Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Bank Światowy sugeruje aborcję jako jeden ze sposobów rozwiązania problemu biedy

W dosyć szeroko rozpowszechnionej broszurce „Bank Światowy. Jak kompromituje rozwój gospodarczy przez promowanie projektu kontroli ludności” („The World Bank: How It Compromises Economic Development by Promoting a Population Control Agenda”) Andrew M. Essig wyłożył warte odnotowania technokratyczne zapędy inżynierów społecznych Banku Światowego (działająca od 1944/45 roku instytucja międzynarodowa powstała w efekcie obrad konferencji w Bretton Woods; sam termin odnosi się do dwóch z pięciu wyspecjalizowanych agencji ONZ ale powszechnie używa się go na określenie jedynie banku – więcej na ten temat np. tutaj).

Broszura pokazuje jak pod pozorem wspomagania krajów rozwijających się specjaliści Banku Światowego próbują forsować pomysły inżynierii społecznej. Doszli oni do wniosku, że często to nie sprawy gospodarcze ale „sami ludzie są często problemem”. Należy więc wyeliminować ludzi, tak, aby poprawiła się ekonomia. Oczywiście nikt nie sugeruje strzelania w głowę. Specjaliści Banku Światowego zalecają bardziej “humanitarne” rozwiązania zgodne z tzw. “prawami człowieka” – np. szeroko zakrojoną promocję aborcji.

Wydawcą broszury jest Catholic Family and Human Rights Institute, The International Organizations Research Group. Pracę opublikowano w ramach „White Paper Series” (nr 7, 2007 r.). Tezy ujawnione w broszurze powinno zainteresować amerykańskiego podatnika, który hojnie łoży na rozmaite organizacje międzynarodowe.

Zgodnie z informacja otrzymaną od naszego publicysty red. Marka Chodakiewicza broszury “Catholic Family and Human Rights Institute” można otrzymać dzwoniąc w USA pod 502 325 5488 albo pisząc na PO BOX 38, New Hope, KY 40052, USA (wysyłka w większości przypadków jest darmowa).

 

Blazej Gorski

Za: http://nczas.home.pl/wiadomosci/ameryka-polnocna/bank-swiatowy-sugeruje-aborcje-jako-jeden-ze-sposobow-rozwiazania-problemu-biedy/

Za: http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=4890&Itemid=138438434266     

                                                  

Źródła nie znaleziono