Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Może przez te upały moją wyobraźnię dotknęło coś w rodzaju przegrzana albo też tzw. teorie spiskowe o Polin wchodzą już w kolejne stadium „zajęć praktycznych”. Chodzi mi o państwowego przewoźnika PLL LOT i dziwnej roli speca od wizerunku w tej firmie  Jonny Danielsa. Bryluje między „pałacami” a mediami, uwija się  doskonale zorientowany niczym miododajna pszczoła. Nie ominął też, o dziwo,  „moherowego” Torunia. Może już niebawem wypadnie nam dziękować temu bywalcowi rządowych gabinetów, który jakby nam z nieba spadł,  za pomoc w sprawie wymarzonych amerykańskich „przepustek do raju”.

Aby podnieść liczbę pasażerów latających za ocean, co biznesowo zrozumiałe, firma LOT ogłosiła kampanię dot. zniesienia wiz dla Polaków. Chodzi o spadek liczby odmów, o to by Polacy wreszcie rzetelnie i bez obaw wypełniali wnioski wizowe, by przestali kłamać odpowiadając na wrażliwe pytania z kwestionariusza wizowego.

„Zniesienie wiz do USA jest możliwe jeszcze w tym roku – powiedział Adrian Kubicki, rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT, na spotkaniu podsumowującym dotychczasowe działania w ramach kampanii „Bez wiz do USA”. Narodowy przewoźnik zainaugurował ją pod koniec stycznia br. By Polska dołączyła do programu Visa Waiver odsetek odmów przyznania wiz przez konsulaty USA w Polsce musi spaść poniżej 3 proc. do końca września br. Kampania ma zachęcić do ubiegania się o wizy, eliminując powszechne błędy przy składaniu wniosków.”

 

W tę kampanię zaangażowały się także m.in. MasterCard, Rainbow, Polska Izba Turystyki, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

https://businessinsider.com.pl/polityka/bez-wiz-do-usa-kampania-pll-lot/nvbm9ne

„Z wizami do USA wiąże się wiele emocji i mitów, co powoduje, że Polska nadal jest jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, której obywatele w podróży do USA potrzebują wiz. Naszym celem jest obalenie tych mitów i zachęcenie Polaków, by w ciągu najbliższych tygodni występowali o wizę, ale jednocześnie robili to rzetelnie, gdyż każde niewłaściwe aplikowanie kończy się odmową”— wyjaśnia Rafał Milczarski, prezes LOT.

https://www.fly4free.pl/lot-wiza-usa-kampania/

 Temat wiz stał się tylko pretekstem do napisania tej notki, bo cofnęłam się pamięcią jak to bogaty LOT / a parę lat temu miał upaść zadłużony, jak marzyło się PO!! / sypnął forsę amerykańskim Żydom na doroczną paradę. Nie podano wysokości tej donacji…

„3 czerwca ulicami Nowego Yorku przeszła żydowska parada „Celebrate Israel”. Na liście sponsorów parady znajduje się nasz narodowy przewoźnik LOT Polish Airlines.

Parady na cześć Izraela odbywają się w NY od 1965 roku. Hasłem tegorocznego przemarszu, podczas którego uczczono 70. rocznicę powstania Izraela, było „70 & Sababa!” („70 i Cudownie!”). /…/ W przemarszu uczestniczyło ok. 40 tys. osób….

Na liście sponsorów żydowskiej parady znajdują się głównie organizacje żydowskie. Czy LOT też do nich należy? A jeśli nie, to dlaczego sponsoruje żydowska paradę w USA? W jakim celu polski przewoźnik narodowy daje pieniądze Żydom, którzy organizują antypolską nagonkę na całym świecie? Ile takich „sponsoringów” ma miejsce?

Jakie kwoty polskie Spółki Skarbu Państwa wypłacają Żydom, w tym fundacji Jonny’ego Danielsa? To są pytania, które dobrze byłoby zadać podczas spotkań z politykami PiS.

http://wprawo.pl/2018/06/13/lot-polish-airlines-sponsorem-zydowskiej-parady-w-nowym-yorku/

Sponsorzy „Celebrate Israel” – z oficjalnej strony organizatora.

    American Friends of Magen David Adom

    America China Public Affairs Institute

    American Committee for Shaare Zedek

    American Zionist Movement

    AMIT

    Ariel University – College of Judea and Samaria

    Avi Chai Foundation

    Bank Leumi

    Birthright Israel

    Carisma Large Format Printing

    Carmel Limo Service

    Christian Broadcasting Network

    El Al

    Hillel Yeshiva

    Iranian American Jewish Federation of New York

    IDB Bank

    IDT Telecom

    Israel Ministry of Tourism

    Israel Bonds

    Jewish National Fund

    Jordache

    Lot Polish Airlines

    Macabbi USA

    March of the Living

    National Yiddish Theatre Folksbiene

    Nefesh B’Nefesh

    One Israel Fund

    Russian American Jewish Experience

    RUSA Radio

    Technion

    The Band’s Visit

    The Hebron Fund

    Zavo Restaurant & Lounge

https://celebrateisraelny.org/parade/sponsors/

Dziwny i nie dziwny zarazem sponsoring LOT-u skojarzył mi się jednoznacznie z zatrudnionym / ściśle współpracującym? / z tą firmą jako spec od wizerunku znanym „namiestnikiem izraelskim w III RP” panem Jonny Danielsem. Oto fragment wywiadu z nim, w którym potwierdza skąd czerpie dochody:

„Porozmawialiśmy o pańskiej fundacji i karierze militarnej, z czego się pan utrzymuje?

