Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Z cyklu: ”Państwo istnieje formalnie P-91”.

 dr J. Jaśkowski

„Fakty nie przestają istnieć tylko dlatego, że są ignorowane. A. Huxley

 Fałszerzy historii należy karać tak samo jak fałszerzy pieniądza”. Cervantes. 

       Ostatnio prasa polskojęzyczna niemieckich właścicieli pod amerykańskim nadzorem, głośno chwali wyjazd prezydenta A. Dudy do Pekinu i podpisane porozumienia. Oczywiście podaje się to w duchu wielkiego sukcesu. Podobnie jak w latach 70-ych występowanie genseka E. Gierka.

       Dziwnym trafem zapomina się o już wcześniejszych działaniach chińskich w Polsce i stracie prawie miliarda podczas budowy autostrad.

       Przypomnę, chińskie firmy, budowlane  COVEC „wygrały” przetarg na budowę odcinka autostrady. Po niedługim czasie działań tych firm nagle okazało się, że nie tylko nie umieją budować, ale naciągnęły polskich podwykonawców na miliard i szybko wycofały się. Jak dotąd wszelkie próby odzyskania pieniędzy spełzły na niczym. 

       A obecnie się mówi, że Chiny nam pożyczą. Mają z czego! Dziwnym trafem, ani prasa, ani rzekomo niezależne witryny internetowe nie poruszają tego tematu. Zresztą ten monotematyzm witryn internetowych jednoznacznie wskazuje na wspólne kierownictwo.

+++
       Skąd w ogóle chińskie firmy w Polsce? Przypomnę. W 1968 roku USA nawiązało kontakty gospodarcze z Chinami. Powodem była tania siłą robocza i czyste wody. Do rozwoju przemysłu potrzebna w pierwszym rzędzie jest czysta woda, potem tania siła robocza, a na końcu surowce. Już w 2011 roku Willem Buitler z Citygroup powiedział:

       „Woda stanie się najważniejszym dobrem, o wiele ważniejszym od ropy, miedzi, zasobów rolnych, czy też metali szlachetnych. Surowce zawsze można przywieźć.”

       Z przewożeniem ludności także nie ma problemu. Stany Zjednoczone mają pod tym względem doskonałą praktykę, przewożąc setki tysięcy emigrantów chińskich w okresie budowy kolei w XIX wieku. Losy i warunki pracy tych ludzi były poza wszelkimi normami cywilizowanych krajów, ale koszta ich pracy bardzo niskie i to się opłacało. Ile tysięcy spośród tych robotników zostało zabitych z powodu nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, nie podano.

       Gwałtowny rozwój przemysłu w Chinach był spowodowany w pierwszym rzędzie dużymi ilościami czystej wody. Po 50 latach bezwzględnej eksploatacji tych wód, przestały się one nadawać do użycia. Czyli z jednej strony USA wzbogaciło się na chińskiej pracy, a z drugiej strony, w Chinach zostały całe wagony papierków zwanych dolarem. Przecież jak się obecnie drukuje dolary z szybkością 40 miliardów na miesiąc, to można je dawać komu się chce.

       Chiny bardzo późno zrozumiały, że te dolary są balastem, a nie szczęściem. Przecież nie mogą rzucić teraz tych papierków na rynek, ponieważ nastąpiłby krach dolara i wyszłoby szydło z worka. Czyli papierek okazałby się papierkiem. Takie inflacje już przeżywaliśmy na przykład po 1920, czy po 1929 roku, kiedy to ludzie z walizką papierów udawali się po bochenek chleba.

        Sztuczne utrzymywanie pozycji dolara leży w żywotnym interesie chińskim. Dlatego nawiązują kontakty z kim się da, aby wymienić te papierki dolarowe na towary, na żywność. 

       Przypomnę, że wszelkie próby zakupu złota w USA okazały się dla Chińczyków niemożliwe. W 2009 roku Chiny próbowały zakupić 12 400 sztabek złota i okazało się, że otrzymały z banku państwowego USA sztabki, ale nie złota, tylko pozłacanego wolframu. Wolfram jest 50 razy tańszy od złota. Czyli ktoś zrobił dobry interes. Jak zakończyły się negocjacje za próby oszustwa, nie podano.

       Amerykanie od 2007 roku stopniowo wycofują się na z góry upatrzone pozycje, tj. do RPA, Namibii, Rodezji, Argentyny. W 2012 roku wykupili koło miliona kilometrów kwadratowych w Patagonii. Jak podano, głównym powodem przenoszenia fabryk były najczystsze na świecie wody.

