Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dzień Pamięci Ofiar Nazizmu i Stalinizmu pierwszy raz jest obchodzony w 70. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Ten Dzień Pamięci w ubiegłym roku uchwalił Parlament Europejski w celu upamiętnienia ofiar masowych deportacji i eksterminacji – aktów agresji stalinizmu i nazizmu.

Sierpniowa tajna umowa „krwawych bliźniaków”, czyli Stalina i Hitlera zapoczątkowała piekło wojny. Ten zbrodniczy zamach obalił postanowienia traktatu wersalskiego. Na mocy paktu stalinowski ZSRR i hitlerowskie Niemcy podzieliły Europę Środkową na strefy swoich wpływów.
Piotr Szubarczyk w „Naszym Dzienniku” pisze: „W środę, 23 sierpnia 1939 r., ministrowie spraw zagranicznych Związku Sowieckiego i Niemiec podpisali w Moskwie pakt o nieagresji oraz tajny protokół o podziale Europy Środkowej. Na zdjęciu z archiwum niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych widzimy Mołotowa podpisującego dokumenty. Za nim stoją uśmiechnięty Stalin i poważny von Ribbentrop, dla którego był to szczyt kariery dyplomatycznej. Nad głowami Stalina i Ribbentropa spogląda na wszystkich i „błogosławi" diabelskiemu paktowi Lenin”. Później odbył się bankiet.

Plan zniewolenia mieszkańców Europy Środkowej i Wschodniej znajdował się w tajnym protokole dodatkowym stanowiący załącznik do paktu. Sowieci dążyli do całkowitego usunięcia Polski z mapy Europy. Dlatego właśnie deportowano Polaków na Sybir i do Kazachstanu. Polityka ludnościowa Rosji i Niemiec miały na celu zagładę polskiego narodu.
Rosyjska telewizja wyemitowała film „Sekrety tajnych protokołów” fałszujący historię. Ten dokumentalny film Wadima Gasanowa przedstawia przymierze Polski z Hitlerem przeciwko Rosji.
 


Redaktor: Joanna Kuczyńska

Za: http://www.klubypatriotyczne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=226:-dokument-o-likwidacji-polski&catid=22:aktualnoci