Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

177 Broadway, Clark, NJ 07066

 
Oświadczenie w związku z planowanymi demonstracjami 11 Maja 2019

 

W dniu 9 Maja 2019 mija rok od podpisania przez Prezydenta Donalda Trumpa Ustawy S.447 Senatu USA.  Ustawa ta znana jako „Justice for Uncompensated Survivors Today” (JUST) Act of 2017 stanowi podstawę prawną i zobowiązuje Departament Stanu USA do monitorowania prawodawstwa i praktyk dotyczących zwrotu mienia, lub wypłaty odszkodowań za mienie, w tym również mienie bezspadkowe, dla ofiar II Wojny Światowej pochodzenia żydowskiego.  Ustawa dotyczy 45 państw, w tym Polski, które uczestniczyły w Konferencji Terezińskiej w 2009 roku.

Ustawa S.447 i wynikające z niej roszczenia nie mają żadnego uzasadnienia ani na poziomie prawnym, ani na poziomie moralnym.  Ponadto jest to prawo w swojej istocie rasistowskie, gdyż wyróżnia wśród ofiar II Wojny Światowej jedną grupę, która domaga się specjalnego traktowania.  Pomimo tego może ona ta ustawa być narzędziem nacisków i wymuszania nieuprawnionych odszkodowań od Państwa Polskiego za mienie bezspadkowe.  Właśnie dlatego, a także  m.in. ze względu na skalę wymuszanych odszkodowań (wg. World Jewish Restitution Organization jest to suma przeszło 300 miliardów dolarów US), ustawa S.447 stanowi wielkie zagrożenie dla Państwa Polskiego i jego suwerenności.  Warto też podkreślić fakt, że wszystko to dzieje się to w czasie kiedy Polska zabiega o militarne oraz gospodarcze zaangażowanie USA.

Z wielką ulgą przyjęliśmy niedawne wypowiedzi Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Prezesa rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego, w których zapewnili oni, że Rząd Polski nie ugnie się przed roszczeniami majątkowymi organizacji żydowskich oraz przed naciskami ze strony Departamentu Stanu USA.  To jasno wyrażone stanowisko ze strony polskiej powinno jednak być wzmocnione i uwiarygodnione odpowiednimi uchwałami Sejmu RP.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Prawo 115-171 (Act S.447) łamiąc obowiązujący porządek prawny i opierając się na dyskryminującym pozostałe nacje precedensie, otwiera nowy etap na drodze, której celem jest przekształcenie bezprawnych roszczeń materialnych w prawnie akceptowane narzędzie ich windykacji. Innymi słowy, prawo 115-171 (Act S.447) otwiera furtkę dla wszelkich możliwych szantaży względem Polski. Skutki ekonomiczne, społeczne i polityczne dla Polski i Polaków mogą być bardzo dotkliwe, łącznie z ewentualną utratą suwerenności kraju.


Drodzy Państwo,

Jak z pewnością już słyszeliście, na 31 marca 2019 r. na godz. 15.00 zwołana jest wielka demonstracja Polonii na Federal Plaza na Manhattanie, dla zaprotestowania przeciw ustawie S.447 JUST (obecnie federalne prawo publiczne 115171) oraz przeciw niedawnej fali antypolonizmu i atakom antypolskim amerykańskich i izraelskich polityków, amerykańskiego Kongresu i mediów.  Głównym organizatorem jest Komitet Obrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych, prowadzony przez pana Janusza Sporka, a koordynację ogólnokrajową prowadzi Wojciech Jeśman z KPA Południowej Kalifornii.  Podobne działania są również organizowane równolegle w kilku innych amerykańskich miastach: Chicago IL, Boston MA, Hartford CT i Los Angeles CA.

 
Niektórzy w Polonii mają wątpliwości co do celowości takiej demonstracji.  Kongres Polonii Amerykańskiej, jest zaangażowany w alternatywny plan pod kierownictwem prezydenta Franka Spuli: zorganizowanie kongresowego briefingu w maju 2019 r.,  mającego na celu usunięcie Polski z zakresu działania ustawy JUST.  Zobaczymy, jak to się uda.  Niektórzy martwią się także możliwymi prowokacjami, poprzez pojawienie się otwarcie rasistowskich lub antysemickich haseł, które mogą być wykorzystywane przez nieprzyjazne media do dalszego dyskredytowania Polaków i Polonii.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

ENGLISH VERSION

Komunikat medialny w sprawie prób negowania niemieckiego nazistowskiego sprawstwa Holokaustu w okupowanej Polsce przez tzw. „Nową polską szkołę Holokaustu” w EHESS w Paryżu

Szanowni Państwo,

Miejmy do siebie samych oraz wzajemnie szacunek i walczmy o prawdę historyczną. Poniżej komunikat medialny Polish Media Issues w 3 językach, po polsku, angielsku i francusku nt. konferencji, która miała miejsce w Paryżu w dn. 21-22 lutego br.

