Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Chciałem poinformować o publikacji trzech moich najnowszych książek, które mają na celu poprawę sytuacji politycznej w Polsce. Od lat walczę przeciwko semidemokracji (demokracji połowicznej) w Polsce i korupcyjnemu systemowi, uzależnionemu od Unii Europejskiej. W tych książkach opisuje dokładnie błędy i wypaczenia systemu III RP i podaje konkretną koncepcję uzdrowienia tego systemu. Serdecznie pozdrawiam.

Mirosław Matyja


Autor jest profesorem Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie, na którym kieruje Zakładem Kultury Politycznej i Badań nad Demokracją.

Niestety, jego liczne artykuły dotyczące uzdrowienia polskiego system politycznego nie mają szans publikacji w tzw. pierwszym obiegu medialnym.

Prof. dr Mirosław Matyja

Politolog, ekonomista i historyk. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Uniwersytetu w Bazylei. Doktorat w dziedzinie nauk ekonomicznych na Université de Fribourg w Szwajcarii w 1998 r., w dziedzinie nauk humanistycznych na Polskim Uniwersytecie Na Obczyźnie PUNO w Londynie w 2012 r. oraz w dziedzinie nauk społecznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w 2016 r.

Mirosław Matyja jest profesorem na Universidad Autonoma de Guadalajara w Meksyku oraz profesorem afiliowanym na PUNO w Londynie, gdzie pełni funkcję kierownika Zakładu Kultury Mniejszości Narodowych. Autor i współautor 12 monografii i ponad 120 artykułów naukowych i popularnonaukowych w języku polskim, niemieckim i angielskim. Z zamiłowania alpinista i himalaista oraz badacz najnowszej historii Polski. Mieszka i pracuje w Szwajcarii, żonaty, ma dwóch bliźniaczych synów.

 

1.     Szwajcarska demokracji szansa dla Polski? Pafere Warszawa 2018: http://multibook.pl/pl/p/Miroslaw-Matyja-Szwajcarska-demokracja-szansa-dla-Polski/9273

 

2.     Polska semidemokracja. Dylematy oddolnej demokracji w III RP, wyd. WGB Warszawa 2019

 

Link do książki: matyja.edu.pl

& wywiad:

https://www.polishexpress.co.uk/o-namiastce-prawdziwej-demokracji-w-polsce-wywiad-z-profesorem-miroslawem-matyja

 

 

3.     Utopia or Chance. Direct Democracy in Switzerland, Poland, and in Other Countries

 

https://www.amazon.de/gp/product/3749429103/ref=dbs_a_def_rwt_hsch_vapi_tu00_p1_i0

 

 

The most important book in Europe 2019

Today’s modern representative democracy, based on the rule of people’s vote, is facing various challenges leading to conclusion about a crisis of the state. In various countries, citizens and politicians are looking for new solutions for operating of the political and decision-making system. Switzerland is a rare example of the country with tools regarding direct democracy: referendum, people’s initiative, people’s veto. Swiss citizens are very sovereign and have more political power than people living in a representative democracies.

Author describes Swiss model of democracy as the best opportunity and chance for development of democracies in other countries. It is first ever book about this matter - it’s really worth to read!

 

Źródła nie znaleziono