Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Komórki abortowanych dzieci w Pepsi-Coli?!
PepsiCo, Nestlé i Kraft Food współpracują z firmą biotechnologiczną Senomyx. Do testowania swoich produktów wykorzystuje ona linię komórek zamordowanego dziecka nienarodzonego – informuje portal LifeSiteNews.
Firma Senomyx to producent sztucznych barwników i aromatów. – Wykorzystując odseparowane ludzkie receptory smakowe stworzyliśmy własny receptor smaku, w oparciu o analityczny system, umożliwiający biochemiczny lub elektroniczny odczyt niewłaściwych reakcji danego składnika aromatu z tym receptorem – można przeczytać na jej stronie internetowej.
Debi Vinnedge z Children of God for Life twierdzi, że firma zataiła informację, że do badań wykorzystuje linię komórek HEK 293, która pochodzi z nerki abortowanego dziecka.
Organizacja już rok temu wezwała do zerwania współpracy z Senomyx. Jedynie Campbell Soup In. zdecydowało się na taki krok, zaś PepsiCo tłumaczy się, że jej współpraca z biotechnologiczną firmą jest bardzo ograniczona. Senomyx ma stworzyć recepturę, która pozwoli zmniejszyć zawartość cukru w napojach PepsiCo.
Children of God wzywa do słania protestów do największych korporacji współpracujących z Senomyx grożących bojkotem ich produktów.
W akcję zaangażowało się amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP). Ze strony internetowej organizacji także można słać maile w ramach protestu.

eMBe/LifeSiteNews
Za: Fronda.pl (4 kwietnia 2011)

Za: http://www.bibula.com/?p=35731