trzecie- co najbardziej mnie boli byli szkoleni m.in w Polsce!

Na Majdanie byli wyszkoleni terroryści. Ja nawet wiem, kto z Polski ich szkolił – chwalił się Korwin-Mikke. – Nie powiem tego w tej chwili. Zachowuję to na kampanię wyborczą.

– prowadzą warsztaty z walki w formacjach, taktyczne wycofanie, osłanianie itp.

W sumie, gdy uderzył Berkut we wtorek 18 lutego, naprzeciwko stanęło co najmniej 2 tys. bojówkarzy. Podzieleni na sotnie (po ok. 70-90 osób), przez ostatnie tygodnie, gdy tylko była chwila spokoju, szkolili się w walce ulicznej. Instruktorami byli m.in. „afgańcy”, czyli weterani wojny w Afganistanie oraz byli oficerowie milicji i specnazu„.

- kuchnie polowe, namioty wojskowe , zaopatrzenie w drzewo, opony na barykady itp. Mało tego okazuje się, że uczestnicy Majdanu są opłacani i dostają regularne wypłaty za aktywność! 

„Od pierwszego dnia „Euromajdanu” każdy lider grupy aktywnego oporu otrzymywał wynagrodzenie pieniężne. Za każdego aktywnego bojownika – po 200 dolarów za dzień, a dodatkowo – 500 dolarów, jeśli grupa liczyła ponad 10 osób. Koordynatorzy otrzymywali od 2000 dolarów za każdy dzień masowych zamieszek, pod warunkiem, że kontrolowana przez niego grupa bojowników realizuje bezpośrednie działania agresywne skierowane przeciwko stróżom prawa.” (źródło)

Opozycja przejmuje budynki administracji państwowej. Do takich szturmów na budynki rządowe doszło też poza stolicą np. w : Tarnopol, Lwów, Iwanofrankowsk, Rowno.

youtube logo  Atak na budynki administracji lokalnej w mieście Winnica w centralnej Ukrainie z 25 stycznia

Czy zwykli demonstranci byli w stanie finansować i logistycznie coś takiego społecznie przygotować? Osąd pozostawiam państwu. Ale to nie wszytko.

Zanim przejdziemy dalej warto przeczytać uwagi internautki @Aximia z prawda2

Od momentu zawarcia umowy ten majdanowy wrzód na zadzie już mu nie był potrzebny, a toleruje go. Że nie ma możliwości żeby go usunąć? Bez jaj. Tu się dzieje coś dziwnego. Jako weteran jaruzelskiego wojennostanu widziałem jak się to robi. Po pierwsze, akcja majdanowców nie ma szerokiego poparcia społecznego. Kraj olał wezwanie Kliczki do strajku generalnego. We Lwowie, Czerkasach i Stanisławowie (chwilowo Iwanofrankiwsk) ratusze zajęły stosunkowo niewielkie grupy. Ktoś powie, nie chce palić brutalną akcją mostów do Europy, żeby trzymać Ruskich w szachu. E tam. Mógłby spacyfikować Majdan stosunkowo delikatnie. a) co to za jajca ze swobodnym dostępem do rejonu akcji? Blokada wylotówek i przepuszczanie tylko wychodzących i odcięcie pozostałych na majdanie od dostaw żarcia i benzyny na koktajle załatwiło by sprawę w trzy dni. b) Najbardziej opornych można polać wodą z armatek, a choćby ciepłą i perfumowaną, nowoczesne waterkanony mają podgrzewane zbiorniki. Przy tym mrozie każdy po pół godzinie zmuszony byłby lecieć na chatę suszyć kalesony. To było by tylko delikatne uchybienie proceduralne (pono nie można używać armatek śmigusowych w temp. poniżej zera). Pretekstów do takiej akcji Prawy Sektor dostarczył aż nadto. Angela by to przełknęła. W co gra Janukowycz?  Utrzymując burdelizację w stolicy sporo ryzykuje. Władza traci autorytet wykazując bierność którą rozochoceni majdanowcy biorą za słabość. Rośnie też konkretne zagrożenie KONKRETNĄ prowokacją. Ot, nawet jeśli Jankesi woleli by udawać że grają fair, to są inni poważni kandydaci- banderowscy hurraoptymiści i, powiedzmy, Czeczejcy, co też im zależy żeby Niedźwiedź odwrócił łeb od Kaukazu. Wystarczyłby jeden jebany granat rzucony w skupisko ludzi po dowolnej stronie barykady. To dla tego, pomimo całej heroicznej malowniczości męskich sportów na świeżym powietrzu, nie podoba mi się ta majdanowa paraolimpiada.

