Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Nie pójdę głosować w II turze wyborów, bo uważam, że Jarosław Kaczyński w kwestiach strategicznych i kierunkowych dla państwa polskiego niczym się nie różni od Bronisława Komorowskiego. Może i bym się dał nabrać na rzekomy patriotyzm i dbanie o polską rację stanu przez Jarosława gdyby nie dwa lata rządów PiS.

Rządzili nami m.in. tacy fachowcy jak Paweł Poncyljusz- wówczas wiceminister gospodarki, którego doświadczenie sprowadzało się do tego, że wespół z mamusią prowadził sklep- przepraszam za kolokwializm- z majtkami i cyckonoszami. No i wpuścił Poncyljusz do Stoczni Gdańsk ukraiński Donbas, który 31.12.2009 przejęli Rosjanie, a grupę kapitałową rosyjskich biznesmenów, którzy przejęli Donbas (a więc także kolebkę „Solidarności”) reprezentował rosyjski, państwowy bank „Wnieszekonombank”, którego szefem Rady Nadzorczej jest nie kto inny tylko premier Władimir Putin. Tak swoją drogą, to ciekawostką jest fakt, że tej informacji nie podało żadne medium w Polsce. Ciekawe dlaczego?
A mówiło się gamoniowi Poncyljuszowi, że stocznie należy zrestrukturyzować, połączyć ze zbrojeniówką i stworzyć Polski Koncern Narodowy, bo jak wejdzie ten „znakomity inwestor”- jak mówili o Donbasie politycy PiS- to jest kwestią czasu kiedy stocznia będzie w rosyjskich rękach, bo są oczywiste powiązania Donbasu nie tylko z rosyjskimi specsłużbami, ale także zorganizowanymi grupami przestępczymi o zasięgu międzynarodowym. Taka jest prawda o „broniącym przed rosyjskim imperializmem PiS”.

Między innymi z tych powodów nie pójdę głosować, bo mamy wybór między dżumą, a cholerą. Jednakże okazuje się, że nie idąc do wyborów będę nieporządnym człowiekiem. Otóż ojciec Tadeusz Rydzyk na koncercie dla środowiska Rodziny Radia Maryja w Nowym Sączu powiedział: „Wszyscy porządni, którym zależy na Polsce, niech idą głosować”. Rozumiem, że podążając za logiką słów o. Rydzyka tacy jak ja są nieporządni i im nie zależy na Polsce.

Za to na pewno porządnym Polakiem jest były szef Agencji Restrukturyzacji Przemysłu w czasie rządów PiS Paweł Brzezicki, który będąc na antenie Radia Maryja mówił, że w Stoczni Gdańsk będzie tylko polski właściciel. W tym czasie gdy Brzezicki mówił to antenie mieniącej się katolicką rozgłośnią Donbas był już w Stoczni Gdańsk z pięcioprocentowym udziałem. Teraz Brzezicki jest w tej rozgłośni co jakiś czas eksponowany jako ekspert zatroskany o los stoczni w Polsce.

Tak czy owak nie pierwszy raz oświecił mnie czcigodny kapłan. Więc ja, nieporządny Polak mogę tylko z pokorą napisać: dziękuję ci Padre!

Amator
Za: http://amator.blog.onet.pl/