Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szef Rady Europejskiej sonduje możliwość budowy nowej partii. Miałaby ona powstać przed wyborami w 2019 roku - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej". Dziennikarze gazety zwracają uwagę na to, że wizyta Donalda Trumpa w Polsce dostarczyła politykowi okazji do krytykowania koleżanek i kolegów z Platformy Obywatelskiej.”..”Dziennikarze "Rzeczpospolitej" podkreślają, że Tusk nie może bezpośrednio angażować się w budowę nowych struktur. Zaznaczają jednocześnie, że w samej Platformie Obywatelskiej uwidoczniły się dwa fronty. - Już kiedy w kwietniu (Donald Tusk - red.) przyjechał pociągiem na przesłuchanie (...), w PO zaczęło się mówić o tym, że to już są dwie odrębny grupy, że Donald nie spotkał się wtedy z Grzegorzem nie dlatego, że nie miał czasu, tylko dlatego, że już nie mają o czym rozmawiać - twierdzi w rozmowie z gazetą jeden z bliskich współpracowników obecnego szefa Platformy Obywatelskiej. „..”"Rzeczpospolita" podaje, że w nieoficjalnych rozmowach najczęściej wskazuję się na Unię Europejskich Demokratów, w której jest m.in. Jacek Protasiewicz i Michał Kamiński. "Taka organizacja mogłaby przynajmniej zbudować szkielet nowego ugrupowania"


(źródło )(link is external) (link is external)

Jacek Syriusz-Wolski „...”Byłem na sali plenarnej, kiedy Donald Tusk poparł procedurę Komisji Europejskiej prowadzącą do sankcji przeciw Polsce. Powiedziałem sobie w myślach: „Co za szmata”. (…) Polski rząd jest dziś asertywny, walczy o interes Polski. To pozytywna zapowiedź. (…) Lepiej niż rząd PO realizuje kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym, Nord Streamem 2, Gazpromem. Pielęgnuje Wyszehrad. Nie zapomina oWeimarze. Jest stanowczy wobec Rosji. Przełomem jest sprowadzenie wojsk NATO do Polski i przesunięcie naszych zasobów militarnych na wschód. Także zwiększenie nakładów na obronność „...”Rada Europejska nie powinna wybierać przewodniczącego bez wsparcia kraju macierzystego. Sam wspierałem elekcję Donalda Tuska na pierwszą połowę kadencji. Ale po przekroczeniu tej granicy zgodziłem się na propozycję Jarosława Kaczyńskiego. Szedłem na druty, choć wielu mówiło: „Nie rozumiemy”. […] Chodziło o to, aby rejtanowskim gestem przeciwstawić się biczowaniu Polski oraz by nie było sytuacji, w której Polska nawet nie może zgłosić weta i odciąć się od tej, dla niej nie do zaakceptowania, kandydatury. A był taki zamiar, by przeprowadzić wybór po cichu, okólnikiem, ponad głową Polski „... (więcej (link is external) )

Z sali na kartce przyszło "miłe pytanie" czy prawdą jest, że Donald Tusk był agentem Stasi. Macierewicz odpowiedział: "To ja państwu zostawię, żebyście sami po czynach odpowiedzieli sobie na to pytanie „ ...(więcej ) (link is external)

Niemiecki wywiad inwigilował polityków w krajach UE i NATO”...”Niemiecki wywiad zagraniczny BND inwigilował kilkudziesięciu prezydentów, premierów i ministrów oraz ich biura w krajach UE i NATO „...”odał we wtorek dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, powołując się na raport parlamentarnej komisji ds. kontroli służb.
Z raportu wynika, że BND interesował się za granicą 3300 celami, z których dwie trzecie stanowiły przedstawicielstwa dyplomatyczne sojuszniczych krajów, a także organizacje pozarządowe, instytucje gospodarcze, obiekty wojskowe i pojedyncze osoby.Wersja raportu, do której dotarły niemieckie media, nie zawiera nazw państw i instytucji ani nazwisk inwigilowanych osób. Tygodnik „Der Spiegel” pisał w listopadzie zeszłego roku, że w polu zainteresowania BND znajdowało się także polskie MSW.”...”W wielu wypadkach parlamentarzyści nie potrafili jednoznacznie ocenić, czy inwigilacja była uzasadniona, czy nie. Natomiast część przypadków, szczególnie szpiegowanie czołowych polityków z sojuszniczych krajów, była, zdaniem członków komisji, jednoznacznie niezgodna z prawem „ ..(więcej ) (link is external)

"Dziennik Gazeta Prawna" publikuje dziś nowy sondaż poparcia dla partii politycznych. Wynika z niego, że PiS wygra również przy założeniu, że Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna wystawią wspólne listy wyborcze.W sondażu pierwsze miejsce zajmuje PiS, na które swój głos chce oddać 37,2 proc. Polaków. Poparcie dla koalicji PO-Nowoczesna deklaruje 28,7 proc. badanych. Podium zamyka partia Pawła Kukiza, która cieszy się poparciem na poziomie 9 proc.Z sondażu wynika, że w Sejmie znalazłoby się jeszcze tylko SLD, na które swój głos chce oddać 5,3 proc. ankietowanych. Poniżej progu wyborczego znalazły się PSL (2,9 proc.) KORWIN (2 proc.), Razem (1,5 proc.) i inne partie (0,2 proc.). 13,2 proc. Polaków wciąż nie wie na kogo oddać głos. „...(źródło )(link is external) (link is external)

------
Ważne

http://naszeblogi.pl/47013-czlowiek-merkel-donald-tusk-o-nobliwym-przydomku-szmata (link is external)


Mój komentarz (MD - Przyp. red.)

Żyjemy w ochlokracji , zwanej demokracją Wspaniały ustrój w którym wywiady, obce agentur, ambasadorzy krajów ościennych i nie tylko mogą finansować antyrządowe, antypaństowe organizacje , ale kupować sobie parte polityczne. W której to ochlokarcji byle finansowy zagraniczny oszust może mieć decydujący wpływ na organizacje pozarządowe i tym samym wynik wyborów.

Ochlokarcja to wspaniały ustrój, w którym obca agentura może posiadać media i pluć na cały naród , może finansować i budować powstanie całej nowej partii politycznej.

Teraz Kaczyński jest silny , i nie ma co się bać zwykłego hochsztaplera politycznego jakim jest Tusk. Ale co się stanie ,gdy Kaczyńskiego zabraknie.

Czy mamy ciągle drżeć przed agenturą niemiecką, rosyjska i, o innych że nie wspomnę. Bać się,że obce wywiady z dnia na dzień wystrugają nam z banana prezydenta, premiera Sejm , parte polityczne. Że znowu premier zacznie czyścic buty jakaś Merkel, jakeimuś Macronowi , czy Putinowi. Teraz Kaczyński jest silny , ale co się stanie kiedy …..

Musimy skończyć z ochlokaracją. Dlatego należy poprzeć konstytucje Dudy. Wprowadzić w Polsce silny ustrój prezydencki, który będzie stal na straży suwerenności Rzeczpospolitej.

Bo dzisiaj sytuacja w której hochsztapler Tusk ma czelność myśleć o objęciu władzy w Polsce jest dla Polaków, dla Rzeczpospolitej upokarzająca.


Za: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20626&Itemid=47
Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/marek-mojsiewicz/niemiecka-agentura-zaczela-tworzyc-nowa-partie-dla-tuska

Źródła nie znaleziono