Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Józef Bizoń


W artykule „Wniesioną w ostatniej chwili przez PiS poprawką Żydzi wykupią polską ziemię!!!

https://jozefbizon.wordpress.com/2016/04/01/wniesiona-w-ostatniej-chwili-przez-pis-poprawka-zydzi-wykupia-polska-ziemie/

pada pytanie:
„Jak teraz temu zamierza przeciwdziałać O. Tadeusz Rydzyk wraz ze swymi mediami od szeregu już lat rozprowadzający PiS?”
Póki co nic na ten temat nie wiadomo.
....
Projekt tej ustawy z 04.03.2016 r. autorstwa rządu PiS-u – jako druk nr 293 – został wniesiony do Sejmu RP 07 marca 2016 r.
Warto przeczytać uzasadnienie do tego projektu. Przywołuje się w nim m.in. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego (czyli TK po uważaniu, gdy wygodnie) i uzasadnia, że całość projektu ustawy jest zgodna z brukselskimi przepisami (nadrzędnymi wyroczniami) i z przepisami Konstytucji RP. Wylicza się tam cały szereg konsultacji społecznych.
Powstaje wrażenie troski o polską ziemię. Gdyby w tym rządowym projekcie ustawy znalazł się zapis wrzucony przez PiS tuż przed uchwaleniem ustawy, że ograniczenia zakupu ziemi nie dotyczą związków wyznaniowych, Kościoła Katolickiego i innych kościołów, to prysnąłby mit troski, a i nie można by było mówić o zgodności z przepisami Konstytucji RP (jedne podmioty prawne mogą nabyć polską ziemię, a inne nie mogą).

Do tego zbyt dużo czasu by było na bardziej solidne przyglądnięcie się projektowi ustawy. Zastosowano więc wybieg taktyczny.
...

Ta szwindel ustawa ma obowiązywać przez okres 5 lat.
Tyle czasu wystarczy – za panowania uświęconego A. Dudy i PiS - na sterowane rozszabrowanie polskiej ziemi.

 

W opisanej powyżej sytuacji pozostaje nam Polakom – każdemu we własnym zakresie - demaskowanie uprawianego draństwa poprzez upowszechnianie tego artykułu gdzie się tylko to da.   

...
 

Boguchwała, A.D. 07 kwietnia 2016 r. – Józef Bizoń

-----