Mediacje i PODPISANE POROZUMIENIE!

Janukowycz od początku demonstracji w Kijowie był powściągliwy i zrównoważony. W normalnych okolicznościach taki chaos w stolicy Ukrainy byłby szybko spacyfikowany i pozamiatano, gdyby to był faktycznie tyran i despota! Tak jednak nie było.

25.01.2014 – Wiktor Janukowycz spotkał się z opozycją i zaproponował Arsenijowi Jaceniukowi tekę premiera, a Witalijowi Kliczce wicepremiera. Zgodził się również na ograniczenie kompetencji prezydenta. Opozycja je odrzuca! (źródło)

21.02.2014 – w Kijowie, po kilkunastu godzinach trudnych negocjacji, opozycja podpisała porozumienie z władzami. – porozumienie z prezydentem Wiktorem Janukowyczem podpisali Arsenij Jaceniuk, Witalij Kliczko i Ołeh Tiahnybok. (czyli oficjalna opozycja). Dużą rolę odegrała mediacja Radosława Sikorskiego: „Jeżeli nie podpiszecie porozumienia, będziecie mieli stan wojenny i wojsko na ulicach. Wszyscy będziecie martwi” – powiedział Radek Sikorski do przedstawicieli ukraińskiej opozycji. Słowa Radosława Sikorskiego zostały nagrane, kiedy wychodził ze spotkania z ukraińskimi opozycjonistami  (patrz TU).

Yanukovych and opposition leaders sign deal

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz i przywódcy opozycji Arsenij Jaceniuk, Witalij Kliczko i Ołeh Tiahnybok zawarli porozumienie w sprawie wyjścia ich kraju z kryzysu. Dokument podpisano w obecności szefów dyplomacji Polski i Niemiec, Radosława Sikorskiego i Franka-Waltera Steinmeiera.

Główne punkty porozumienia to przywrócenie w ciągu 48 godzin konstytucji w kształcie z 2004 r. z ograniczeniem uprawnień prezydenta, powołanie rządu koalicyjnego w ciągu 10 dni oraz wcześniejsze wybory prezydenckie. Kolejnym krokiem ma być opracowanie nowej konstytucji, która „zrównoważy kompetencje prezydenta, rządu i parlamentu„.  (wiadomosci.wp.pl).

ALE CO SIĘ OKAZUJE? Prawdziwa opozycja – czyli nacjonaliści z Prawym Sektorem w roli głównej przecież ŻADNYCH NEGOCJACJI NIE TOLEROWAŁA. ONI CHCIELI PRZEWROTU, OBALENIA WŁADZY, NIE CHCIELI ŻADNEJ UGODY! Przypomnę, że lider Dmytro Jarosz – mówił o tym oficjalnie, że nie interesują go żadne negocjacje ugodowe na poziomie opozycji a rządem. Jeżeli do takich działań dojdzie uzna reprezentantów tych negocjacji za zdrajców rewolucji!

