Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
DEKLARACJA WARSZAWSKA – „Karta wolności wyboru w przyjmowaniu tzw. szczepień ochronnych”

PODPISZ DEKLARACJĘ WARSZAWSKĄ

Po przeanalizowaniu

· Praw Naturalnych sformułowanych w 1651 roku przez Thomasa Hobbes’a,

· Kodeksu Norymberskiego z 1947 roku,

· Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka uchwalonej w 1948 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ,

· Konwencji z Oviedo o Prawach Człowieka i Biomedycynie podjętej przez Radę Europy w 1997 roku,

· Deklaracji UNESCO z 2005 roku w sprawie Bioetyki i Praw Człowieka

oraz

· Konstytucji RP z roku 1997,

po zebraniu wieloletnich doświadczeń i przeprowadzeniu przez naukę niezależną wielu analiz dotyczących tzw. „szczepień ochronnych”

podajemy do publicznej wiadomości, że efektem tych działań jest jednoznaczny głos Narodu Polskiego w odniesieniu do wolności wyboru w przyjmowaniu tzw. „szczepień ochronnych”.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Ponad połowa Polaków biorących udział w najnowszym sondażu opowiada się za aktywnym udziałem państwa w gospodarce, a pod tym hasłem rozumiane jest przede wszystkim wsparcie dla polskiego kapitału, walka z bezrobociem oraz troska o wzrost gospodarczy. Uwagę zwraca przede wszystkim brak wiary w propagowane od czasu upadku komunizmu hasło o tym, iż „kapitał nie ma narodowości”.

Według badania przeprowadzonego przez CBOS, blisko 58 proc. respondentów opowiedziało się za aktywną rolą państwa w gospodarce, zaś hasło „im mniej państwa w gospodarce, tym lepiej” popiera około 32 proc. ankietowanych. Ingerencja w wolny rynek powinna zdaniem większości dotyczyć kwestii takich jak wspieranie polskiego kapitału, tworzenie dobrego klimatu prawnego pod rozwój przedsiębiorczości, aktywna walka z bezrobociem, wspieranie rozwoju gospodarczego oraz dbałość o stan finansów publicznych.


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
Jedyną możliwością obrony polskiego rolnictwa przed zniszczeniem przez kanadyjską konkurencję jest całkowite odrzucenie żywności importowanej na rzecz lokalnie produkowanej żywności.

Kiedy w połowie 2016 roku okazało się, że od ośmiu lat w zaciszu gabinetów przedstawiciele rządów Kanady i Komisji Europejskiej negocjują umowę o wolnym handlu, temat umowy CETA (ang. Comprehensive Economic and Trade Agreement) stał się medialnym tematem numer jeden. Kontrowersje budziły nie tylko zapisy w umowie, dające wiele przywilejów  międzynarodowemu kapitałowi kosztem rządów państw narodowych, ale także tryb, w jakim pracowano nad ustawą, czyli bez informowania opinii publicznej i brak jakichkolwiek konsultacji społecznych. Mimo protestów ze strony organizacji pracowniczych, ekologów, nacjonalistów, umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą i Unią Europejską została podpisana. W rezultacie 21 września 2017 roku weszła w życie część handlowa Umowy Gospodarczo – Handlowej pomiędzy Kanadą i UE. Ponieważ umowa nie została jeszcze ratyfikowana przez parlamenty państw członkowskich, CETA obowiązuje tylko częściowo, tj. od 21 września jest w mocy wyłącznie część handlowa porozumienia. Żeby weszła w życie druga, budząca największe kontrowersje, część inwestycyjna, dotycząca rozstrzygania sporów na linii inwestor - państwo, wymagane jest ratyfikowanie CETA przez państwa członkowskie Unii zgodnie z ich wewnętrznymi przepisami (w przypadku Polski potrzebne jest przegłosowanie ustawy większością kwalifikowaną 2/3 głosów). Niemniej jednak, już wejście w życie części handlowej, która znosi prawie 99 proc.ceł jest zasadniczym zagrożeniem dla polskiego przemysłu, rolnictwa i rynku pracy.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Trwa akcja przesuwania amerykańskich wojsk na tak zwaną „wschodnią flankę NATO”, co oznacza, że na terytorium naszego kraju, a także na terenie trzech państw bałtyckich, pojawi się jeszcze więcej żołnierzy Stanów Zjednoczonych. Polskie władze zaplanowały już dwa pikniki militarne, które mają być elementem proamerykańskiej propagandy Ministerstwa Obrony Narodowej pod przywództwem Antoniego Macierewicza.
W poniedziałek z niemieckich baz wyruszył pierwszy konwój z amerykańskimi żołnierzami, zaś wyjazd następnego planowany jest na dzień jutrzejszy. Tym samym do Polski przesunięty z niemieckich baz zostanie sprzęt wojskowy i około 800 wojskowych z z 3. Batalionu 2. Pułku Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych, którzy od teraz będą stacjonować w polskim Orzyszu, a także na terytorium Litwy, Łotwy oraz Estonii.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Ropa naftowa za juany? Chińczycy chcą uderzyć w dolara i USA
(16 Wrzesień 2017.   Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oświadczył dzisiaj, że jego kraj zaczął odchodzić od amerykańskiego dolara, jako środka płatniczego za ropę naftową. -Wenezuela: Koniec z dolarami za ropę! - Teraz widać wyraźnie o co w tej całej "demokracji" chodzi!.  przyp. red. WSP)

Fot. Zheng Yongbo / VCG / Forum

Chiny zamierzają zrezygnować z rozliczeń w dolarach przy handlu ropą naftową. Takie rozwiązanie może być na rękę Iranowi i Rosji, które w odpowiedzi na nałożone na nie przez Stany Zjednoczone sankcje będą miały okazję osłabić Waszyngton. Wyłączenie dolara z handlu ropą naftową między wielkimi gospodarkami obniży zapotrzebowanie na amerykańską walutę i będzie ciosem w gospodarkę USA.

Pośpiech Wenezueli

W ubiegłym tygodniu rząd Wenezueli, także objętej sankcjami amerykańskimi, po raz pierwszy w swoim biuletynie podał ceny ropy naftowej nie w dolarach lecz w chińskim juanie. (zobacz Tu i Tu) Oczywiście trudno porównywać gospodarkę Wenezueli do chińskiej czy rosyjskiej ale w obrocie ropą naftową udział tego kraju jest znaczący – od lat mieści się on w pierwszej dziesiątce największych eksporterów ropy naftowej, w okolicy 5-6 miejsca. Gospodarka Wenezueli, w zależności od autora rankingu, plasowana jest między 30 (Bank Światowy) a 50 (Centralna Agencja Wywiadowcza Stanów Zjednoczonych – CIA) miejscem. Rezygnacja rządu w Caracas z obrotu w dolarze, podjęta w związku z takimi samymi planami Chin, jest niewątpliwie uderzeniem w pozycję dolara i zagraniem na złość Waszyngtonowi. Jeszcze większe kłopoty mogą jednak spotkać walutę amerykańską w przypadku wdrożenia w życie antydolarowego planu przez rząd chiński.