Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Premier Francji Manuel Valls poinformował w piątek, że jego rząd wyasygnuje 100 mln euro na plan walki z antysemityzmem i rasizmem, które to zjawiska nasiliły się po styczniowym ataku dżihadystów w stolicy kraju, Paryżu.

– Odnotowaliśmy niemożliwy wprost wzrost rasizmu, antysemityzmu, nienawiści do muzułmanów, obcokrajowców i homofobii – powiedział Valls podczas wizyty w podparyskim Créteil, gdzie doszło w grudniu do brutalnego ataku na młodego mężczyznę żydowskiego pochodzenia oraz jego przyjaciółkę.

Decyzja rządu francuskiego o zaostrzeniu kar za akty nienawiści na tle narodowościowej nastąpiła w reakcji na apele społeczności żydowskiej, której wielu przedstawicieli, obawiając się, iż we Francji nie są bezpieczni, wyemigrowało do Izraela.

– Francuscy żydzi nie muszą już dłużej bać się z tego powodu, że są żydami, a francuscy muzułmanie nie muszą dłużej obawiać się tylko dlatego, że są muzułmanami – oświadczył Valls. Przypomniał jednocześnie, że te dwie mniejszości, chociaż największe – szacuje się, że muzułmanów jest 4-5 mln, natomiast żydów 600 tys. – nie są jedynymi prześladowanymi. Zwrócił przy tym uwagę na mniejszość romską pochodzącą głównie z Rumunii i Bułgarii, która zdaniem aktywistów praw człowieka również jest prześladowana. O katolikach – najbardziej prześladowanej we Francji grupie – nie zająknął się ani słowa.

Ciekawe, że zarówno Valls, jak i cytujące go francuskie media zupełnie przemilczały skalę przestępstw dokonywanych przez wymienione przez Vallsa jako „prześladowane” mniejszości, w tym także żydowską, która ewidentnie ma problem z uszanowaniem innych grup, nie tylko etnicznych. Kończąc przemówienie premier Francji stwierdził jedynie, że „skończyła się bierność wobec rasizmu i mowy nienawiści w sieci”. Aż chciałoby się zapytać, czy z równą zawziętością będzie walczył o prawa katolików z kierowaną pod ich adresem ze strony chociażby środowisk LGBT mową nienawiści?

 

Anna Wiejak, Prawy.pl

Źródło: France24

Za: http://wirtualnapolonia.com/2015/11/18/francja-wyda-100-mln-euro-na-walke-z-nienawiscia-wobec-zydow-muzulmanow-i-homoseksualistow-katolikow-tepic-bedzie-mozna-nadal/Przeczytaj także:
"Nie ma też pewności, że nasi żydowscy towarzysze w walce z „globalnym zagrożeniem terrorystycznym” nie pomylą przybysza z tubylczym antysemitą? Bo to wyłącznie oni będą wystawiać uchodźcom (I Polakom) certyfikat koszerności, i przy okazji modelować kadrowo polską scenę polityczną. Znajdą też posłusznych podwykonawców. Bo tych wśród ubeckich dynastii rządzących Polską nie brakuje. Mosad jest służbą Izraela, a nie Polski i nie dziwi, że uwagę skupia na interesach własnego państwa. A w interesie Izraela jest trzymanie terrorystów jak najdalej od własnych granic. Z tego też powodu współpracuje z islamistami"

http://wsercupolska.org/wsp1/index.php/komentarz-polityczny/7406-7406


"Nowomowa opanowała umysły i dusze. Poprawność polityczna odebrała Francuzom zdrowy rozsądek, a prawo zmieniło się legalizację bezprawia. Francja wyparła się wiary w Chrystusa, przyjmując wiarę w ludzką nieograniczoność. Prawda stała się relatywną przypadłością, moralne kręgosłupy zostały przetrącone, tożsamość pękła, kościoły opustoszały."

http://wirtualnapolonia.com/2015/11/17/czy-francja-ktora-burzy-koscioly-i-przerabia-swiatynie-na-dyskoteki-wie-gdzie-szukac-ratunku/

RadioMaryja.pl

14 lipiec 2024

Katolicki Głos w Twoim domu