Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Jak do nosi WP
„Stołeczni radni zdecydowali, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski będzie honorowym obywatelem miasta. Za uhonorowaniem byłego prezydenta byli radni PO i Lewicy.
Wniosek o nadanie honorowego obywatelstwa Warszawy dla Kwaśniewskiego zgłosili radni Lewicy. W uzasadnieniu wniosku podkreślili, że w trakcie obu kadencji prezydenckich (1995-2005) patronował on "tworzeniu i umacnianiu instytucji demokratycznych oraz działał na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego i pojednania narodowego wokół zadań przyszłości".

Za wnioskiem głosowało 32 radnych, przeciw było dwóch, a trzech wstrzymało się od głosu. Radni opozycyjnego klubu PiS w znacznej części byli nieobecni na sesji, pozostali głosowali przeciw, wstrzymali się od głosu lub nie wzięli udziału w głosowaniu.”
Front Jedności pokazali „konserwatywni” radni Platformy i lewica (już nie postkomuna) w uhonorowaniu za „wybitne” zasługi byłego prezydenta. Jest to wyraźna wskazówka dla prezydenta elekta jak ma postępować podczas I kadencji. Wystarczy zataczać się podczas uroczystości upamiętniających ofiary katastrofy pod Smoleńskiem, wymyślić jakąś chorobę (filipińska i goleń jest już zarezerwowana) wsiadać do samochodu przez bagażnik, owijać się flagą, kłamać o poziomie swojego wykształcenia, być ateistą w „katolickim kraju”, a zwycięstwo w I turze podczas następnych wyborów ma się w kieszeni!
Jeśli jednak stałoby się inaczej to zawsze można liczyć na honorowe obywatelstwo jakiegoś miasta, tylko pytanie jakiego miasta? Jak przecież wiadomo nowy prezydent jest z Polski, „konkretnie” z całej Polski.

Ryszard

Za: http://r-golis.blog.onet.pl/