Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Kwartalnik "Polityka Narodowa" zaprasza na spotkanie poświęcone relacjom między Ruchem Narodowym a Kościołem Katolickim.
"Czy dziś, po przemianach jakie nastąpiły w Kościele od czasu II Soboru Watykańskiego narodowcy nadal powinni szukać oparcia w duchowieństwie i w katolickiej nauce połecznej?" Na to i inne pytania postarają się odpowiedzieć zaproszeni goście 8 lipca o godz. 18.30 w klubie N44, ul. Nowogrodzka 44/7, Warszawa. Po spotkaniu będzie można nabyć najnowszy i archiwalne numery "Polityki Narodowej" w promocyjnych cenach.
W spotkaniu wezmą udział:
prof. Adam Wielomski (ur. 1972) – historyk idei, publicysta prawicowy, konserwatywny monarchista, nacjonalista, doktor habilitowany nauk politycznych, profesor Instytutu Nauk Społecznych AP w Siedlcach i Wydziału Nauk Społecznych SWimBJ, prezes Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego. Współpracownik tygodników Najwyższy Czas!, Racja Polska i Myśl Polska, redaktor naczelny kwartalnika Pro Fide Rege et Lege.
Wojciech Wierzejski - (ur. 1976) - publicysta, filozof (etyk), absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował też prawo na UAM w Poznaniu i zarządzanie na SGH w Warszawie. W latach 1999-2000 Prezes Młodzieży Wszechpolskiej.
W latach 2004-2005 poseł do Parlamentu Europejskiego z okręgu warszawskiego. W latach 2005-2007 poseł na Sejm RP. Autor książek: „Naród, Młodzież, Idea”; „Zamach na cywilizację. Szkice etyczne”.

prowadzenie:

Konrad Bonisławski - prawnik, publicysta. Publikował m. in. w „Myśli Polskiej”, „Wszechpolaku”, „Racji Polskiej”. Obecnie redaktor naczelny „Polityki Narodowej”. W latach 2006-2009 prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Pełni funkcję sekretarza Rady Naczelnej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Od 2006 roku członek Rady Programowej Polskiego Radia.

Ryszard

Za:http://r-golis.blog.onet.pl/