Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Władze Kolumbii podejrzewają 14 obywateli Izraela o udział w grupie przestępczej zajmującej się organizowaniem turystyki związanej z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. W sprawę zamieszany jest żydowski biznesmen, a także byli oficerowie izraelskiej armii. Ośmiu podejrzanych zostało aresztowanych, w tym dwóch obywateli Kolumbii. Jeden z nich był oficerem miejscowej policji i przekazywał liderowi grupy przestępczej, Mor Zoharowi tajne informacje, które ułatwiały prowadzenie przestępczego procederu.

Za pozostałymi podejrzanymi wydane zostały międzynarodowe listy gończe. Jeden z obywateli Izraela jest podejrzany o morderstwo. Grupa jest też oskarżona o pranie brudnych pieniędzy. Turyści z Izraela przyjeżdżali do kolumbijskich hoteli i byli zabierani na wycieczki luksusowymi jachtami na pokładzie, których odbywały się prywatne imprezy z alkoholem i narkotykami, a także seksem.
Turyści mogli wybierać spośród prostytutek, nieletnich i dzieci, które były oferowane jako niewolnicy seksualni.
Dzieci i nieletni otrzymywali równowartość 60-120 $ za każde „spotkanie” z turystami z Izraela. Kolumbijskie władze przeprowadziły akcję zatrzymania członków przestępczej grupy na terenie kilku posiadłości, między innymi spa w Santa Marta, hostelu w Bogocie, a także willi „Casa Medellin”. Władze skonfiskowały nieruchomości warte 45.000$. Przestępcy rekrutowali dzieci z ubogich rodzin i zmuszali do pracy w charakterze prostytutek. Pieniądze z przestępczego procederu inwestowali w nieruchomości lub wykup lokalnych firm.

Śledztwo rozpoczęło się w 2016 roku po zabójstwie obywatela Izraela Shai Azran w Medellin. Pokłócił się on z innym Żydem o sprzedaż jednej z nieruchomości.

Główny podejrzany, Assi Ben-Mosh, został deportowany z Kolumbii w listopadzie 2017 za przestępstwa narkotykowe, stręczycielstwo wobec dzieci oraz przestępstwa podatkowe.

Źródło: Haaretz
Radosław Żurek https://nczas.com/2018/12/13/zydzi-aresztowani-w-kolumbii-organizowali-wycieczki-z-izraela-dla-zainteresowanych-seksem-z-dziecmi-video/