        Dla porównania, KGHM wyprowadził z kraju w tym samym czasie kilka miliardów, kupując rzekome kopalnie miedzi w Peru. Problem polega na tym, że do najbliższego źródła wody jest tam 250 km i w dodatku wodę trzeba doprowadzić na wysokość 1.5 km. Koszt doprowadzania wody jest wielokrotnie większy, aniżeli koszt sprzedaży wydobytej miedzi.

       Nie jest to pierwsza taka „udana”, dla wybranych, transakcja KGHM. W 1995 roku za kwotę 5 miliardów dolarów kupili kawałek 800 na 400 metrów ziemi w Afryce, także pod pretekstem budowy kopalni miedzi. Po 10 latach inwestycja bez wydobycia chociażby 1 kg miedzi zbankrutowała. Skarb Państwa został ograbiony skutecznie. Winnych nie szukano.

 Wracając do „naszych” Chin.

       Jakie straty biologiczne [rak, poronienia, wady wrodzone] poniosły Chiny w związku z taką nieekologiczną gospodarką, nie wiadomo. W Polsce na ten temat cisza. Czasami w programach Discovery możemy zobaczyć to zanieczyszczenie i chorujących ludzi, kalekie dzieci. I w tak ciężkiej dla Chin sytuacji słyszymy ożywione dyskusje o budowie, a właściwie odbudowie Jedwabnego Szlaku. Wygląda to wszystko na kolejną fałszywą flagę, będącą podstawą uspokojenia Chin.

 Przypomnę dwie sprawy.

       W latach 60. ubiegłego wieku Niemcy rozbudowywali kurorty w Bułgarii. Po 15-20 latach, kiedy budynki te zaczęły wymagać kapitalnych remontów, pozwolono Polakom do nich wyjeżdżać. Pamiętam taki świeżo wyremontowany hotel. Płytki odpadające, grzyb na ścianach itd. Podobnie obecnie rzucono na pastwę losu i dla zamazania niedobrych wspomnień po Amerykanach, polskich przedsiębiorców do Chin. Oczywiście ci pierwsi przedsiębiorcy i handlowcy mogą na tym skorzystać. Zawsze pierwsza działka jest za darmo. Ale odległości są tak duże, że koszty transportu pochłoną zyski.

        Już gensek E.GIEREK, agent Kominternu pełniący obowiązki namiestnika Polski w latach 70. wydał olbrzymie kwoty na budowę celulozowni w rejonie Bajkału. Pomimo minięcia prawie 50 lat, ani jednej tony celulozy nie uzyskaliśmy. Miliardy przepadły. Winnych nie było i nie ma.

Brics

       To, że prasa polskojęzyczna niemieckich właścicieli pod zarządem amerykańskim chwali to chińskie posunięcie, każe każdemu myślącemu - głęboko zastanowić się. Pomiędzy wierszami można także wyczytać, że na przykład budowa kolei będzie łączyła Budapeszt z Belgradem, a nie z Warszawą. Innymi słowy, handel idzie w zupełnie innym kierunku.

        Należy nie zwracać zupełnie uwagi na te bankowe opowieści rodzimych ekonomistów o tworzeniu banku BRICS. Jak już pisałem, cały system bankowej wymiany elektronicznej znajduje się w jednym ręku od około 50 lat. To właśnie blokując bankomaty przez kilka dni zmuszono Ojca Świętego Benedykta do abdykacji. [?? Nie czytałem... MD] Zablokowanie wymiany elektronicznej Banku Watykańskiego uniemożliwiło działania Kościoła na przykład w Afryce na misjach. Zaraz po ogłoszeniu dymisji Papieża bankomaty wznowiły pracę.

        Nic, co kwestionuje politykę amerykańską, nie może pojawić się w mediach głównego nurtu. Nie ma także żadnego problemu, aby publikować największe bzdury na temat Rosji, z hasłami wzywających do wojny z Rosją włącznie. To są tematy i zdania prasy amerykańskiej! Każdy, kto pisze inaczej, jest oskarżany o bycie agentem Putina i nazywany zdradziecką szumowiną. To są zdania z prasy amerykańskiej.

 Reasumując, Polska ma strukturę kraju kolonialnego:

 

  1. Tylko 3  z ponad 60 banków są jeszcze Polskie.
  2. Wśród 100 największych firm tylko koło 30 jest polskich.
  3. Firmy zagraniczne płacą 400 % mniejsze podatki, aniżeli w swoich krajach.
  4. Emigracja - wyjechało ponad 8 000 000 ludzi, wg prasy niemieckiej.
  5. Ponad 2 000 000 to bezrobotni.
  6. Dług przekroczył 4 000 000 000 dolarów.

      7. 100 000 000 000 zysku wywożą ROCZNIE spółki zagraniczne  DO SWOICH KRAJÓW.