Ostatnie wydarzenia na Ukrainie dowiodły, że nie ma alternatywy dla ścieżki rewolucyjnej. Na tym tle nieczytelność stanowiska liderów opozycyjnych, parlamentarnych partii i ich obawy przed przeprowadzeniem rewolucji zobowiązują mnie do wzięcia na siebie odpowiedzialności za proces rewolucyjny i dalszy przebieg wydarzeń. Szczególnie za to, co miało miejsce na Ukrainie, za to, co się dzieje obecnie i – co najważniejsze – za przyszłość naszego państwa” –oświadcza lider organizacji nacjonalistów “Prawy Sektor” i organizacji „Tryzub” im. Stiepana Bandery – Dmytro Jarosz. polaki.org

W takim wypadku negocjacje nie powinny wejść w życie. I faktycznie już 20 lutego dochodzi eskalacji konfliktu który wszystko zmienia. Snajper, czy snajperzy otworzyli ogień do uczestników Euromajdanu. Czy ktoś wysilił się na tyle, aby przeanalizować to nielogiczne posunięcie? Jeżeli jestesmy krok od porozumienia, ba ugody, która zażegnuje dalszemu konfliktowi to nikt racjonalnie myślący nie otwiera ognia, a tym bardziej by ginęli ludzie, bo wie, że wtedy wszystko to nad czym uzgadniano zostanie przekreślone? DLATEGO MAMY TU DO CZYNIENIA Z PROWOKACJĄ, KTÓREJ CELEM BYŁO PRZERWANIE TEGO DIALOGU, W CELU REALIZACJI WCZEŚNIEJ NAKREŚLONYCH PLANÓW – OBALENIE WŁADZY!!!

PROWOKACJA I ŚMIERĆ NIEWINNYCH

Szalę goryczy i bezapelacyjną dyskredytację prezydenta Ukrainy przesądziło otwarcie ognia w 19 na 20 lutego.

Siły rządowe atakują opozycję czas: od 11.10. (istny ostrzał pozycji). Po takim materiale nie trudno stwierdzić (niestety złudnie, co wyjaśnię), która strona jest ta „dobra” a która ta zła. Przecież jeżeli milicja czy wojsko rządowe strzela do nieuzbrojonych cywili, przekracza linię przez co traci poparcie kraju jak i Świata. Te wydarzenia w konsekwencji doprowadzają Janukowycza do ucieczki z kraju.

22.02.2014 Rada Najwyższa Ukrainy uznała, że Janukowycz samowolnie odsunął się od pełnienia obowiązków i odsunęła go od władzy. Wyznaczyła też datę przyspieszonych wyborów prezydenckich na 25 maja. (czyli negocjacje prowadzono nie z tą opozycją co potrzeba.

22.02.2014  – Zostaje uwolniona Julia Tymoszenko. (cel jakim był warunek przy przystąpienia do Unii Europejskiej Ukrainy został zrealizowany, i to z jakim rezultatem ). Będzie się ubiegać o stanowisko w rządzie, a może o stołek prezydenta. Chyba jednak zapomniano, że:

3 marca 2010 Rada Najwyższa Ukrainy wyraziła wotum nieufności dla jej rządu – za wnioskiem głosowało 243 z 450 deputowanych. Premier ogłosiła decyzję o wzięciu urlopu, a pełniącym obowiązki szefa rządu 4 marca 2010 został wicepremier Ołeksandr Turczynow. 11 marca 2010 parlament rozwiązał rząd Julii Tymoszenko i zatwierdził nowy gabinet premiera Mykoły Azarowa. W kolejnych miesiącach wszczęto przeciwko niej postępowania karne związane z zarzutami defraudacji. (…) W październiku tego samego roku uznano ją za winną spowodowania strat przedsiębiorstwa Naftohaz Ukrainy i skazano na karę 7 lat pozbawienia wolności.(źródło)

Ale czy na pewno tak było? Albo, czy faktycznie tylko siły rządowe są bezapelacyjnie katem w tych wydarzeniach?  Chciałbym przedstawić wskazówki, a może i czas pokażę, że dowody, iż owy jednostronny atak NIE BYŁ JEDNOSTRONNY, A WSKAZÓWKI ŚWIADCZĄ O TYM, ŻE TO PROWOKACJA PRZEPROWADZONA PRZEZ OPOZYCJĘ (i tak –  z poświęceniem swoich współtowarzyszy) aby zaognić atmosferę i przechylić szalę na swoją stronę – co się jak już wiemy spełniło.