Prowadzę firmę z branży Public Relations. Mam wielu klientów, obsługuję głównie małe firmy – pomagam im wejść z ich marką na rynek międzynarodowy. Współpracuję również z LOT-em, z czego jestem bardzo dumny. Pomagam w budowaniu wizerunku LOT-u za granicą. Kiedy LOT otworzył nowe połączenia do Los Angeles, dbałem o to, żeby wszystkie lokalne media informowały jak niesamowite są Polskie Linie Lotnicze i że są najlepsze na świecie. Tym się zajmuję, dzięki temu mam na rachunki i prowadzenie fundacji.

https://www.tvp.info/34382010/powinnismy-powiedziec-merkel-masz-tu-rachunek-plac

I tak np. pan Jonny Daniels w ramach budowania wizerunku LOT-u poleciał razem z premierem Glińskim i prezesem LOT-u do Singapuru, świętować nowe połączenie. Znaczy jest tam kimś ważnym!

Pracownica jego fundacji przypomina też rolę LOT-u w umacnianiu przyjaźni z Izraelem:

„Lena Klaude z fundacji From the Depths powiedziała PAP… że Polskie Linie Lotnicze LOT realizują obecnie połączenia z Izraelem z pięciu polskich miast, co – jak mówiła – przekłada się na rozwój turystyki. „W ciągu zeszłorocznego sezonu letniego Polskę odwiedziło blisko 200 tys. Izraelczyków, którzy jako cel swojej podróży wybierają m.in. Warszawę, Kraków i Auschwitz”

Już wcześniej /styczeń 2017/ PLL LOT wprowadził w życie projekt pana Danielsa dotyczący Holocaustu:

„Przed startem dzisiejszego lotu z Warszawy do Tel Awiwu kapitan i załoga poinformowali pasażerów o obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Każdy z podróżnych znalazł na swoim siedzeniu książkę „Sprawiedliwi!”, o historiach Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie Zagłady./…/

Ten mały projekt upamiętnienia w czasie lotu z Izraela do Polski jest bardzo silnym symbolem naszych dwóch narodów zbliżających się ponownie do siebie. W czasach, kiedy większość świata nas unika. Piękne jest zobaczyć Polskę, która stoi po naszej stronie – podkreślił Jonny Daniels, założyciel Fundacji.

https://www.wprost.pl/historia/10040474/PLL-LOT-upamietnil-ofiary-Holocaustu-Izraelskie-media-donosza-Polska-pamieta.html

Czy wizy do USA rzeczywiście zostaną wkrótce zniesione?

Ileż to lat różne, bardzo poprawne politycznie służby MSZ starały się i obiecywały. Odsetek odmów to jedno a nieprzychylne Polakom lobby żydowskie w USA to drugie…

Czas pokaże, może kampania LOT-u odniesie skutek jeszcze przed kolejnymi wyborami? Byłby to dla rządzących sukces wagi ciężkiej! Czy wielu Polaków, jak marzy LOT zdecyduje się polecieć turystycznie – pewnie wielu a ilu uda się tam na dłuższy, często nielegalny pobyt? Może się mylę ale wątpię w kolejną emigrację… chyba dzisiaj już przybladła wizja „amerykańskiego raju”. Wątpię, by masowo porzucali rodziny, domy, mieszkania…

Jaką rolę w sprawie wizowej odegra słynny sierżant izraelskiej armii pan Daniels i jakie dalsze plany sponsoringowe ma Spółka Skarbu Państwa RP czyli PLL LOT, by załatwić Polsce przychylność kongresmanów?

Chodzi tu przecież o decyzję tych samych ważnych ludzi, którzy niedawno podpisali się pod groźną i bardzo kosztowną dla Polaków ustawą JUST Act 447.

Takie to są moje skojarzenia… Co o tym myślicie?

 

 

Cisza

https://www.salon24.pl/u/gocha/887516,american-dream-lot-uhttps://www.salon24.pl/u/gocha/887516,american-dream-lot-u

 

=======================================

 mail'em:

Który to raz słuchać skomlenie rządzących różnej maści o bezwizowe wyjazdy do USA?

Należało wprowadzić polskie wizy dla Amerykanów i tyle...

Polonusy bez wiz, oczywiście.
Daniels załatwi?
Tym razem pewnie będzie cuś za cuś:(

Za: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23623&Itemid=100

 

Przeczytaj jeszcze:

American Dream
(Warto przeczytać)
... Was, nie budujcie według amerykańskiego wzoru! Dla Magazynu Polonijnego OWP Zbigniew J. Wieczorek Stany Zjednoczone Ameryki Płn. Za:  http://www.owp.org.pl   Z przyjemnością pragniemy poinformować, ...
Utworzone: 04 styczeń 2015
Amerykańska wizja świata
(Komentarz polityczny)
... , bo szlag trafi wszystkie Twoje marzenia, a nasze dzieci przeklinać będą nas za to, czego nie zrobiliśmy ! Dla Magazynu Polonijnego OWP Zbigniew J. Wieczorek Stany Zjednoczone Ameryki Płn.   Tek ...
Utworzone: 06 kwiecień 2015
Prawdziwi Prezydenci Ameryki
(Warto przeczytać)
... k. Random House, 2002 rok) Dla Magazynu Polonijnego OWP Zbigniew J. Wieczorek Stany Zjednoczone Ameryki Płn.     *Za: Michael Journal - "Lekcja 7. Historia kontroli bankowej w USA" ** ...
Utworzone: 01 sierpień 2015
Wszystko, co ważne
(Komentarz polityczny)
... enia jest znakiem niedoskonałości rządu, a nie prerogatywą wolności!” - Andrzej Zamojski na sejmie 1763 r.   Dla Magazynu Polonijnego OWP Zbigniew J. Wieczorek Stany Zjednoczone Ameryki Płn. ...
Utworzone: 06 lipiec 2015