        Więc jakakolwiek samodzielna polityka państwa jest już niemożliwa. Najlepszym przykładem na to, że indywidualna polityka gospodarcza także jest niemożliwa, są embarga co rusz nakładane na polskich producentów, na owoce, mięso itd. Pilnuje tego Ministerstwo Rolnictwa.

        Konsorcjum ROTHSCHILDA łączy ponad 196 banków centralnych. Tym Bankiem przez duże B, jednym z najważniejszych na świecie, jest Bank Rozrachunków Międzynarodowych, czyli BIS utworzony w Bazylei w kwietniu 1930 roku przez Niemcy. Za twórcę BIS uważa się Pera Jacobssena, szwedzkiego ekonomistę i doradcę BIS od 1931 roku do 1956 roku. W 1956 roku Jacobssen przeszedł do MFW.

         W latach 30. BIS był zdominowany przez Montagu Normana oraz Schachta. W czasie II Wojny Światowej BIS był de facto Bankiem Rzeszy, przejmując zdobyte złoto i waluty, a potem przelewając je do wybranych krajów.

BIS - jego specjalny Komitet d/s trendów rynkowych – IMK, co dwa miesiące ustala na przykład ceny złota, po przejęciu roli London Gold Pool. Obecnie w „tym temacie” jest zaangażowanych tylko 21 banków na świecie. BIS kontroluje 4/5 światowej produkcji, czyli światowego PKB. BIS jest najważniejszym bankiem na świecie, wyprzedza MFW, czy Bank Światowy. W tej sytuacji mówienie o jakiejkolwiek samodzielnej polityce p. prezydenta Dudy jest po prostu wieszaniem fałszywej flagi.

        I najciekawsze.

       W okresie nagłaśniania u nas samodzielnej roli Chin, w prasie zachodniej są informacje o tym, że wojska USA i Chińskie prowadzą wspólne ćwiczenia na terenie na przykład Nowego Jorku, w stanie Waszyngton, czy w Teksasie. Marynarka USA prowadziła ostatnio dwutygodniowe ćwiczenia w Chinach. Jak powiedział dziennikarzom Harry Marsh, dowódca jednego z okrętów: „wizyta miała na celu budowę wzajemnego zaufania”.

        Prasa amerykańska zadaje podstawowe pytanie: dlaczego prezydent Obama zaprosił wojska chińskie? Wspólne działania antyterrorystyczne w USA odbywały się w tym samym czasie, co prawdziwe wydarzenia w Paryżu. Czyżby władze chciały użyć chińskich żołnierzy, aby pomagali policji w przypadku zamieszek? Przecież już 3 lata temu w Polsce, tj. 52 stanie, podpisano ustawę, że nawet lokalny wojewoda, czy szef policji, może wezwać pomoc z sąsiedniego kraju, bez pytania się o zgodę władz centralnych.

 

I to by było na tyle o Chinach i okolicy.

 

 www.intellihub.com/chines-troops-

Błąd! Nieprawidłowy odsyłacz typu hiperłącze.

http://www.bibula.com/?p=19304 

http://www.goldblog.pl/2012/03/wolfram-zlotem-pokryty/

http://ukredytowani.pl/topic/179-wolfram-w-sztabkach-złota-gruba-afera-o-której-media-milczą/

http://davidicke.pl/forum/falszywe-zloto-zatruta-ekonomia-usa-t1911.html

http://www.polishclub.org/2014/11/13/dr-jerzy-jaskowski-zycie-korporacje-bankowe/

http://www.polishclub.org/2015/01/07/dr-jerzy-jaskowski-dyktaty-centralnych-bankow/

http://www.polishclub.org/2015/01/03/dr-jerzy-jaskowski-nauczanie-powszechne-wojny-bankierow/

https://www.bis.org

https://pl.wikipedia.org/wiki/Amerykanie_pochodzenia_chińskiego

https://pl.wikipedia.org/wiki/Imigracja_do_Stanów_Zjednoczonych

http://konwent-narodowy-pol.neon24.pl/post/104758,patagonia-miedzynarodowa-spolecznosc-zydowska-kupila-patagonie-argentyny-i-chile-azeby-zbudowac-drugi-izrael

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/07/16/przejac-polska-ziemie-polska-nie-bedzie-nalezala-do-polakow/

https://pl.wikipedia.org/wiki/BRICS

http://wolnemedia.net/polityka/polska-52-stanem-stanow-zjednoczonych/

http://educodomi.blog.pl/tag/polska-52-stanem/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/05/dr-jerzy-jaskowski-szczepieni-rozpowszechniaja-zakazenie/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bank_Rozrachunków_Międzynarodowych

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=940958AFB595B60DC1257B03004D95B3

 

Gdańsk 2.12.2015

kontakt ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Za: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16864&Itemid=119