Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jutro  (8 .11.11)  o godz. 13.40 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu (ul. Kośnego 70) rozpatrzy skargę Tomasza Strzałkowskiego na uchwałę Rady Miejskiej w Ozimku z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Ozimek w sprawie wprowadzenia dodatkowych nazw miejscowości w języku niemieckim.
 
Skarżący Tomasz Strzałkowski, który jest radnym Powiatu Opolskiego, zarzuca podjętej uchwale m. in.: nieokreślenie w sposób wyraźny przedmiotu konsultacji oraz powierzenie określenia zasad i trybu przeprowadzenia burmistrzowi a nie dokonanie tego przez Radę Miejską. Gmina w odpowiedzi na skargę podniosła, że skarżący nie posiada interesu prawnego do występowania w tej sprawie.

Przypomnijmy, że konsultacje zostały już przeprowadzone i większość mieszkańców gminy Ozimek opowiedziała się w nich przeciwko wprowadzeniu dodatkowych nazw. Aczkolwiek w niektórych miejscowościach większość głosujących opowiedziała się za wprowadzeniem tablic. Obecna próba wprowadzenia dodatkowych nazw w gminie Ozimek, jest drugą z kolei. Poprzednia inicjatywa podjęta w kadencji 2006-2010, m. in. w wyniku działań podjętych przez radnego Strzałkowskiego zakończyła się niepowodzeniem zwolenników dodatkowych nazw.

 Jutrzejsza rozprawa jest jawna.

 

Nadesłał: Jacek


 

Źródła nie znaleziono