Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, kandydat tej partii na prezydenta, na konferencji prasowej przed jego udaniem się na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego omawiał tematy związane z powodzią. Po raz pierwszy odpowiadał też na żywo na pytania dziennikarzy, które padły tylko trzy. Został spytany o debaty wyborcze, kandydaturę Marka Belki na szefa NBP oraz o swoją zmianę po katastrofie smoleńskiej.

Drugie pytanie dotyczyło oceny kandydatury Marka Belki na szefa NBP wskazanego dzisiaj przez marszałka Bronisława Komorowskiego pełniącego obowiązki prezydenta. - W żadnym wypadku nie chcę oceniać kandydatury profesora Belki. Jest natomiast pytanie o to, czy czas (wskazania tej kandydatury - red.) jest właściwy. Decyzja byłaby podjęta 10 dni przed wyborami. Marszałek Komorowski wypełnia tylko funkcję prezydenta RP. Takie stanowiska (szefa NBP - red.), a to jest ważne stanowisko, powinny być już rozstrzygane po wyborach - powiedział Kaczyński.

za  całość http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/kaczynski-komorowski-pelni-tylko-obowiazki-prezyde,1,3232529,aktualnosc.html

Mój komentarz:

Tak „ważny kandydat na prezydenta” jak Jarosław Kaczyński, powinien komentować  kandydaturę na prezesa NBP.

Wypowiedź powinna być klarowna za albo przeciw.

No tak, ale takich mamy kandydatów.

Mieczysława Zalewska
Za: http://zalewska.blog.onet.pl/