Szerzej opisałem to tu:  Snajperzy z Majdanu zabijali swoich na zlecenie Opozycji

Kto to finansował?

Zanim odpowiem na to pytanie, zapoznajmy się z informacjami wspominane bez większego entuzjazmu w mediach głównego nurtu. Popatrzmy:

21.01.2014Dzień Zaporoża pisze, że Unia Europejska szykuje dla Ukrainy obalenie władzy państwowej metodą wojny domowej. Rzucanie kamieniami niedługo ma się zakończyć. W budynkach zajętych przez opozycję są już uzbrojeni najemnicy NATO i CIA. (http://day.zp.ua/news/37444.html)

23.01.2014 –  protest pod ambasadą amerykańską w Kijowie. ukrainaDemonstranci wystąpili przeciwko ingerencji USA w sytuację polityczną na Ukrainie. Oskarżyli oni Amerykę o finansowanie i popieranie protestów w centrum stolicy które w ostatnich dniach zradykalizowały się i przyniosły ofiary śmiertelne i licznych rannych. (na podst. RT oprac. JS http://xportal.pl/?p=12232).

7.02.2014 – Waszyngton współpracuje z ukraińskimi neonazistami: Ameryka zamierza wsadzić do nowego rządu lidera opozycji Oleha Tyahnyboka, który jest neofaszystą a oficjalnie mówi, ze jest nacjonalistą.( www.globalresearch.ca)

Czy Ameryce zależało by na obaleniu demokratycznego kraju w celach własnej polityki geopolitycznej? Ależ naturalnie:

Brzeziński pisał w swojej książce: „Wielka szachownica” (The Great Chessboard) – jak wykazuje Chris Ernesto:

„Ukraina, nowa i ważna przestrzeń na eurazjatyckiej szachownicy, jest geopolitycznym sworzniem, ponieważ samo jej istnienie jako niepodległego kraju pomaga w transformacji Rosji. Bez Ukrainy Rosja przestaje być eurazjatyckim imperium. Jednakże jeżeli Moskwa odzyska kontrolę nad Ukrainą z jej 52 milionową populacją i głównymi zasobami, jak i z dostępem do Morza Czarnego, to Rosja automatycznie zyskuje potrzebne środki, ażeby stać się potężnym państwem imperialnym łączącym Europę i Azję”.

Warto tu na zacytować również słowa Paula Craig Roberts’a – członka gabinetu prezydenta USA Ronalda Reagana:

„…Rosyjski arsenał nuklearny czyni z Rosji największą militarną przeszkodę na drodze USA do hegemonii – uważa Paul Craig Roberts. Dlatego, jego zdaniem, Waszyngton robi wszystko, by zaszkodzić Rosji na arenie międzynarodowej. By zaszkodzić Putinowi, Ameryka używa mediów i organizacji pozarządowych, by tworzyć czarną propagandę przeciwko Rosji. Paul Craig Roberts podaje przykłady. – Rosyjski i ukraiński rząd głupio pozwoliły na działanie finansowanych przez USA organizacji pozarządowych. To agenci Waszyngtonu działający pod przykrywką praw człowieka i pomocy humanitarnej – przekonuje polityk.

Ukraina vs USA

Ukraina vs USA

Dowody?

youtube logo   Amerykański interwencjonizm a kwestia Ukrainy [28.12.2013] 

youtube logo   Gerald Celente. Ameryka jawnie destabilizuje Ukrainę jak nigdy wcześniej. 