Prosimy o zaangażowanie się i poinformowanie redakcji, przyjaciół i znajomych w innych krajach. Wspomóżmy w tym polskie państwo i rozsyłajmy szeroko !!!

https://politykapolska.eu/2019/02/27/negation-of-the-german-nazi-holocaust-in-occupied-poland-by-the-so-called-new-polish-school-of-the-holocaust-in-paris/

LINKI DO ORYGINAŁÓW:

WERSJA POLSKA

ENGLISH VERSION

VERSION FRANCAIS

Również na temat - komentarz wicepremiera Gowina:

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Sami sobie zgotowaliśmy taki los, godząc się na wprowadzenie w muzeum Auschwitz żydowskiej narracji historycznej i eliminując w dużej mierze przekaz o martyrologii Polaków na ekspozycji w tym Miejsca Pamięci.

Doktor Ewa Kurek odniosła się do sytuacji na linii Polska-Izrael. Kryzys ze stycznia ubiegłego roku został zażegnany po czerwcowej deklaracji premierów Morawieckiego i Netanjahu. W lutym b.r. odbyła się w Warszawie konferencja bliskowschodnia. Po tym wydarzeniu ważni izraelscy politycy, jak p.o. szefa MSZ, Israel Katz oraz sam premier Netanjahu, zaczęli wygłaszać antypolskie wypowiedzi. 

W rozmowie z PCH24 dr Kurek przyznała, że nie dziwi jej taki obrót spraw, gdyż tego rodzaju sytuacje powtarzają się od lat, tyle że nasz rząd dopiero teraz zwrócił na to uwagę.  "Poprzez wypowiedzi Netanjahu, izraelskiego ministra i innych osób, oskarżenia wobec Polski płynące ze strony Żydów nabrały międzynarodowego charakteru. Myślę jednak, że to dobre dla Polski. Mam bowiem nadzieję, że sytuacja ta obudziła polskich polityków z błogiego letargu i udawania, że nic się nie stało, oraz pokazała im, jakie są efekty ciągłego ulegania we wszystkim Żydom"- oceniła historyk. 
[Oj, ten optymizm… MD]
Rozmówczyni portalu Pch24 oceniła, że politycy w Polsce powinni przestać "zamiatać sprawy pod dywan". 
"Muszą popracować nad sobą, zrozumieć współczesny Izrael i zachowywać się zgodnie z wymogami polskiej racji stanu"-podkreśliła Ewa Kurek. Historyk przypomniała w tym kontekście, kto budował państwo Izrael, a robili to również polscy Żydzi. 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Robert Bąkiewicz (Marsz Niepodległości) zainaugurował na konferencji prasowej kampanię społeczną #NieDlaRoszczeń w ramach, której w Polskę wyjadą mobilne billboardy. Zapowiedziano także akcje zbierania podpisów pod listem do Donalda Trumpa z żądaniem uchylenia ustawy JUST/447. Jako pierwszy głos na konferencji zabrał rzecznik Marszu Niepodległości, Damian Kita:
„W Polskę wyjadą mobilne billboardy, które będą informowały o naszej kampanii. Kierujemy także list z apelem do Prezydenta Trumpa”

Marsz Niepodległości: Kampania billboardowa i list do Prezydenta USA

Następnie głos zabrał Tomasz Kalinowski z MN, który wskazał na szerzący się w ostatnich tygodniach antypolonizm oraz na trwającą kampanie nienawiści wobec Polski. „Próbuje się od Polaków wyłudzić pieniądze, dlatego my nie możemy pozostać bierni” – powiedział działacz narodowy. Dodał także:
„Rząd Polski nie działa dostatecznie dobrze,, nie reaguje stanowczo na działania Izraela i Stanów Zjednoczonych. Dlatego organizujemy kampanię społeczną #NieDlaRoszczeń”