Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Masoński mistrz atakuje paragwajskiego arcybiskupa. Hierarcha demaskuje wolnomularskie kłamstwa
fot.REUTERS/Charles Platiau/FORUM

Katolik nie może być masonem – przypominał niedawno arcybiskup paragwajskiej Asunción, Edmundo Valenzuela. Przypomnieniem nauczania Kościoła masoneria jest oburzona. Wielki Mistrz Wielkiej Loży Paragwaju deklaruje, że 90 procent masonów to właśnie katolicy.

W środę po Wielkanocy w stolicy Paragwaju, Asunción, rozpoczął się światowy zjazd masonerii organizowany przez Międzyamerykańską Konfederację Wolnomularzy. Z tej okazji stołeczny arcybiskup Edmundo Valenzuela przypomniał wszystkim katolikom, że zgodnie z nauczaniem Kościoła świętego człowiek wierzący nie może być masonem. Zauważył, że przystąpienie do masonerii oznacza „apostazję i zakłamanie wiary chrześcijańskiej”, bo cele wolnomularzy są fundamentalnie sprzecznie z katolicyzmem, nawet, jeżeli masoni deklarują coś wprost przeciwnego.

 Jasnym stanowiskiem zaprezentowanym przez arcybiskupa oburzony jest Wielki Mistrz Wielkiej Loży Paragwaju, Edgar Sanchez Caballero.


 

- 90 procent paragwajskich wolnomularzy to katolicy. Wszystkie kościoły chrześcijańskie mają złe wyobrażenie o wolnomularstwie, a jednak Wielka Loża Anglii została w 1717 roku założona przez protestanckich pastorów, nie katolickich, ale chrześcijańskich – stwierdził Wielki Mistrz na łamach paragwajskiego dziennika ABC Color.

 

- Nie chcę polemizować z biskupem. Mogę zrozumieć, że broni tego, co jest dla niego dogmatem. Moja wypowiedź opiera się jednak na twardych danych, bo wstępując do wolnomularstwa należy wypełnić formularz, w którym podaje się swoją przynależność religijną. Te formularze mówią mi, że 90 procent masonów wyznaje religię katolicką – kontynuował Sanchez.

 

- Jeżeli [biskup] nie wierzy w to, co mówię, to jego problem. Nie wiem, dlaczego tak bardzo zajmuje się wolnomularstwem przy tylu problemach, które trzeba rozwiązać w Kościele katolickim. Dlaczego nie walczy z pedofilią czy przypadkami molestowania, do których dochodzi na katolickich uniwersytetach? – pytał następnie.

Na łamach dziennika Wielki Mistrz próbował też wykorzystać Ojca Świętego do ataku na biskupa, twierdząc, że papież Franciszek jest „bardzo otwarty” i nadszedł czas, by taką otwartość zaaprobował także episkopat paragwajski. Podobnie rozgrywać następcę św. Piotra Edgar Sanchez próbował już w poprzednich latach kilka razy, w roku 2015 dążąc nawet do spotkania z papieżem podczas jego pielgrzymki do Paragwaju.

 

Arcybiskup Valenuzela nie pozostawił słów Wielkiego Mistrza bez odpowiedzi. W homilii wygłoszonej w ostatnią niedzielę wskazał, że mason po prostu kłamie.

 

- Zwróćmy uwagę na słynnego wolnomularza Edgara Sancheza, który mówi, że wielu katolików to masoni. To kłamstwa, te kłamstwa odrzucamy. Dlaczego? Ponieważ katolicy wierzą w Jezusa Chrystusa, uznają Słowo Boże, uznają Boże Objawienie, uznają Eucharystię. Masoni wierzą w abstrakcyjnego boga, Wielkiego Budowniczego. To nie jest nasz Bóg. Nasz Bóg jest Bogiem Jezusa Chrystusa, Bogiem miłości i Bogiem miłosierdzia, Bogiem, który odpuszcza nam nasze grzechy – powiedział katolicki hierarcha.

 

 

Źródło: Katholisches.info

Pach