Nigdy nie widziałem tak otwartych działań destabilizujących inne państwo, wtrącania przez Amerykę swoich trzech groszy. TO NIE SPEKULACJE, TO FAKTY!  – Gerald Celente

youtube logo  Ron Paul o wpływie USA na zmiany polityczne na Ukrainie [24.02.2014]

youtube logo   Euromajdan – Bałkanizacja Ukrainy PL

DOWODY – KONKRETY

02.02.2014 – Organy ścigania Ukrainy ustaliły zleceniodawców zabójstwa aktywistów Euromajdanu, a także określiły schematy i źródła finansowania eskalacji konfrontacji ulicznej, zmierzającej do obalenia rządu przemocą. O tym, pod warunkiem zachowania anonimowości, poinformował informator ze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy .

Według tego  źródła, od pierwszych dni konfrontacji siłowej organy ścigania rozpoczęły rozpracowywanie organizacji „Prawy Sektor”.(…)  od samego początku „Euromajdanu” zacząły tworzyć tajne centrum koordynacyjne, zapraszając doświadczonych zachodnich analityków, specjalizujących się w opracowywaniu strategii rozwoju „kolorowych rewolucji”. Przed nimi postawiono zadanie opracowanie strategii działania grup bojowych. W trakcie czynności śledczych stwierdzono, że właśnie to centrum wydało rozkaz zabicia aktywistów podczas konfrontacji siłowej na ulicy Gruszewskiego. Śmierć ludzi miała sprowokować eskalację konfliktu i podburzyć rozgorączkowany tłum przeciwko milicjantom.(…) Dochodzenie ujawniło również, że fundusze wpływały do ambasady USA w Kijowie drogą dyplomatyczną. Z kolei Ambasada USA przekazywała pieniądze do biur centralnych WO „Swobody” i WO „Batkiwszczyny”. Kwota wynosiła około 20 milionów dolarów tygodniowo.(…)  Dowodem na to są wyniki poszukania przeprowadzone przez SBU w siedzibie sztabu centralnego „Batkiwszczyny”. Jak wiadomi, w trakcie działań operacyjnych organy ścigania zabezpieczyły w gabinecie Aleksandra Turczynowa 17 milionów dolarów w gotówce. Ponadto na  zabezpieczonych przez SBU serwerach partii znajdowały się informacje dotyczące kwestii podziału środków na opłacenie wyżywienia Majdanu i dokonywania rozliczeń z bojownikami „Prawego sektora” i innych ugrupowań radykalnych.(…) Ustalono również ten fakt, że liderzy radykalnych struktur prawicowych otrzymali gwarancję pomocy USA w ewakuacji z terytorium Ukrainy w przypadku niepowodzenia rewolucji, zabezpieczenie mieszkań i środków do życia w dowolnym kraju Unii Europejskiej, zgodnie z ich wyborem.(…)  W źródłach publicznych opublikowano również dane osobowe wszystkich przywódców i działaczy radykalnych ugrupowań, które uczestniczą w zamieszkach ulicznych w Kijowie i innych miastach. Wymienimy niektórych z nich:

Stempickyj Andriej Liubomirowicz: pseudonim – „Letun”, przewodniczący centralnego prowidu WO „Trójząb” im. s. Bandery (…) Jarosz Dmitrij Anatoljewicz: pseudonim „Jastrząb”, przewodniczący ukraińskiej organizacji politycznej „Trójząb”. (…) Abramow Wasilij Zinowjewicz, pseudonim „El”, dwukrotnie karany, przewodniczący halickiej powiatowej organizacji WO „Trójzab”. (…) Kozjubczyk Andrij Michajłowicz: pseudonim „Orest”, działacz organizacji WO „Trójząb” w Iwano-Frankowsku.

Całość patrz:  Kto i ile otrzymuje pieniędzy na wojnę domową na Ukrainie? WYKAZ (Źródło: „DZIEŃ Zaporoża”).

 

Za: Ripsonar

Wiedza Prawda Wolność
 
Źródła nie znaleziono